Skaling - zabieg higieniczny

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Silver25
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 13 gru 2017, 18:32
Skaling - zabieg higieniczny

autor: Silver25 » 04 kwie 2019, 19:53

Czy robił ktoś z was taki zabieg skaling ? Słyszałem ze skaling powinno się wykonywać aby zęby były zdrowsze ale nigdy nie miałem takiego zabiegu i nigdy żaden dentysta mi nie proponowal. Upomnieć się?

Awatar użytkownika
wube
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2015, 14:37
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
Re: skaling

autor: wube » 04 kwie 2019, 20:22

Odkamienianie zębów raz na kilka miesięcy to dobry pomysł.

apaczkaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 26 kwie 2019, 15:24
Re: skaling

autor: apaczkaa » 26 kwie 2019, 20:51

Robię u swojego stomatologa (czyli tu fabdent.pl) regularnie, minimum z tego co czytałam powinno się raz na rok taki zabieg wykonać.

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: skaling

autor: DarkElf » 17 maja 2019, 16:05

Według mnie warto się zgłosić do kliniki Titanium Dental, w której ja osobiście korzystałem z diagnostyki oferowanej w titanium dental. Posiadając tak zaawansowany sprzęt na pewno skaling nie będzie dla nich problemem. Dodatkowo szczerze mogę polecić ich specjalistów, bo od jakiegoś czasu jestem stałym pacjentem i nigdy jeszcze nie narzekałem na przeprowadzony zabieg ;)

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: skaling

autor: PrzemekS » 13 wrz 2019, 14:00

Warto wykonywać takie zabiegi bo pomaga to w likwidacji osadów nazębnych a dzięki temu powstrzymywaniu próchnicy. Od siebie mogę doradzić Klinikę Stomatologii i Estetyki Twarzy w Kamieniu Pomorskim. Niedawno tam właśnie miałem zabiegi czyszczenia i wybielania zębów. Na miejscu czeka was dobra opieka dentystyczna, fajne podejście do pacjenta i całkiem rozsądne ceny.

manion
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2019, 1:37
Re: skaling

autor: manion » 15 wrz 2019, 22:03

Ja też niedawno miałem skaling, co jakiś czas warto zrobić. Co do gabinetu to korzystam regularnie z delmed.pl w Jaworznie i w porządku są. Lekarze na plus, ceny w sumie też całkiem ok, nie mam potrzeby zmieniać gabinetu bo tu jest po całości w porządku.

klaudia844
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2016, 9:57
Re: skaling

autor: klaudia844 » 21 lis 2019, 13:33

Klinikę Eurodental w Olsztynie polecam Nie są najtańsi, ale za to są najlepsi jeżeli chodzi o profilaktykę i leczenie zębów. No i wszystko mają w jednym miejscu.

Radekrak
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 29 sty 2018, 15:49
Re: skaling

autor: Radekrak » 15 wrz 2020, 18:24

Nie znam się na tym, ale na stronie borczyk.pl czytałem o implantach. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie dla mnie szczególnie korzystne. A czy ze skallingu na inne zęby skorzystam, to jeszcze nie wiem. Nie wiem, czy to będzie dobra opcja dla mnie.

LeeMonday
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2011, 11:00
Re: Skaling - zabieg higieniczny

autor: LeeMonday » 29 wrz 2020, 17:32

Higienizację jamy ustnej powinno się robić regularnie. Ja na taki zabieg chodzę do Dent Sm na Bemowie, tam też robię przeglądy i ewentualne zabiegi, jak coś trzeba naprawić :) Wiem, że chyba 1 x na rok można zrobić na NFZ, ale różnica pomiędzy takim zabiegiem a zabiegiem robionym prywatnie wg mnie jest duża.

agame
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:39
Re: Skaling - zabieg higieniczny

autor: agame » 28 gru 2020, 20:44

Staram się robić taki zabieg co kilka miesięcy podczas przeglądu stomatologicznego, zawsze kiedy sprawdzam kondycję zębów, Moim zdaniem jest to tzw. must have, jeśli zależy nam na zdrowych zębach.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości

Gotowe projekty domów