Ekspertyza izolacji i stanu fundamentów

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Pokoj332
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2018, 16:39
Ekspertyza izolacji i stanu fundamentów

autor: Pokoj332 » 18 wrz 2019, 15:27

Dzień dobry,
Posiadam 70 letni parterowy dom z cegły. W planie jest jego remont + zagospodarowanie poddasza. Wiadomo wszystko trzeba zacząć od początku - fundamentów.

Na działce jesienią i wiosną jest wysoki stan wód, przez co piwnica(wysoka na 130) jest zalewana do wysokości nawet 40 cm.
Około 4 lat temu na ścianach jednego pokoju zaczęła się pojawiać wilgoć + wykwity soli do około 80cm powyżej podłogi. Pokój miał zasypaną piwnicę(ok 15 late temu). Aktualnie jestem na etapie przywracania poprzedniego stanu - posadzka skuta i usuwam gruz spod niej aby przywrócić piwnicę i móc ją wentylować. Tutaj podejrzenie zepsucia izolacji poziomej ale w zasadzie tylko w tym jednym pomieszczeniu...
Grunt gliniasty + wysoki poziom wód gruntowych - dlatego boję się po prostu zlecić/wykonać sam drenaż bo może on w niczym nie pomóc w szczególności, że nie ma gdzie odprowadzić wody.

Przeczytałem wszystkie tematy odnośnie fundamentów i wiadomo każda sytuacja jest inna.

Pytania:
1 Czy jesteście w stanie polecić kogoś ze śląska (Pszczyna) kto mógłby przeprowadzić ekspertyzę w zasadzie całego fundamentu (może również gruntu). Tak aby było wiadomo jak go naprawić i uchronić przed niszczeniem?
2. Czy mogę odkopać fundament na szerokości około 1 mb może mniej tak aby sprawdzić w jakim stanie jest fundament pod ziemią, jak głęboko sięga i czy posiada ławę?
3. Czy mogę dokładniej zbadać fundament/ściany we własnym zakresie(nie mam zamiaru ominąć punktu 1). Średnio ufam jakiemukolwiek fachowcy dlatego wolę być przygotowany z argumentami na hasła "Panie, zaizolujemy folią kubełkową i lepikiem i będzie dobrze".

Wiem, że nikt z Was nie widzi tego domu dlatego bardziej pytam o sposób podejścia do sprawy niż o diagnozę.

Awatar użytkownika
koziolowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 20 gru 2017, 19:59
Re: Ekspertyza izolacji i stanu fundamentów

autor: koziolowy » 11 paź 2019, 16:40

Skontaktuj się z kimś z Stekra. Polecam Pana Łukasza. Fachowiec jedyny w swoim rodzaju. Ogromna wiedza i świetne podejście do klienta. Mają naprawdę bardzo konkurencyjną ofertę. Nie licz, że ktoś zrobi Ci to tutaj dobrze i tanio. Do tego trzeba być odpowiednio wykształconym :P


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów