Dachówka czy blachodachówka?

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

TomekŚmialek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 05 lut 2019, 19:54
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: TomekŚmialek » 21 sie 2019, 21:22

ja wciąż szukam dachu - podobają mi się dachówki ceramiczne Roben, Meyer Holsen i Elrus - co wybralibyście na moim miejscu?
Szukam dobrego dachu na domek na wsi,, taki wakacyjny.

ArekWoj
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:19
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: ArekWoj » 26 sie 2019, 15:05

A czy nie lepiej po prostu postawić na pewne pokrycie do jakich zdecydowanie można zaliczyć dachówkę ceramiczną i cementową (jednak wyłącznie stawiając na sprawdzonych producentów z dużym doświadczeniem) i do tego bez dwóch zdań można zaliczyć oczywiście Braas który zaskakuje jakością wykonania, barwieniem, ilością modeli i też dobrymi warunkami gwarancyjnymi.

ArekWoj
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:19
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: ArekWoj » 26 sie 2019, 15:08

Mi najbardziej podobają się dachówki płaskie, więc poszedłbym w stronę Turmalin bądź Teviva Cisar Braas wykonane w technologii trójwarstwowej i do tego z podwójną powłoka akrylową Lumino.

Moniks
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:02
Dachówka czy blachodachówka? Porównujemy cechy pokryć dachowych

autor: Moniks » 24 wrz 2019, 18:04

TomekŚmiałek wymieniłeś generalnie 3 najlepszych producentów dachówki ceramicznej, dlatego wybor jest mega trudny. Roben jest mega trwały, Elrus bardzo ładny a i Meyer Holsen też nie odbiega jakością od pozostałych.

JoachimKon
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:06
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: JoachimKon » 16 paź 2019, 13:09

W takim razie możesz również zajrzeć na stronę internetową producenta monier.pl gdzie znajdziesz listę dekarzy, którzy zajmują się wykonywaniem dachów z dachówki i do tego dokładne informacje na temat House of Braas do 30.11.2019 na której znalazła się też nowość, czyli Classic Star 2019 :)

KasKas
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2018, 20:47
Dachówka czy blachodachówka? Porównujemy cechy pokryć dachowych

autor: KasKas » 03 sty 2020, 11:54

nie ma co porównywać blachodachowek do dachówek ceramicznych. Takie dachy jak Roben, Erlus czy Meyer Holsen to mega jakość i wytrzymałość. Dodatkowo, z reguły mają bardzo długie okresy gwarancji, więc nawet najlepsze blachodachówki nie moga się równać.

Awatar użytkownika
AniaO
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2017, 13:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: AniaO » 03 sty 2020, 14:23

Według mnie nawet tanie blachodachówki są w stanie w wielu sytuacjach sprawdzić się doskonale, o ile postawi ktoś na dobrego producenta, czy dystrybutora. Osobiście polecić mogę firmę SteelProfil, która w zasadzie specjalizuje się w tego rodzaju materiałach budowlanych i ma na składzie sporo mogących się przydać rzeczy. W razie czego służę pomocą. :)
AniaO - ekspertka jedyna w swoim rodzaju! :)

Awatar użytkownika
Blachy Pruszyński
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 742
Rejestracja: 26 sie 2019, 11:55
Lokalizacja: Sokołów
Kontaktowanie:
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: Blachy Pruszyński » 03 sty 2020, 15:08

Blachodachówki panelowe Blachy Pruszyński w powłoce hybrydowej (poliester+poliuretan) PURMAX® lub w poliuretanowej PURLAK® / PURMAT® z 20 i 30-letnią gwarancją producenta to produkty zapewniające długie i bezproblemowe użytkowanie dachu.
Blachodachówka płaska IRYD swoim nowatorskim kształtem doskonale wpisuje się w nowoczesną i przemysłową zabudowę. Prosta i szybka w montażu. Ekonomiczna - do koniecznego minimum ograniczona ilość odpadów.
Blachodachówka REN jest dostępna w wersji panelowej jak i ciętej na wymiar. W tej postaci doskonale nadają się na dachy o prostej konstrukcji, gdyż ich zastosowanie oznacza oszczędność czasu i mniejsze koszty przy zachowaniu wizualnych zalet blachodachówek panelowych.

__________________________________
Blachodachówki panelowe, Blachy Pruszyński
blachodachowki_panelowe.jpg
www: https://pruszynski.com.pl/
facebook:
https://www.facebook.com/blachypruszynski/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/blachypruszynski/
youtube: https://www.youtube.com/channel/UCF3iIEaoo1YZlDVE_xXTcQw/videos

KalinaKarolina
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 12 wrz 2019, 19:11
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: KalinaKarolina » 11 sty 2020, 19:40

też jestem za dachówkami Roben, oprócz Meyer Holsen czy mało popularnego jeszcze Elskamp, to wciąż wiodący producent.

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Dachówka czy blachodachówka? Porównujemy cechy pokryć dachowych

autor: cookiemonster » 01 maja 2020, 19:30

Blachodachówki w ostatnich latach mocno podniosły jakość, ale też i cenę... A ciągle jest to materiał słabszy pod względem parametrów od ceramiki. Tak więc z mojej strony zdecydowanie polecałbym jednak iść w stronę dachówek ceramicznych, choćby dużych Koramic Orea lub Alegra, które za m2 wyjdą po prostu najtaniej.

RobertoEs
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2020, 22:54
Dachówka czy blachodachówka? Porównujemy cechy pokryć dachowych

autor: RobertoEs » 03 maja 2020, 12:06

Ja wymieniałem niedawno stary dach na domu po dziadkach, który odziedziczyłem w spadku. Przez całe lata była tam dachówka, która zdążyła już stracić już na swoim uroku, który kiedyś może i miała... Nie chciało mi się kombinować z więźbą, ani bez sensu przepłacać. A że wiem, że blachodachówka pasuje praktycznie do każdej więźby, zdecydowałem się na Regamet, który mam już wypróbowany. Dach jest prosty, dwuspadowy, bez lukarn itd., więc postawiłem na ciętą na wymiar. Estetycznie i jakościowo super sprawa, a do tego ekipa poradziła sobie z pokryciem dosłownie w jeden dzień! Super rozwiązanie, które serdecznie polecam :)

wazer
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:09
Re: Dachówka czy blachodachówka?

autor: wazer » 28 gru 2020, 10:01

Wszyscy mówią o cenie dachówki i blachodachowki. A nikt nie wspomni że przekrój konstrukcji dachu musi być większy przy dachówce przez to cena więźby rośnie. O tym zapominacie wady zalety zakzdy zna, trzeba sobie przekalkulowac.
U mnie jeśli bym zastosował dachówkę to musiałbym dołożyć słupy nośne i np miałbym słup w na środku łazienki i żadne zalety dachówki mnie nie przekonały do tego rozwiązania. Oczywiście mogłem zastosować wzmocnienia z dwuteowników stalowych ale to dodatkowe koszta więc dałem sobie spokój.
Reasumując ,
W pierwszej kolejności skonsultować z projektantem jak został zaprojektowany dach ( czy wytrzyma wagę dachówki ), a dopiero później zacząć liczyć


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów