Energooszczędności ????

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

ErykCzw
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2019, 8:38
Energooszczędności ????

autor: ErykCzw » 11 wrz 2019, 8:53

Witam. Jak w tytule.... więc tak planuje budowe domu dla rodziny. Niby wszystko ok ale mam mały problem. Dotyczy co i cwu. Na planach domu jaki mam zamiar postawić jest opis tego typu:

"..EUco+w 26,31 [kWh/(m2*rok)]
EP (paliwo stałe - ekogroszek) 68,38 [kWh/(m2*rok)]
EP (gaz) 65,41 [kWh/(m2*rok)]
EP (paliwo stałe - pellet) 21,03 [kWh/(m2*rok)]

Termoizolacyjność
Uściany zgodny z WT 2021 0,167 W/(m2*K)
Udachu zgodny z WT 2021 0,124 W/(m2*K)..."

I mam zagwozdke bo zastanawiam się jaki piec wybrać i za cholere nie wiem jak zinterpretować te informacje. Możecie mi to opisać będę wdzieczny. Nastawiłem sie na piec do pelletu i teraz nie wiem co dalej. Opiszcie mi jak to czytać i zrozumieć. Z góry dziekuje za wyrozumiałość...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Energooszczędności ????

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 wrz 2019, 10:56

Jeżeli nowy dom zużywa ponad 15kWh/m2 rocznie to instalację projektował dyletant.

Podstawy energooszczędności : Efektywność energetyczna w budownictwie zwana piątym paliwem, opiera się na trzech filarach

-unikanie ogrzewania wodnego

-wentylacja z odzyskiem ciepła

-źródło ciepła naprzeciwko źródła strat

Buduj tanio i komfortowo!
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Energooszczędności ????

autor: szari » 11 wrz 2019, 11:10

Tomasz weź koło i się nim mocno w czoło!!! Bo nawet jednego domu nie wybudowałeś a gadasz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał.

Wracając do tematu weź sobie kup pompę ciepła powietrze woda podłączysz ją do wodnej podłogówki i masz z głowy magazynowanie opału, budowanie komina oraz budowanie samej kotłowni. Czysto bez żadnej dodatkowej roboty a za ogrzewanie co+ cwu rocznie zapłacisz jakieś 2500 PLN.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości

Gotowe projekty domów