Z czego tanie parapety wewnętrzne?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Z czego tanie parapety wewnętrzne?

autor: emsti » 27 maja 2018, 9:46

Parapetów będziemy mieli w domu około 6 sztuk. Nie chciałbym przeznaczać na ten cel zbyt dużej ilości gotówki. Zastanawiamy się w związku z tym nad jakimś budżetowym ale solidnym i fajnie prezentującym się rozwiązaniem. Możecie polecić mi coś w tym zakresie?

karp30
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 07 paź 2014, 11:36
Re: Z czego tanie parapety wewnętrzne?

autor: karp30 » 28 maja 2018, 9:53

Opcji jest co najmniej kilka. Oczywiście poszczególne z nich różnią się od siebie cenowo. Ciekawą opcją są parapety z konglameratu lub z PCV. Jedno i drugie rozwiązanie jest trwałe, estetyczne. Różni się jednak materiałem.
Parapety są zwykle dostępne w stałych rozmiarówkach, ale mogą tez być oczywiście wykonane pod wymiar.

manion
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2019, 1:37
Re: Z czego tanie parapety wewnętrzne?

autor: manion » 15 lut 2019, 21:51

Jakbyście potrzebowali końcówek parapetowych to solidnej jakości zakończenia do parapetów ma firma Maja z Częstochowy. W ofercie mają łączniki, zaślepki parapetów wewnętrznych i zewnętrznych czy zakończenia do nakładki renowacyjnej. Wszystko bardzo porządnie wykonane.

nietoperek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 24 lut 2015, 14:16
Re: Z czego tanie parapety wewnętrzne?

autor: nietoperek » 01 sie 2019, 11:24

Świetnym materiałem jest klinker. Ponadczasowy materiał. W tym zakresie można odwiedzić stronę King Klinker mają fajne płytki do zaproponowania
kalendarz i klepsydra

frik34
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 27 cze 2018, 12:54
Re: Z czego tanie parapety wewnętrzne?

autor: frik34 » 27 sie 2019, 17:27

Ja bym to "tanie" przemyślała. Z jakością a tym bardziej trwałością może być różnie. Nie robi się po to, żeby za jakiś czas wymieniać. Bynajmniej ja mam takie podejście. U mnie parapety są od Marmur-Dulemba, z granitu. Z takimi to nic się nie dzieje, na lata jest spokój. Czy plastikowe czy drewniane to nawet nie ma co porównywać.

klaudia844
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2016, 9:57
Re: Z czego tanie parapety wewnętrzne?

autor: klaudia844 » 24 wrz 2019, 18:14

Zobaczcie na ofertę krakowskiego Kenbudu, która jest interesująca z uwagi na konkurencyjne ceny i duży wybór materiałów z których wykonywane są parapety.

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Z czego tanie parapety wewnętrzne?

autor: Złotowłosa » 10 lut 2020, 14:57

Pierwsza opcja to kamienne, jednak opcja ta jest bardzo droga. Zastanawiałam się czy nie zamontowac sobie takich parapetów, potem jednak uznałam, ze budowa domu swoje mnie kosztowała oraz nie będę inwestowała tyle kasy w zwykłe parapety... Wystarcza mi kamienne w domu.

Mam zwykla blachę w kolorze antracytu. Dobrze się sprawdzają. Parapety zewnętrzne, wewnętrzne jak również okna i cały osprzęt zamawiałam w firmie Ekoplast https://ekoplast-group.com/ . Użytkuję już 2 lata i bardzo dobrze wszystko się sprawdza.

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Z czego tanie parapety wewnętrzne?

autor: tetate » 17 mar 2020, 12:46

Pytanie czy naprawdę chcemy robić te parapety takie tanie? Dobrze jest przekalkulować jak przedstawia się tutaj stosunek ceny do jakosci. Tak abyśmy nie załowali po kilku latach że zamontowaliśmy sobie coś tylko dlatego, że jest tanie, ale obecnie wyglada po prostu kiepsko.

Ze swojej strony polecam parapety drewnopochodne https://www.panoramalubelska.pl/wiadomo ... -co-wybrac
Obrazek

Wygladaja bardzo dobrze, ale jednoczesnie ich cena nie jest taka wysoka.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 489
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Z czego tanie parapety wewnętrzne?

autor: martan » 19 paź 2021, 9:11

Marmur, drewno, plastik wszystko jest odpowiednie na parapet tylko kwestią jest gust mieszkających osób oraz odpowiednie aranżacje. Ja w obecnej chwili pod każdym oknem mam różne parapety (plastik, zwykły beton pomalowany farba olejna, drewno sklejkę i takie specjalne kafle na parapety. Nie mam problemu z ich utrzymaniem oprócz kurzu Jestem też w trakcie wymieniania okien i parapety będę robiła wszystkie nowe w kolorystyce szarości w marmurze, gdyż po przeliczeniu u stolarza parapet drewniany bądź obudowa na istniejące parapety z plastiku wychodzą mnie dużo drożej niż z marmuru na poszczególne okna.
http://www.forumbudowlane.pl/

Sibilian
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2021, 21:11
Re: Z czego tanie parapety wewnętrzne?

autor: Sibilian » 22 gru 2021, 21:19

martan pisze: Ja w obecnej chwili pod każdym oknem mam różne parapety (plastik, zwykły beton pomalowany farba olejna, drewno sklejkę i takie specjalne kafle na parapety.

Betonu farbą olejną raczej z pewnością bym nie malował, szukam tutaj inspiracji jak zaoszczędzić na parapetach, nie chcę pchać się w koszta. Znalazłem polskiego producenta, który ma w ofercie farbę do betonu i ponoć bardzo dobrze się sprawdza z tego co udało mi się dowiedzieć z komentarzy na allegro. Farba nazywa się aksilbet.
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tą farbą to bardzo proszę o informację.

Ognik 777 rudy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2022, 10:41
Re: Z czego tanie parapety wewnętrzne?

autor: Ognik 777 rudy » 15 lut 2024, 12:29

Jeśli ktoś szuka parapetów niedrogich do środka to parapety z pcv są odpowiednie. W sklepach na próbnikach nie wyglądają dobrze ale kiedy się założy przy oknie to wyglądają dobrze
Jeśli ktoś mieszka w starym bloku i ma parapety betonowe to wystarczy nałożyć taki parapet nakładkowy i parapet jak nowy
Tylko kupujcie u sprawdzonych sprzedawców bo na rynku jes dużo podróbek, te rodzę zawsze będą dużo droższe od tych tanich podróbek z Chin dlatego nie warto oszczędzać
Malowania betonu nie polecam farba się ściera
Kiedyś ojciec miał tak malowana podłogę w garażu bo płytki były drogie, farba się ściera. Teraz są tanie płytki wiec nie polecam malować betonu ani jako podłoga ani jako parapetu. Parapet malowany beton będzie wyglądał brzydko, szkoda czasu i pieniędzy.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów