Inteligentne sterowanie światłem już inteligentne?

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

klimes
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2014, 23:11
Lokalizacja: Polska
Inteligentne sterowanie światłem już inteligentne?

autor: klimes » 13 sie 2017, 13:28

hej,

jestem w trakcie planowania remontu i mam jeszcze trochę czasu do połowy września, dlatego zastanawiam się nad jakimiś ciekawymi rozwiązaniami do mieszkania - wiadomo, że generalny remont danego mieszkania robi się naprawdę rzadko, więc nie chcę stracić dobrej szansy :) I stąd moje pytanie: czy inteligentne oświetlenie, to już jest ten czas, czy jeszcze za wcześnie? Zastanawiam się poważnie nad tym i do tego im więcej czytam, tym bardziej jestem zachęcony do tego rozwiązania. Tutaj np. piszą że dodatkowo pozwala to oszczędzić energię - https://iluve.com/strefa-porad/strefa-porad/inteligentne_sterowanie_swiatlem/ - prawda to, czy raczej nie ma o czym marzyć? Podoba mi się to, że będę mógł sterować światłem z każdego miejsca na ziemi, co przy wyjeździe na wakacje może przydać się przy zwykłej ochronie mieszkania (bo będzie widać, że pali się światło).

Korzystacie, polecacie, czy jeszcze na to za wcześnie?

Swietliscie
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:48
Re: Inteligentne sterowanie światłem już inteligentne?

autor: Swietliscie » 22 sie 2017, 13:01

Osobiście nie korzystam, ale miałem okazję coś takiego widzieć w akcji. Bardzo fajne rozwiązanie, ale nie wiem jak z kosztami montażu takiego czegoś. Mam nadzieje, że za parę lat będzie to już powszechne.

Fertom
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2017, 10:21
Re: Inteligentne sterowanie światłem już inteligentne?

autor: Fertom » 23 sie 2017, 10:26

Inteligentne oświetlenie czyli sterowanie natężenia oświetlenia dzięki czujnikom natężenia oświetlenie, bądź ruchu. Znalazłem takie świetlówki http://ledoprojekt.pl/aktualnosci/szczegoly/swietlowka-czujnikiem-ruchu.html
są one odrazu wyposażone w czujnik ruchu mikrofalowy. Nadaję się to implementacji w systemach inteligentnych. Natomiast jeśli chcemy mieć kompletny system to polecam DALI oraz systemy sterowania na odległość.

Sylwiap1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:46
Re: Inteligentne sterowanie światłem już inteligentne?

autor: Sylwiap1 » 17 lip 2019, 9:42

Czy wiesz że inteligentny dom zużywa mniej energii?
Inteligentne rozwiązania pełnią rolę mózgu naszego domu. Integrując poszczególne urządzenia w jeden system, optymalizują ich pracę oraz dostosowują do potrzeb każdego domownika.

Inteligentne rozwiązania, które pomagają sterować pracą grzejników, termostatu czy rolet, mogą obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 20–30 proc. Dodatkowe oszczędności może przynieść inteligentne zarządzanie oświetleniem.

Rafson
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 sie 2019, 13:36
Re: Inteligentne sterowanie światłem już inteligentne?

autor: Rafson » 09 wrz 2019, 11:39

Wcale już nie trzeba dzisiaj wydawać ogromnej kasy na takie inteligentne sterowanie. Jakiś miesiąc temu kupiłem lampę led panel rgb 30x30 do tego pilot i szczerze powiem, w salonie doskonale się to prezentuje. Kiedy mamy gości z żoną, zapalamy światło białe, a kiedy chcemy sami romantycznie spędzić wieczór to możemy sobie wybrać dowolny kolor :)

Przemek.Strog7
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 29 cze 2018, 9:11
Re: Inteligentne sterowanie światłem już inteligentne?

autor: Przemek.Strog7 » 17 wrz 2019, 9:34

Też jestem zdania, że inteligentny dom to oszczędność w rachunkach i tym podobne. Kiedy przeprowadziliśmy się z mieszkania w bloku do domu jednorodzinnego postawiliśmy na nowoczesne rozwiązania ale z głową. Nasze oświetlenie to głównie Led- y, które kupiliśmy w sklepie Berge w Skawinie + aplikacja na androida, którą możemy sterować oświetleniem w naszym domu. Takie rozwiązanie jest bardzo pomocne zwłaszcza przy dzieciach, które notorycznie zostawiały rozświetlony dom a licznik nabijał złotóweczki.

adamek234
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2019, 14:49
Re: Inteligentne sterowanie światłem już inteligentne?

autor: adamek234 » 26 wrz 2019, 14:53

Absolutnie nie jest za wcześnie! Inteligentny dom to dzisiaj w zasadzie już normalność i ceny poszczególnych elementów nie zwalają z nóg jak choćby jeszcze w 2016.. :)

tomasz36
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 15 gru 2014, 17:43
Re: Inteligentne sterowanie światłem już inteligentne?

autor: tomasz36 » 11 sie 2020, 16:15

No zdecydowanie pod tym kąten sytuacja się rozwija. Co prawda nadal nie jest standardem, ale już nie jest jakąś nowinka o której nikt nie słyszał. W tym wchodzą kolejne nowści typu sterowanie inteligennym oświetleniem z aplikacji mobilnej.

Klaudiaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2020, 8:26
Re: Inteligentne sterowanie światłem już inteligentne?

autor: Klaudiaa » 01 lis 2020, 2:25

oświetlenie to ważna kwestia podczas wykończania domu w moim przypadku zajęła się tym firma DD projekt, która budowała dom.

RobertNovac
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2020, 20:58
Re: Inteligentne sterowanie światłem już inteligentne?

autor: RobertNovac » 19 lis 2020, 21:30

klimes pisze:hej,

jestem w trakcie planowania remontu i mam jeszcze trochę czasu do połowy września, dlatego zastanawiam się nad jakimiś ciekawymi rozwiązaniami do mieszkania - wiadomo, że generalny remont danego mieszkania robi się naprawdę rzadko, więc nie chcę stracić dobrej szansy :) I stąd moje pytanie: czy inteligentne oświetlenie, to już jest ten czas, czy jeszcze za wcześnie? Zastanawiam się poważnie nad tym i do tego im więcej czytam, tym bardziej jestem zachęcony do tego rozwiązania. Tutaj np. piszą że dodatkowo pozwala to oszczędzić energię - prawda to, czy raczej nie ma o czym marzyć? Podoba mi się to, że będę mógł sterować światłem z każdego miejsca na ziemi, co przy wyjeździe na wakacje może przydać się przy zwykłej ochronie mieszkania (bo będzie widać, że pali się światło).

Korzystacie, polecacie, czy jeszcze na to za wcześnie?




Tak z kilku wzgledów:
1. Bardzo duża oszczędność prądu.
2. Bezpieczeństwo,
3. Duża wygoda zwłaszcza jak połączysz to z możliwością kierowania z poziomu komórki. Osobiście zamontowałem w salonie i sypialni dzieci pojedyńczy włącznik
dotykowy sterowany wi-fi i jest git. Znam wiele par które poszły dalej:
- sterowanie żaluzjami, centralne wyłączanie światła .

Jeśli jesteś fanem domowego kina to ciekawą opcją jest Philips HUE oraz strefowe podświetlenie. Sumarycznie nie jest to duży koszt w skali remontu ale duża wygoda
i praktycznie każdy gość pyta skąd to mam ;-)

Roman Jarocki
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 08 sty 2008, 12:19
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontaktowanie:
Re: Inteligentne sterowanie światłem już inteligentne?

autor: Roman Jarocki » 28 sty 2022, 21:51

Polecam inteligentne schody, czyli inteligentne wielopunktowe oświetlenie LED schodów z falą świetlną, delikatnym podświetleniem, automatyką ruchu i zmierzchu oraz konfiguracją, serwisem i obsługą przy pomocy mobilnej aplikacji na smartfon. Efekty wizualne, wygoda, bezpieczeństwo poruszania się. MUST HAVE w inteligentnym domu.

kojka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 06 sty 2017, 21:17
Re: Inteligentne sterowanie światłem już inteligentne?

autor: kojka » 29 kwie 2023, 18:39

lanberg z tego co wiem ma żarówki na apke do sterowania w telefonie


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów