Własna firma budowlana

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

robertrys
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 17 cze 2017, 18:14
Własna firma budowlana

autor: robertrys » 20 mar 2019, 12:44

Witajcie planuję założyć firmę budowlaną na terenie Mazowsza. Zastanawiam się czy strona internetowa będzie potrzebna. Interesuje mnie opinia osób doświadczonych w tym temacie.

fiftusiek
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 06 kwie 2017, 12:07
Re: własna firma budowlana

autor: fiftusiek » 20 mar 2019, 12:47

Tak teraz każdy biznes musi mieć stronę internetową bez tego trudno mu będzie się wypromować i zdobyć klientów. Klient teraz pierwsze co robi to patrzy na stronę internetową.

robertrys
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 17 cze 2017, 18:14
Re: własna firma budowlana

autor: robertrys » 20 mar 2019, 12:49

fiftusiek pisze:Tak teraz każdy biznes musi mieć stronę internetową bez tego trudno mu będzie się wypromować i zdobyć klientów. Klient teraz pierwsze co robi to patrzy na stronę internetową.


Dzięki, a ile kosztuje taka strona internetowa i gdzi najlepiej ją wykonać aby była profesjonalna i oczywiście tania?

qazxsw12
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 05 maja 2018, 11:48
Re: własna firma budowlana

autor: qazxsw12 » 20 mar 2019, 12:54

Mi projekt strony internetowy robiła firma która miała dość duże doświadczenie w projektowaniu stron internetowych. Posiadają mnóstwo zadowolonych klientów. Oferują bardzo konkurencyjne ceny ja im zaufałem i się nie zawiodłem. Dzięki profesjonalnej stronie internetowej na pewno będziesz lepiej zauważalny w internecie.

edek-ledek
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 02 cze 2015, 9:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: własna firma budowlana

autor: edek-ledek » 20 mar 2019, 18:15

Strona wizytówka jest przydatna. Warto też pomyśleć o oprogramowaniu do usprawniania czynności wykonywanych w firmie. Ofert typu cenova.pl znajdziesz w sieci wiele. Niczego nie polecam. Wystarczy poczytać. Nie daj sobie wmówić, że prosta strona internetowa musi kosztować więcej, niż kilkaset złotych.

monikabert90
Aktywny
Aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 16 lis 2016, 17:21
Re: własna firma budowlana

autor: monikabert90 » 25 mar 2019, 9:08

Bez względu na to, czy będziecie prowadzili własne firmy budowlane, czy też inne, na pewno warto będzie w nich wdrożyć odpowiednie oprogramowanie informatyczne - to w dzisiejszych czasach podstawa. Osobiście polecam Wam systemy od firmy primesoft. Dzięki nim będziecie mogli pracować na dokumentach w wersji elektronicznej, a to z kolei sprawi, że na przykład kilka osób jednocześnie będzie mogło pracować na jednym projekcie :)

rasmus65
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2019, 14:07
Re: Własna firma budowlana

autor: rasmus65 » 27 mar 2019, 14:13

To duża odpowiedzialnośc, ale również duże szanse. Pomyśl o monitory interaktywne avtek, aby zwiększyć swoje możliwości i działać na większym polu ;) technologia i jej zmiany, zawsze ożywiają działanie firmy.

budowlankka
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2018, 18:46
Re: Własna firma budowlana

autor: budowlankka » 28 mar 2019, 11:09

W każdej firmie zdrowie pracowników powinno być na najwyższym poziomie i musimy zawsze to mieć na uwadze. Teraz są takie możliwości jeśli chodzi o zdrowie i opiekę medyczną że głowa mała. Medicover ma bardzo dobrą ofertę jeśli chodzi o pakiety medyczne, dlatego warto się nimi na poważnie zainteresować i zadbać o swoich ludzi

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Własna firma budowlana

autor: stix » 23 maja 2019, 19:27

Tak, rzeczywiście warto o tym pomyśleć, nie tylko w przypadku firmy budowlanej, w każdej innej dziedzinie również się to sprawdzi. Natomiast stricte w przypadku firmy budowlanej warto też przemyśleć dobór oprogramowania inżynierskiego np. u dystrybutora oprogramowania CAD/EDA wiodących producentów

Awatar użytkownika
Multumka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2019, 13:46
Re: Własna firma budowlana

autor: Multumka » 27 cze 2019, 13:51

Ja również prowadzę własną firmę i zastanawiam się nad zaprojektowaniem odpowiedniej strony www. Niestety nie siedzę w temacie i nie wiem od czego zacząć. Posiłkuje się różnymi artykułami

nieZadlużony
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 30 maja 2016, 9:22
Re: Własna firma budowlana

autor: nieZadlużony » 11 lip 2019, 22:14

Własna firma budowlana była moim marzeniem od dawien dawna... Jako że uwielbiam budowanie i to coś, w czym dorastałem (mój dziadek i tata również byli budowlańcami), to marzył mi się własny biznes. Nie zadowolało mnie bycie po prostu jakimś tam pracownikiem, bo miałem dużo większe ambicje :D No i w końcu postawiłem na swoim i założyłem własną firmę! To wcale nie takie trudne, jak się wydaje. Na pewno żeby osiagnąć sukces, to trzeba stawiać na jakość. Ludzie teraz wolą zapłacić więcej, ale mieć zrobione coś naprawdę porządnie! Dlatego też jak inwestuje w sprzęt do firmy, to tylko ten najlepszej jakości. Teraz kupiłem piły linowe i sznurowe od Husqvarnacp.com i to naprawdę genialny sprzęt! Bardzo usprawnił i ułatwił nam pracę, to sprzęt stworzony do wysokiej wydajności. Właśnie dzięki takim maszynom można naprawdę idealnie wykonywać swoją pracę i wzmacniać pozycję firmy na rynku :)

Tomek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:44
Re: Własna firma budowlana

autor: Tomek320 » 14 sie 2019, 14:01

Strony internetowe kosztują od kilkuset złotych, do nawet kilkunastu tysięcy. Rozrzut cenowy jest ogromny i zależy głównie od tego, czy strona ma być mocno rozbudowana, jakie ma posiadać funkcjonalności oraz jakie są oczekiwania klienta wobec obsługi firmy zajmującej się jej stworzeniem. Wiele osób stara się zaoszczędzić korzystając z gotowych rozwiązań i systemów CMS. Przykładem może być WordPress, który oferuje wiele funkcjonalności i jest bardzo prosty w użyciu, jednak ma sporo ograniczeń.

Wizorr.pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2019, 18:26
Re: własna firma budowlana

autor: Wizorr.pl » 19 sie 2019, 14:17

robertrys pisze:
fiftusiek pisze:Tak teraz każdy biznes musi mieć stronę internetową bez tego trudno mu będzie się wypromować i zdobyć klientów. Klient teraz pierwsze co robi to patrzy na stronę internetową.


Dzięki, a ile kosztuje taka strona internetowa i gdzi najlepiej ją wykonać aby była profesjonalna i oczywiście tania?


Najtaniej na samym początku jest otworzyć konto stronach podobnych do nas (u nas np. jest darmowa rejestracja i utrzymanie konta, opis usług do tego można wrzucać zdjęcia wykonanych zleceń, co dla niejednego klienta może być kluczowe w wyborze fachowca). Takie profile potem można zamieszczać na serwisach ogłoszeniowych typu olx czy facebook i chwalić się swoimi dokonaniami. W dodatku tego typu strony dbają o pozycjonowanie samych siebie, toteż jest większa szansa, by świeże firmy były lepiej widoczne. W dodatku posiadanie kilku profili pozytywnie wpływa na rozpoznawalność marki oraz wyniki wyszukiwania strony. Warto tutaj też pamiętać o tzw. wizytówce google.

Z samą własną stroną internetową to jednak należy mieć świadomość, że nie wystarczy ją tylko stworzyć (koszt prostej wizytówki to nawet czasem kwota ok 1000 pln, ale z kolei nowoczesna i funkcjonalna strona potrafi kosztować 10000 pln, a nieraz więcej).

Do tego co parę lat trzeba ją odświeżać (by spełniała coraz to nowsze standary google i nie wyglądała jak antyk, bo wtedy część internautów stwierdzi, że to jakaś opuszczona strona, a nie istniejąca firma), co wiąże się czasem z totalną przebudową (czyli też czasem tysiące złotych co kilka lat).

Poza tym, jak juz masz własną stronę, trzeba cały zapewniać jej pozycjonowanie (płatna, comiesięczna usługa rzędu kilkuset złotych co najmniej, w zależności od lokalizacji i konkurencji lokalnej), by po wpisaniu słów kluczowych jak np. "budowa domów Malbork" być na pierwszej stronie wyszukiwania, bo mało kto obecnie przegląda dalej. Oczywiście własna strona wymaga też ok. kilkudziesięciu pln miesięcznie opłat za serwer.

KamilSa
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 05 wrz 2019, 21:30
Re: Własna firma budowlana

autor: KamilSa » 05 wrz 2019, 21:42

Za kilkaset złotych pozycjonowanie nie będzie miało wielkich efektów. Jak masz się równać z firmami, które mogą na to wydawać kilkanaście tysięcy

Arinue
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 366
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:37
Re: Własna firma budowlana

autor: Arinue » 20 wrz 2019, 13:02

Zamiast pozycjonowania polecam zajrzeć na platformę Building Companion i tam się ogłosić. Kilka miesięcy jestem na tej platformie a klientów mam już nawet na 2020 rok.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości

Gotowe projekty domów