Fotowoltaika na domu szkieletowym drewnianym (kanadyjka)

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
marazel
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2019, 11:14
Fotowoltaika na domu szkieletowym drewnianym (kanadyjka)

autor: marazel » 01 sie 2019, 11:20

Witam, posiadam pół bliźniaka wykonanego w technologi kanadyjskiej, szkieletowej, drewnianej, dwie kondygnacje plus nieużytkowe poddasze. Dom ma ok 30 lat. Zastanawiam się ostatnio nad instalacją na dachu instalacji fotowoltaicznej i tu zaczęły się moje obawy dotyczące obciążenia konstrukcji. Czy ktoś może instalował panele na podobnych domach? Czy konstrukcja drewniana, strop, wytrzymają takie obciążenie? Jak to można ewentualnie sprawdzić? Proszę o pomoc, pozdrawiam.

grzesk989
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2018, 14:41
Re: Fotowoltaika na domu szkieletowym drewnianym (kanadyjka)

autor: grzesk989 » 25 wrz 2019, 12:05

Jak chcesz mieć dobrze dobrane to najlepiej od razu się skontaktowac z jakąś firmą od pv. Od siebie mogę polecić pvprojekt.com bo ich znam i są w porządku więc wiem że na pewno pomogą :wink:

orion0
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 19 wrz 2019, 12:05
Re: Fotowoltaika na domu szkieletowym drewnianym (kanadyjka)

autor: orion0 » 25 wrz 2019, 12:25

Jesli znajdziesz firme PV, ktora podejmie sie takiej analizy daj tutaj znac - wg mojej orientacji wiekszosc firm nie ma o tym pojecia

robert.abramowicz90
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 08 maja 2020, 15:28
Re: Fotowoltaika na domu szkieletowym drewnianym (kanadyjka)

autor: robert.abramowicz90 » 27 maja 2020, 12:24

[quote="marazel"]Witam, posiadam pół bliźniaka wykonanego w technologi kanadyjskiej, szkieletowej, drewnianej, dwie kondygnacje plus nieużytkowe poddasze. Dom ma ok 30 lat. Zastanawiam się ostatnio nad instalacją na dachu instalacji fotowoltaicznej i tu zaczęły się moje obawy dotyczące obciążenia konstrukcji. Czy ktoś może instalował panele na podobnych domach? Czy konstrukcja drewniana, strop, wytrzymają takie obciążenie? Jak to można ewentualnie sprawdzić? Proszę o pomoc, pozdrawiam.[/quote]

panele nie ważą bardzo dużo, bo ok 20kg więc nie powinno się nic stać tym bardziej że ciężar rozkłada się na cały panel :)


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości

Gotowe projekty domów