Budowa domu

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
jerzyudi
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2019, 9:37
Re: Budowa domu

autor: jerzyudi » 03 wrz 2019, 9:38

:mrgreen: :mrgreen:

tekla62
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:13
Re: Budowa domu

autor: tekla62 » 13 wrz 2019, 15:57

To świetnie, ze zamierzasz wybudować dom - czy masz już materiały, które Ci to umożliwią? Jeśli poszukiwałbyś firmy, która mogłaby dostarczyć Ci piasek, proponowałabym Ci skontaktować się z Trans-piach (z jej pełną ofertą możesz zapoznać się po przejściu na jej stronę internetową).

Przemek.Strog7
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 29 cze 2018, 9:11
Re: Budowa domu

autor: Przemek.Strog7 » 17 wrz 2019, 12:46

My chcieliśmy kupić juz gotowy dom lub mieszkanie i zdecydowaliśmy się finalnie na zakup mieszkania od Gryf Development. Jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy nareszcie swoje miejsce na ziemi.

duffy22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 10 kwie 2019, 12:52
Re: Budowa domu

autor: duffy22 » 20 wrz 2019, 18:14

Ja słyszałem, że MM DIAMENT super sprawdza się w budowie domów. Ogólnie to znalazłem ich bo szukałem firmy, która wykonuje usługi cięcia betonu. Mają oni do tego odpowiednie technologie.

nieZadlużony
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 30 maja 2016, 9:22
Re: Budowa domu

autor: nieZadlużony » 22 wrz 2019, 13:08

Ze swojego doświadczenia szczerze mogę Wam powiedzieć, że jest to naprawdę duże przedsięwzięcie i dobrze jest korzystać z tanich ale dobrej jakości materiałów. Ze swojej strony podrzucam ofertę na PW jak jesteś zainteresowany to pisz. Myślę, że piasek na budowe od tej firmy będzie idealnym rozwiązaniem właśnie zarówno pod względem ceny jak i jakości. Dodatkowo transportu piasku jest wliczony w cenę więc nic tylko korzystać

Annamrozanna
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2019, 8:25
Piwniczka na wino

autor: Annamrozanna » 22 wrz 2019, 15:31

Czy ma ktoś doświadczenie w budowie piwniczki na wino w zwykłej piwnicy pod domem? Jak technicznie powinno się ją wykonać, by zachować parametry odpowiednie. do przechowywania wina? A może ktoś zna firmy zajmujące się wykonaniem takiej piwniczki.
Dodam, że dom jest w trakcie projektowania.

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Budowa domu

autor: Kacper Biały » 27 wrz 2019, 20:43

Elewacja faktycznie jest dość sporym kosztem, tak więc warto pomyśleć, jakie materiały zastosować, aby rozsądnie cenowo wyszło. Dla mnie optymalnie wychodzi styropian + system ocieplenia Foveo Tech z tynkiem TN30. Rozwiązanie praktyczne i na lata

karolek256
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:32
Re: Budowa domu

autor: karolek256 » 27 wrz 2019, 22:04

Przede wszystkim warto wyjść z założenia, że budowa domu będzie zapewne największą inwestycją w życiu. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na wszystkie detale. Ekipa musi być na tip-top. Przy murowaniu ścian sznurki murarskie, nic na oko (sporo jest problemów właśnie z wytyczeniem prostej ściany). Kierownik budowy też powinien być zaufany - ma być rzecznikiem inwestora, a nie adwokatem wykonawcy!

harlem
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2019, 8:03
Re: Budowa domu

autor: harlem » 23 paź 2019, 9:48

Budowa domu to wieczne kłopoty i bieganie. Ostatnio mieliśmy z żoną problem z dostępem klejów i zapraw. Dopiero na schomburg.com/pl/pl znaleźliśmy to, co szukaliśmy.

Lena80
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:07
Re: Budowa domu

autor: Lena80 » 23 paź 2019, 18:17

teresa.oros pisze:Niedawno znajomy opowiedział mi że tanie domy drewniane to dobra inwestycja, że lepiej tak się wybudować niż dom murowany. Właśnie dlatego że jest taniej i poza tym taki dom można w kilka miesięcy już postawić. A wy co o tym sądzicie? Myślę czy wybudować się właśnie tak, spytam jeszcze rodziny jakie mają zdanie.


Domy drewniane są bardzo klimatyczne i wytrzymałe długie lata. Będąc na Mazurach widziałam ich piękne realizacje, które wykonywał Natur Eko Dom. Budowa ich domu zajmuje niespełna trzy miesiące i można ją dokonać dosłownie wykonując trzy kroki :)

Ashley
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:25
Re: Budowa domu

autor: Ashley » 21 lis 2019, 14:44

Bardzo fajne projekty oferuje firma JW Budownictwo. Oni zajmują się realizacją tego i nie zajmuje im to długo czasu. Bardzo podobało mi się, jak budowali nasz dom, właśnie wybrany z projektów, które mają na stronie.

ElżnietaPi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:58
Re: Budowa domu

autor: ElżnietaPi » 21 sty 2020, 18:05

Ja z mężem korzystałam z katowickiej firmy budowlanej JW Budownictwo, która zajmuje się kompleksową budową domów, w naszym przypadku to dom jednorodzinny. Firma godna zaufania, bo dba o ty by klient był zadowolony.

krystek3
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 11 sty 2019, 9:15
Re: Budowa domu

autor: krystek3 » 17 lut 2020, 11:02

Coraz więcej widzę zwolenników domów szkieletowych

maćkowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 15 lut 2015, 12:08
Re: Budowa domu

autor: maćkowy » 07 lip 2020, 10:00

Jak chcecie właśnie odwiedzić fajne miejsca, gdzie jest pokazanych dużo zdjęć to polecam wejść na stronę domzcegly.pl

qmpel
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 26 paź 2011, 8:23
Re: Budowa domu

autor: qmpel » 04 wrz 2020, 15:02

Również mogę polecić firmę budowlaną - nasz dom budowała firma Espiro Property. Prace szły sprawnie, terminowo, wszystko zgodnie z planem i ustaleniami. Budowa zrealizowanie solidnie, duża wiedza i doświadczenie ekipy niejednokrotnie mnie wprawiała w zakłopotanie :) Po prostu eksperci w swoim fachu.


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów