Kosiarka NAC . Czy warto ?

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

bobek19919
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:07
Lokalizacja: Gdańsk/Malbork
Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: bobek19919 » 27 maja 2012, 14:10

Ostatnio padł mi silnik B&S kosiarce, remont jest nieopłacalny (spalał prawie tyle oleju co paliwa. olej wyciekał wałem - ale kosiła) i poszukuje nowej do ok 1000 zł. Zainteresowałem się marką NAC z silnikiem NAC, na forach zdania są podzielone o tej marce inni chwalą inni odradzają zakupu. Zastanawiałem się nad trzema modelami :
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

Te dwie ostatnie różnią się tylko tym, że jedna ma wyrzut boczny.
Kosiarki te oferują sporo jak na tą cenę kosiarka Husqvarny z takim wyposażeniem kosztowałaby ponad 2000 zł i to mnie właśnie zastanawia. A kosiarki nie potrzebuje na jeden czy dwa sezony tylko chcę żeby posłużyła ładnych parę lat. Do koszenia mam z ponad 10 ar. Warto kupić czy lepiej kupić jakiegoś najtańszego Partnera z B&S ? Zastanawiam się nad brakiem sensu kupowania kosiarki z napędem jako miejscem potencjalnych awarii.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

cica
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2012, 9:55
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: cica » 29 maja 2012, 10:24

My mamy kosiarkę elektryczną BOSCH, sprawuje się dobrze, nie mogę narzekać.

bobek19919
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:07
Lokalizacja: Gdańsk/Malbork
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: bobek19919 » 01 cze 2012, 15:32

Nie zaryzykowałem z silnikiem NAC i kupiłem Husqvarne M145 z silnikiem B&S 550 series wg producenta 2,1 kW( ~3 KM), a w internecie wszędzie jest, że ma 4,5 KM.

berserker
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 06 kwie 2012, 12:37
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: berserker » 13 cze 2012, 11:00

Ja zakupiłem kosiarkę NAC i nie mam najmniejszego problemu z jej użytkowaniem. Bardzo dobrze się sprawuje mocny silnik wszystko pięknie kosi. NAC kosiarka z napędem 575KM W510VHY.

krawcu
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:05
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: krawcu » 13 cze 2012, 12:23

Mój tata od kilku lat używa kosy spalinowej NAC i jest zadowolony. Jedyny problem który wystąpił to przestał działaś guzik który włączał kosę ale to nie problem bo można świecę zdjąć i też przestaje pracować.

Generalnie polecam.

dragoranka
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2009, 22:29
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: dragoranka » 19 lip 2012, 15:04

wszystko super, ale na allegro nie zamawiałabym tak drogiego sprzętu. poszukaj lepiej wiarygodnych sklepów. mi polecono al-ko, mają sporo obniżek, zaglądnij, może coś Ci przypasuje.

MikolajZakrzewski
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:43
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: MikolajZakrzewski » 02 kwie 2013, 12:39

No właśnie, też bym się bał na allegro kupować drogi sprzęt... A al-ko ma fajną opcję, że można wybrać dealera który sprzeda (czyli można wybrać podejść i sprawdzić w sumie co i jak wygląda). Zobacz sobie taką silver 46 br a comfort. Daje rade :)

Przemek
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: Przemek » 20 maja 2014, 20:24

Kosiarka Honda! Nr 1

Awatar użytkownika
micki
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2018, 10:57
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: micki » 04 paź 2018, 13:32

Kiedyś tylko Husqvarna, ale teraz jest wybór tak duży i jakość kosiarek w podobnych cenach jest bardzo zbliżona. Chociaż Honda moim zdaniem się wyróżnia, więc zgadzam się z kolegą wyżej. Też warto zainteresować się marką Stiga.

ZSWojtczak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 02 gru 2016, 10:58
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: ZSWojtczak » 05 paź 2018, 20:51

U mnie od paru sezonów najlepiej sprawdzają się kosiarki właśnie od Husqvarny, moim zdaniem obecnie to wciąż numer jeden na rynku.

maciekh1
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2018, 9:29
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: maciekh1 » 21 lis 2018, 10:19

Husqvarna juz troche spadla teraz Stihl w kosach i pilach jest najlepszy,

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: smichalek » 17 wrz 2019, 7:54

Zdecydowanie polecam, ale tak naprawdę tutaj liczą się parametry urządzenia, a nie marka. Przecież na każdy sprzęt macie dokładnie taką samą gwarancję, co nie? Dużą różnicę na pewno powinno wam dać użycie solidnej jakości paliwa. Warter Fuels znacie? To paliwo ekologiczne. Powinniście zauważyć zmianę w działaniu urządzenia, lepsza moc, spokojna praca bez zawieszania się urządzenia. Ogólnie zmiana powinna być zdecydowanie na plus.

riksto
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 09 maja 2013, 11:39
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: riksto » 07 paź 2019, 9:19

Warto też pamiętać, że kupując takie przedmioty online trzeba zadbać o to, aby zostały odpowiednio zapakowane i zabezpieczone. Sam miałem już kilka takich sytuacji, że towar został uszkodzony w transporcie i ciężko wówczas winić firmę kurierską, jeśli przedmioty nie zostały odpowiednio zabezpieczone. Ja do tego celu używam folii stretch. Sprawdza się świetnie, jest wytrzymała i nigdy nie miałem nieprzyjemności związanych z uszkodzeniem produktu w transporcie. Także polecam zwrócić na to szczególną uwagę. :)

ArekWoj
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:19
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: ArekWoj » 26 maja 2020, 8:50

Ja zdecydowałem się zarówno na kosiarkę, jak i podkaszarkę spalinową. Mamy sporo drzewek i krzewów także nie wszędzie da się dostać sama kosiarką. Odnośnie wyboru to postawiłem na John Gardener mają niezłe ceny i też jakościowo wypadają w porządku. Sprzęt działa dobrze od dwóch sezonów i pozostaje niezawodny.

budowiktor
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2020, 11:37
Re: Kosiarka NAC . Czy warto ?

autor: budowiktor » 15 lip 2020, 8:26

Kosiarkę NAC mam dopiero od sezonu, ale sprawuje się dobrze. Nie było problemów z użytkowaniem. Podkaszarka tej firmy, którą mam od kilku sezonów również nadal działa w porządku, chociaż czasem dziwnie wchodzi na obroty.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów