Budowa domu z bali

Domy drewniane w praktyce ? tajniki prawidłowej budowy domów w różnych technologiach, specyfika eksploatacji, zagadnienia techniczne i opinie użytkowników. Wszystkie informacje na temat domów drewnianych znajdziesz w tym dziale.
Kriss9
Aktywny
Aktywny
Posty: 209
Rejestracja: 05 lut 2018, 11:40
Budowa domu z bali

autor: Kriss9 » 21 sie 2019, 9:44

kogo możecie polecić do wykonania domu z bali ?

Lena80
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:07
Re: Budowa domu z bali

autor: Lena80 » 25 sie 2019, 15:11

Dom z bala to tylko z natur Eko Dom. Jest to firma z Mazur budująca z lokalnego materiału czyli sosny mazurskiej. Dzięki nim zyskujesz piękny i wytrzymały dom na długie lata, spójrz tylko na ich realizacje. Dla mnie the best.

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Budowa domu z bali

autor: marek33 » 27 sie 2019, 7:43

Długo studiowałem różne propozycje jeśli chodzi o domki z bali i wybrałem firmę Temar. Jestem zadowolony z tego jak domek jest wykonany, jakość bardzo dobra, wygląda również świetnie.

Awatar użytkownika
Sławek12
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 02 lis 2009, 17:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Budowa domu z bali

autor: Sławek12 » 27 sie 2019, 8:15

Polecam ComfyHouse z Poznania.

Natomiast przed budową domu czy zakupem nieruchomości trzeba sprawdzić czy przypadkiem pod domem nie mamy jakiegoś problemu z gruntami, co w bliższej lub dalszej przyszłości może doprowadzić do poważnych problemów.

Podstawą prawną zobowiązującą do wykonywania dokumentacji badań podłoża gruntowego jest Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz. U. nr 81, poz. 463). Rozporządzenie to określa m.in. zakres dokumentacji jaki należy wykonać, w zależności od rodzaju projektowanego obiektu i złożoności budowy geologicznej terenu.

Dodatkowo par. 4 pkt 4 ww. rozporządzenia określa, że:

Kategorię geotechniczną całego obiektu budowlanego lub jego poszczególnych części określa projektant obiektu budowlanego na podstawie badań geotechnicznych gruntu, których zakres uzgadnia z wykonawcą specjalistycznych robót geotechnicznych.

Wykonanie takiego rozpoznania zalecam oczywiście już przed zakupem nieruchomości. Wykonanie ww. uchroni kupującego przed zakupem nieruchomości, w obrębie której mogą występować grunty słabonośne, nienośne, zasypany staw (polskie prawo przekształca w grunt budowlany również zasypany staw)...
Takie prace (badania) pozwalają na uniknięcie palowania, które dla przeciętnego domku jednorodzinnego to koszt średnio 60 - 150 tys. zł. Dopiero na tak przygotowanym gruncie można stawiać dom. Koszt postawienia obiektu na tzw. studniach jest niższy, średnio 15 - 30 tys. zł.

Zatem czy opłaca się za każdym razem rozpoznać teren, w który inwestujecie swoje pieniądze? Biorąc pod uwagę koszty zależnie od napotkanych warunków, średnio 1 - 1,5 tys. zł brutto, oraz średnią cenę nieruchomości 100 tys. zł ... opłaca się wykonać rozpoznanie geotechniczne...
geo-technika.pl

karolinaiwanska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 12 sie 2019, 12:44
Re: Budowa domu z bali

autor: karolinaiwanska » 09 wrz 2019, 13:01

[quote="Lena80"]Dom z bala to tylko z natur Eko Dom. Jest to firma z Mazur budująca z lokalnego materiału czyli sosny mazurskiej. Dzięki nim zyskujesz piękny i wytrzymały dom na długie lata, spójrz tylko na ich realizacje. Dla mnie the best.[/quote]


Bardzo ładne domy mają. I ciekawe projekty. Zaciekawiła mnie "Krupianka" od nich. Taka duża, otwarta przestrzeń na parterze to dość rzadkie rozwiązanie. Szczególnie w domach z bala. Mi to się podoba, bo to takie trochę bardziej nowoczesne wnętrze. A Ty jaki masz dom od Natur Eko Dom?

Awatar użytkownika
Sławek12
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 02 lis 2009, 17:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Budowa domu z bali

autor: Sławek12 » 10 wrz 2019, 12:53

i po reklamie...
geo-technika.pl

karolinaiwanska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 12 sie 2019, 12:44
Re: Budowa domu z bali

autor: karolinaiwanska » 11 wrz 2019, 11:26

Sławek12 pisze:i po reklamie...

Rozumiem że piszesz o swoim wpisie odnośnie tego że trzeba robić badanie gruntu i to pewnie w geo-technice jak masz w avatarze ;)

Awatar użytkownika
Sławek12
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 02 lis 2009, 17:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Budowa domu z bali

autor: Sławek12 » 25 wrz 2019, 10:56

karolinaiwanska pisze:
Sławek12 pisze:i po reklamie...

Rozumiem że piszesz o swoim wpisie odnośnie tego że trzeba robić badanie gruntu i to pewnie w geo-technice jak masz w avatarze ;)

W awatarze mam co mam, jest wolny rynek, można wybrać wykonawcę, natomiast zachęcam do rozsądku i nie pomijania kluczowych kwestii. Tylko tyle i aż tyle.
geo-technika.pl

Nereho
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 02 sty 2023, 13:42
Re: Budowa domu z bali

autor: Nereho » 13 sty 2023, 10:24

Pogadaj jak robią domy z bali od podstaw. Mocno pilnują ustawienia przewodów wentylacyjnych, pokrycia dachowego, zabezpieczenia cieplnego.

Iriqyxa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 71
Rejestracja: 27 cze 2022, 8:40
Re: Budowa domu z bali

autor: Iriqyxa » 11 maja 2023, 7:41

Bardzo szybko stawiają domy z bali w około 100 dni z gwarancjami.


Wróć do „Domy Drewniane ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów