Gdzie znaleźć dobrego pracownika?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

robertrys
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 17 cze 2017, 18:14
Gdzie znaleźć dobrego pracownika?

autor: robertrys » 16 lip 2018, 10:30

Są tutaj jacyś przedsiębiorcy budowlani którzy zatrudniają Ukraińców? Słyszałem że to sie dużo bardziej opłaca niż zatrudnianie Polaków którzy no niestety ale mają nie za dobre podejście do pracy.

fiftusiek
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 06 kwie 2017, 12:07
Re: Gdzie znaleźć dobrego pracownika?

autor: fiftusiek » 16 lip 2018, 10:32

Teraz są takie agencje pracy tymczasowej np http://www.pracowici.pl/agencja-pracy-t ... acownikow/ którzy szukają nam do pracy właśnie obcokrajowców. Możesz sobie zerknąć na stronę i poczytać na ten temat.

mario10
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 27 maja 2017, 21:44
Re: Gdzie znaleźć dobrego pracownika?

autor: mario10 » 04 sie 2018, 17:02

Dokładnie jestem takiego samego zdania. Agencje pracy w tej chwili to chyba jedyna rozsądna i najkrótsza droga do znalezienia "porzadnych ludzi" do pracy. Z warszawy z chłodnej mamy agencję hr WorkRoom. Już dobrych kilka lat z nimi wspolpracujemy. Od nich tez mamy pracownikow delegowanych do spolki-siostry w Niemczech. To tez spore ulatwienie bo za nas zajmuja sie tematami typu zus, pip czy us

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Gdzie znaleźć dobrego pracownika?

autor: rozalia » 06 sie 2018, 12:05

Znalezienie dobrego pracownika nie jest proste, nigdy się tak naprawdę nie wie, jakiego człowieka się znajdzie, a to co ma w CV nie świadczy jeszcze o wszystkim

tekla62
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:13
Re: Gdzie znaleźć dobrego pracownika?

autor: tekla62 » 13 mar 2019, 19:26

To prawda, ja mam problem ze znalezieniem dodatkowych rąk pracy i za rozsądne pieniądze. Jak już trafiam to lipa jak nie wiem... Jeszcze teraz mój najlepszy pracownik zgłosił sie do WKU, chce odbyć służbę przygotowawczą. Czytam jakie ciążą na mnie obowiązki i co mogę zrobić - nie zostane przy remontach sam z pomocnikiem-lekką fajtłapą.

Kantorek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 09 lut 2017, 18:55
Re: Gdzie znaleźć dobrego pracownika?

autor: Kantorek » 22 mar 2019, 17:14

Akurat w kwestii zatrudnienia nowych pracowników wiem niewiele bo moi pracują ze mną od lat ale agencja pracy to dobry pomysl. Pamietaj tez ze zadowolony pracownikik to lepsze dzialanie firmy a to przeklada sie na twoje zyski. U nas motywacyjne są pakiety medyczne z medicover i bilety do kina dla chetnych.

budowlankka
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 02 lut 2018, 18:46
Re: Gdzie znaleźć dobrego pracownika?

autor: budowlankka » 24 mar 2019, 15:58

To też zależy czy my jako firma jesteśmy atrakcyjni by zdobywać tych najlepszych pracowników. Bo wiadomo, że ludzie wolą pracować tam gdzie im się to opłaca no i mają sporo korzyści. Dlatego dobrze jest pomyśleć (o ile jeszcze nie mamy) o prywatnych pakietach medycznych, dobrą instytucją jest na pewno medicover. W innej pracy u nich miałam opiekę i wszystko było na naprawdę wysokim poziomie

Postzunia
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2016, 23:07
Re: Gdzie znaleźć dobrego pracownika?

autor: Postzunia » 31 mar 2019, 21:15

Bardzo pomocny w tym temacie będzie portal employers.talink.me gdzie zakładasz profil firmowy. Potem możesz wystawiać darmowe ogłoszenia i korzystać z zasobów portalu. Mają ogromną bazę użytkowników więc na pewno znajdziesz odpowiednią osobę.

Big09
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Gdzie znaleźć dobrego pracownika?

autor: Big09 » 12 wrz 2019, 17:30

Jest możliwość skorzystanie z pracownika innej firmy na zasadzie przeniesienia, szczegóły przeczytasz w necie jak to zrobić zgodnie z prawem. Brak szkół o profilu zawodowym (i brak chętnych) spowodował, że w budowlance trudno o dobrego pracownika.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów