Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Marek.Rozacki
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2018, 9:30
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: Marek.Rozacki » 16 maja 2019, 12:04

Jeżeli drzwi przesuwne to polecam zapoznać się z ofertą agdomsystem.pl i tam można zamówić bardzo dobre okna przesuwne dobrej firmy. My mamy od nich okna i bardzo sobie chwalimy.

manion
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2019, 1:37
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: manion » 11 cze 2019, 22:35

U nas jest to Plastixal, zarówno okna jak i drzwi przesuwne tarasowe mamy od nich i sprawdzają się bardzo dobrze. Szczelne jak trzeba, mają dobre parametry termoizolacyjne no i dobry design, tak więc po całości jesteśmy zadowoleni z zakupu.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: budowa876 » 22 cze 2019, 11:39

Ja aktualnie zastanawiam się nad oknami firmy Drutex, ponieważ widziałem w ofercie, że mają zarówno okna tradycyjne, jak i właśnie przesuwne. Zainteresowałem się tą firmą, ponieważ jakoś miałem wrażenie, że mają wiele pozytywnych opinii i zadowolonych klientów, a kilka firm miałem okazję sprawdzić.

zuzanna2128
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:01
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: zuzanna2128 » 24 cze 2019, 8:04

Ja od zawsze marzyłam o domku z ogrodem i tarasem. Jak w końcu udało nam się uzbierać fundusze, to chcieliśmy go zrealizować jak najlepiej. Postawiliśmy na dobre materiały i funkcjonalność, żeby służył nam przez lata bez problemów. Jako wyjście na taras wybraliśmy drzwi podnoszono-przesuwne Schüco z wrocławskiego Empolu. Minęły już z 4 lata i wszystko działa jak powinno, sprawdziły nam się. Są bardzo taks samo szczelne i łatwe w obsłudze, jak w dniu montażu.

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: seba676 » 27 cze 2019, 0:46

No ja również jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania modeli materiałów na posadzkę, a dokładnie płyty z linii Presstone oraz Kostki dekoracyjne i chodzi mi tutaj o Pozbruk i jak widać wyróżnia ich naprawdę fajna jakość, technologia produkcji i zabezpieczenia więc co do nich jestem przekonany że się nie zawiedziesz.

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: marek33 » 29 lip 2019, 12:56

Niedawno montowałem u siebie drzwi tarasowe, praktycznie na całej szerokości ściany w zastępstwie ściany można powiedzieć i to się sprawdziło. Jest zupełnie inny klimat teraz w domu, lepiej się odpoczywa. Brałem też z OknoPlus drzwi wejściowe z panelami szklanymi. Bardzo oryginalne projekty. Katalog dostałem przy Gospodarskiej 1 we Wrocławiu. No i cenowo rozsądnie rozwiązania.

Marcin.28
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 11 maja 2018, 14:32
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: Marcin.28 » 14 sie 2019, 12:54

Zgadza się, takie duże drzwi przesuwne są teraz bardzo modne, ale wybierając modele do swojego domu trzeba koniecznie zwracać uwagę na zastosowane rozwiązania uszczelnień, bo to czasem potrafi być słaby punkt w tego typu stolarce. Ja ze swojej strony mogę z czystym sercem polecić drzwi podnoszono-przesuwne Schuco, produkowane np. przez firmę Marsel ze Szczecina. Mają bardzo dobrze przemyślaną konstrukcję pod kątem szczelności na wiatr i wilgoć, więc są bardzo dobrą propozycją nawet dla domów pasywnych.

EuroMat
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 01 cze 2010, 15:34
Lokalizacja: Piastów
Kontaktowanie:
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: EuroMat » 12 wrz 2019, 9:25

Kayah_k pisze:Witam pomozcie w doborze odpowiednego okna tarasowego. Szerokosc ok2m. Chcialabym jakies do ziemi tylko nie wiem czy przezuwne czy tradycyjnie otwierane??

Dzień dobry,
Otwór jest dość wąski, dlatego istotna jest potrzeba światła przejścia po otwarciu okna. Tradycyjne okno balkonowe umożliwia szerokie przejście (możliwość otworzenia obu skrzydeł), okno przesuwane otwiera się tylko w połowie. W przypadku systemu przesuwnego zalecamy zastosować okno typu PATIO ze wspomaganiem przesuwania (tkz. automatem). Może to być np. sprawdzony system okienny Trocal 70AD.

lokomoloko
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 08 lut 2019, 13:57
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: lokomoloko » 13 wrz 2019, 16:27

Ja zamawiałam okna na mój taras tutaj Vito Polska i jestem zadowolona

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 484
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: martan » 08 lut 2021, 8:31

Mamy Smart Slide.. Działa jak HST, kosztuje jak PSK ;) nie chcieliśmy PSK z powodu jego awaryjności i też wyglądu (ta wystajaca dolna listwa z widocznymi szynami kompletnie mi się nie podoba) No i sprzedawca mówił, że ja będę miała problem z obsługą tego okna...

Jeśli nie zdecydowaliście się konkretnie na firmę, polecam firmę Kapica, mają okna dobrej klasy i z dobrymi parametrami.
http://www.forumbudowlane.pl/

krzysiek1986
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:02
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: krzysiek1986 » 16 mar 2021, 15:18

Drzwi przesuwne z PVC są bardzo praktyczne, ale zastanawiam się nad aluminiowymi. Mają węższe ramy i doskonale doświetlają pomieszczenia. Bardzo podobają mi się zwłaszcza systemy Schuco, produkuje je np. Jezierski. To bardzo ciepłe, a przy tym modne rozwiązania, myślę że taka jest właśnie przyszłość architektury.

teresa.oros
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 20 paź 2018, 17:04
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: teresa.oros » 01 gru 2021, 1:33

Uchylno przesuwane IgloLight Psk drutex to dobry wybór, mają dużą powierzchnię szklenia, nowoczesne okucia i są bardzo praktyczne. Można je tez uchylić i wpuścić do wnętrza trochę świeżego powietrza, dla mnie to najpraktyczniejsze rozwiązanie w domu.

felicja64
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:02
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: felicja64 » 01 gru 2021, 2:11

No ciekawe rozwiązanie, teraz żałuje że wzięliśmy przesuwane....

bukowska
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 17 maja 2014, 23:23
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: bukowska » 01 gru 2021, 17:11

Fakt najlepsze na taras są okna uchylno przesuwane, mega praktyczne rozwiązanie, tylko trzeba zadbać też o to, żeby miały zabezpieczenia antywłamaniowe dobre, chyba, że macie do tego rolety zewnętrzne.

teresa.oros
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 20 paź 2018, 17:04
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: teresa.oros » 01 gru 2021, 17:26

Rolety zewnętrzne to też świetna sprawa, straty ciepła są mniejsze, latem salon się tak nie nagrzewa, nawet klimy nie trzeba :) Aspekt bezpieczeństwa też jest ważny, my często wyjeżdżamy także rolety jak najbardziej się przydają wtedy.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów