Monitoring IP - wady i zalety

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

damyoo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2017, 9:42
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: damyoo » 25 cze 2019, 6:20

Czytając to co pisaliście i kierując się Waszymi wskazówkami na temat kamer IP wygląda na to, że te z oferty overmax uwagi, ponieważ cena idzie w parze z jakością mam rację? Tylko jak już na który model byście się zdecydowali i dlaczego?

Mariopo
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 08 lis 2016, 9:58
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: Mariopo » 03 lip 2019, 9:07

damyoo pisze:Czytając to co pisaliście i kierując się Waszymi wskazówkami na temat kamer IP wygląda na to, że te z oferty overmax uwagi, ponieważ cena idzie w parze z jakością mam rację? Tylko jak już na który model byście się zdecydowali i dlaczego?

Tu masz modele kamer IP Overmax ja bym polecał Camspot 3.6 , można fajnie sterować za pomocą smartfona i kamera dobrze nagrywa w nocy

Sylwiap1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:46
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: Sylwiap1 » 19 lip 2019, 12:07

Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem. Szeroki wybór elektronicznych systemów zabezpieczeń można znaleźć na abaks-system.

ANTEL
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2019, 8:07
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: ANTEL » 13 wrz 2019, 8:38

Witaj.
Nasza firma specjalizuje się w instalacjach systemów zabezpieczeń od 1998 roku.

Odpowiadając na Twoje zapytanie, zarówno monitoring IP, jak również monitoring analogowy jest tak samo skutecznym systemem zabezpieczeń obiektu. Warto jednak dobierać odpowiednią technologię do swoich potrzeb. Obecnie na rynku różnica w jakości obrazu między kamerami IP a na przykład analogowymi AHD jest niemal niezauważalna. Dlatego nie jest argumentem, dla którego można by wybierać między pierwszą a drugą technologią. Ważniejszym elementem, który warto przemyśleć jest wielkość systemu monitoringu. Jeśli jest to system na jedną kamerę, nie ma sensu stosowania kamer analogowych z rejestratorem i dyskiem HDD, ponieważ jest to o wiele większy koszt niż kamera IP z możliwością nagrywania na kamer micro SD. Jeżeli jest to system na większą ilość kamer, warto zastanowić się ile okablowania, będziemy potrzebować i ile trudności sprawi jego przeprowadzenie. Jeśli okablowania nie potrzebujemy sporo a cały plac nie jest wyłożony kostką to warto wybrać system analogowy. Wówczas zaletami są: cena, płynność obrazu, a także podgląd i sterowanie zdalne kamerami (jeśli kamery posiadają funkcję regulacji), ponieważ to zapewnia rejestrator. Ze względu na większy koszt, monitoring IP jest świetnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy jedną kamerę lub wówczas, gdy przeprowadzenie okablowania jest utrudnione a jego długość to, np 400 metrów. Zdecydowanie bardziej opłaca się, wtedy skorzystać z anten do przesyłania sieci LAN, wykorzystania switcha i odpowiedniej konfiguracji. Zaletami takiego rozwiązania są: cena, brak konieczności wykopu i opłacenia koparki, szybkość wykonania monitoringu.

Jeśli potrzebują Państwo więcej porad w zakresie instalacji systemów zabezpieczeń lub szukają Państwo instalatorów zapraszamy do kontaktu https://www.antel.net.pl, nasi serwisanci chętnie doradzą i pomogą w doborze sprzętu i technologii.

tapczan
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 wrz 2019, 8:20
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: tapczan » 23 wrz 2019, 8:27

Zobacz sobie te 2 kamery HD za 99 zł i FullHD za ok. 170 zł.
https://www.youtube.com/watch?v=FRjfSZNawtE
https://www.youtube.com/watch?v=-73CZ0PO4Oc

Maciuszek87
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 15 lis 2019, 8:19
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: Maciuszek87 » 18 lis 2019, 14:03

Robiłem zakupy elektroniki w sklepie VirtualEye i jestem przekonany, że oni tobie pomogą. Na ich stronie jest bardzo duży wybór, ale oprócz tego pomagają dobrać odpowiednie urządzenie do potrzeb. Ja byłem bardzo zadowolony z ich pomocy.

rodzinny89
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 gru 2019, 10:27
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: rodzinny89 » 09 sty 2020, 13:13

Mają rację ci co piszą, że monitoring analogowy wychodzi taniej. Najlepiej jednak poradzić się specjalistów. Mi w EC System polecili monitoring IP do domu i wcale nie czuję się naciągnięty na kasę - świetnie się sprawdza, a jak jadę w delegację to nie martwię się o bezpieczeństwo swojego dobytku.

Cudek17
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 25 lut 2020, 10:20
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: Cudek17 » 28 lut 2020, 10:38

Ostatnio przygotowywałem u siebie w firmie nowy monitoring i korzystaliśmy z oferty sklepu virtualeye. Mają faktycznie spory wybór jeśli chodzi o takie sprzęty więc myślę, że tez dla siebie będziesz w stanie tam wybrać dobre wyposażenie.

Radosław222
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2020, 9:38
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: Radosław222 » 27 lip 2020, 9:41

Ja posiadam monitoring od firmy Kumanet. Bardzo dobra jakość, profesjonalny montaż.

edward321
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 28 maja 2015, 11:30
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: edward321 » 23 paź 2020, 9:31

Sprawdź sobie ofertę serwisu zerkam pl. Można wygodnie mieć pod kontrolą z nimi kilka obiektów. Wydaje mi się, że od strony praktycznej się to świetnie sprawdza i warto brać to pod uwagę. Koszty nie są znaczące, a cały system jest nowocześnie pomyślany.
edo

PiotrNiski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:30
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: PiotrNiski » 17 gru 2020, 15:34

Ja z kolei zastanawiam się nad zamontowaniem monitoringu Ochrona Dione. Słyszał ktoś coś o tym? Trafiłem na ich stronę z ogłoszenia i widzę, że oferują bezprzewodowy system alarmowy, który można samodzielnie zamontować. Dużym ułatwieniem jest to, że za pomocą aplikacji w telefonie możemy monitorować dom lub firmę z dowolnego miejsca. Co o tym sądzicie? Jak dla nie bardzo ciekawa opcja, a cenowo też ok, teraz nawet mają promocje

tomekk09
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2021, 15:59
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: tomekk09 » 24 lut 2021, 16:37

Co do rodzaju monitoringu, doboru sprzętu to najlepiej popytać o polecenia albo też już bezpośrednio uderzać do firm. Ja zdecydowałem się na tę drugą opcję i nie żałuję, w Costerina IT mogłem liczyć na profesjonalne doradztwo

Szydlak
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 13 maja 2020, 12:52
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: Szydlak » 27 kwie 2021, 13:12

Myślę że warto się zainteresować. U nas na budynkach biurowych i w otoczeniu jest monitoring.

Onysz12
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 11 mar 2020, 8:15
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: Onysz12 » 05 lis 2021, 9:48

Z mojej perspektywy mogę polecić ofertę batna24.com. Firma ma sporo ciekawych propozycji jeśli chodzi o stworzenie domu inteligentnego i można na ich ofertę liczyć. Instalacje jakie są w stanie zaproponować to kompleksowo przygotowana oferta, każdy będzie miał okazję coś sensownego dla siebie wybrać z tak przygotowanych propozycji. Z nimi faktycznie można wydajny system sobie przygotować, warto to wykorzystać.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2021, 9:55 przez Onysz12, łącznie zmieniany 1 raz.

LeeMonday
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2011, 11:00
Re: Monitoring IP - wady i zalety

autor: LeeMonday » 03 gru 2021, 12:36

My się zainteresowaliśmy monitoringiem IP i finalnie wykonawca, firma MMA-TECH potwierdziła naszą wcześniejszą decyzję. Sprawdza się super.


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów