Piec vs piec

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Anzelm
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2015, 9:22
Piec vs piec

autor: Anzelm » 10 lip 2019, 9:48

Witam.
Wiem że zapewne podobny problem był już wiele razy wałkowany na forum ale i ja pozwolę sobie poprosić o pomoc.
Mianowicie jestem w trakcie budowy budynku mieszkalnego. Aktualnie hydraulicy rozprowadzają mi wod-kan i co po budynku. W dokumentacji konstruktor oparł rozwiązanie o kocił gazowy jednofunkcyjny De Dietrich MCA 45 o mocy 43 kW z regulatorem pogodowym oraz stojącym podgrzewaczem De Dietrich BP500 o poj. 500 dm3 (jeszcze nie mam wyceny).
Z kolei Panowie hydraulicy zaproponowali abym się zastanowił nad rozwiązaniem Vaillanta bo niby dobry serwis i niezawodny piec. Podali mi konfiguracje jak poniżej. Powiem szczerze ,że jak dałem do wyceny to usiadłem widząc koszt. Nie znam się za bardzo na piecach..tyle co przeczytam na forach ..ale czy to mi wszystko jest potrzebne? Koszt to maaaasakra.
Wiem ,że każdy producent chwali swoje ale dobrze by było aby ktoś niezależny kto montuje piece Vaillanta i DeDietrich wypowiedział się który według niego jest lepszym rozwiązaniem.
1. ECOTEC PLUS VU 486/5-5 GZ50
2. CZUJNIK TEM CWU
3. CZUJNIK TEM VR 10
4. REGULATOR RADIOWY MULTIMITIC 700/4
5. MODUŁ VR 70
6. ZDALNE STEROWANIE VR 91
7. PODGRZEWACZ CS 500
8. PODGRZEWACZ VIH R500/3
9. NACZYNIE REFLEX NG35
10. NACZYNIE DE 18
11. TAŚMA DO NACZYNIA
12. SZYBKOZŁĄCZE
13. SPRZĘGŁO FLRXABALANCE
14. POMPA MAGNA3-25-60
15. POMPA ALPHA 225-60
16. POMPA CWU ALPHA 20-40
17. ZAWÓR VRG1 Z SIŁOWNIKIEM
18. ZAW. BEZ. ¾ 2.5 BAR
19. ZAW BEZ 1-6 BAR
20. REDUKTOR CISNIENIA F76 S 5/4

Pozdrawiam i dziękuję

Wojtkowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 03 gru 2018, 9:21
Re: Piec vs piec

autor: Wojtkowy » 23 lip 2019, 12:16

Ja bym pozostał przy opcji z piecem od de dietrich. Piecy nie montuję, ale sam posiadam od nich kocioł i się bardzo dobrze sprawdza - tyle mogę powiedzieć

Awatar użytkownika
ChybaRyba1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 13 wrz 2018, 10:17
Kontaktowanie:
Re: Piec vs piec

autor: ChybaRyba1 » 23 lip 2019, 12:24

Przydatny ranking chociaż, nie uważam, żeby był ostatecznie rozstrzygający ;)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Piec vs piec

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 lip 2019, 20:26

Anzelm pisze:Witam.
Wiem że zapewne podobny problem był już wiele razy wałkowany na forum ale i ja pozwolę sobie poprosić o pomoc.
Mianowicie jestem w trakcie budowy budynku mieszkalnego. Aktualnie hydraulicy rozprowadzają mi wod-kan i co po budynku. W dokumentacji konstruktor oparł rozwiązanie o kocił gazowy jednofunkcyjny De Dietrich MCA 45 o mocy 43 kW z regulatorem pogodowym oraz stojącym podgrzewaczem De Dietrich BP500 o poj. 500 dm3 (jeszcze nie mam wyceny).
Z kolei Panowie hydraulicy zaproponowali abym się zastanowił nad rozwiązaniem Vaillanta bo niby dobry serwis i niezawodny piec. Podali mi konfiguracje jak poniżej. Powiem szczerze ,że jak dałem do wyceny to usiadłem widząc koszt. Nie znam się za bardzo na piecach..tyle co przeczytam na forach ..ale czy to mi wszystko jest potrzebne? Koszt to maaaasakra.
Wiem ,że każdy producent chwali swoje ale dobrze by było aby ktoś niezależny kto montuje piece Vaillanta i DeDietrich wypowiedział się który według niego jest lepszym rozwiązaniem.
1. ECOTEC PLUS VU 486/5-5 GZ50
2. CZUJNIK TEM CWU
3. CZUJNIK TEM VR 10
4. REGULATOR RADIOWY MULTIMITIC 700/4
5. MODUŁ VR 70
6. ZDALNE STEROWANIE VR 91
7. PODGRZEWACZ CS 500
8. PODGRZEWACZ VIH R500/3
9. NACZYNIE REFLEX NG35
10. NACZYNIE DE 18
11. TAŚMA DO NACZYNIA
12. SZYBKOZŁĄCZE
13. SPRZĘGŁO FLRXABALANCE
14. POMPA MAGNA3-25-60
15. POMPA ALPHA 225-60
16. POMPA CWU ALPHA 20-40
17. ZAWÓR VRG1 Z SIŁOWNIKIEM
18. ZAW. BEZ. ¾ 2.5 BAR
19. ZAW BEZ 1-6 BAR
20. REDUKTOR CISNIENIA F76 S 5/4

Pozdrawiam i dziękuję

Bogatemu wolno więcej, może Pan mieć drogi kocioł , wysokie rachunki , niski komfort, ale nie wstyd Panu dymić?
Kominy mordują, chce Pan być mordercą ?
HVAC - najtańszy komfort.

Scolfields
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2019, 15:01
Re: Piec vs piec

autor: Scolfields » 23 sie 2019, 12:34

[quote="Anzelm"]Witam.
Wiem że zapewne podobny problem był już wiele razy wałkowany na forum ale i ja pozwolę sobie poprosić o pomoc.
Mianowicie jestem w trakcie budowy budynku mieszkalnego. Aktualnie hydraulicy rozprowadzają mi wod-kan i co po budynku. W dokumentacji konstruktor oparł rozwiązanie o kocił gazowy jednofunkcyjny De Dietrich MCA 45 o mocy 43 kW z regulatorem pogodowym oraz stojącym podgrzewaczem De Dietrich BP500 o poj. 500 dm3 (jeszcze nie mam wyceny).
Z kolei Panowie hydraulicy zaproponowali abym się zastanowił nad rozwiązaniem Vaillanta bo niby dobry serwis i niezawodny piec. Podali mi konfiguracje jak poniżej. Powiem szczerze ,że jak dałem do wyceny to usiadłem widząc koszt. Nie znam się za bardzo na piecach..tyle co przeczytam na forach ..ale czy to mi wszystko jest potrzebne? Koszt to maaaasakra.
Wiem ,że każdy producent chwali swoje ale dobrze by było aby ktoś niezależny kto montuje piece Vaillanta i DeDietrich wypowiedział się który według niego jest lepszym rozwiązaniem.
1. ECOTEC PLUS VU 486/5-5 GZ50
2. CZUJNIK TEM CWU
3. CZUJNIK TEM VR 10
4. REGULATOR RADIOWY MULTIMITIC 700/4
5. MODUŁ VR 70
6. ZDALNE STEROWANIE VR 91
7. PODGRZEWACZ CS 500
8. PODGRZEWACZ VIH R500/3
9. NACZYNIE REFLEX NG35
10. NACZYNIE DE 18
11. TAŚMA DO NACZYNIA
12. SZYBKOZŁĄCZE
13. SPRZĘGŁO FLRXABALANCE
14. POMPA MAGNA3-25-60
15. POMPA ALPHA 225-60
16. POMPA CWU ALPHA 20-40
17. ZAWÓR VRG1 Z SIŁOWNIKIEM
18. ZAW. BEZ. ¾ 2.5 BAR
19. ZAW BEZ 1-6 BAR
20. REDUKTOR CISNIENIA F76 S 5/4

Pozdrawiam i dziękuję[/quote]

Który jest lepszym rozwiązaniem - moim zdaniem de dietrich. Zrób research w sieci. Jeżeli serwis ich masz blisko to dla mnie oczywisty wybór...

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Piec vs piec

autor: Konsultant Viessmann » 23 sie 2019, 12:55

Anzelm pisze:Witam.
Wiem że zapewne podobny problem był już wiele razy wałkowany na forum ale i ja pozwolę sobie poprosić o pomoc.
Mianowicie jestem w trakcie budowy budynku mieszkalnego. Aktualnie hydraulicy rozprowadzają mi wod-kan i co po budynku. W dokumentacji konstruktor oparł rozwiązanie o kocił gazowy jednofunkcyjny

Pozdrawiam i dziękuję

Bardzo dobrze, że szukasz rozwiązań i porównujesz. Nie wiem jakie były zapropowane Ci ceny, ale polecam zasięgnąć jeszcze wiedzy produktach Viessmann. Nasi specjaliści z chęcią odwiedzą Twój budynek i niezobowiązująco doradzą oraz wycenią system. Znajdziesz ich tu: [więcej informacji poprzez PW] Mamy całą rodzinę kotłów gazowych kondensacyjnych Vitodens. Z ciekawości mogę podpytać jaki masz budżet na system grzewczy?

Robert Pavlov
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2019, 16:44
Re: Piec vs piec

autor: Robert Pavlov » 26 sie 2019, 20:15

Na spisie jest podgrzewacz wody 500 litrowy. Ja bym doradzał w jego miejsce wstawić 2- wężownicowy zbiornik na CWU, założyć na dachu 4 panele solarne (płaskie) i od marca do początków listopada będziesz miał gorącą wodę za darmo. Dodatkowy koszt takiej instalacji solarnej (4 panele, 500 litrowy zbiornik, sterownik, grupa pompowa, przewód solarny +naczynia przeponowe+glikol + robocizna) to możesz się zmieścić w przedziale 12-17 000zł. Jak będziesz spalał gaz do podgrzewanie wody latem, to rachunek letni za gaz będzie 400-500zł. (albo więcej) na 2 m-ce przy kotle 43kW. Ja mam kocioł jednofunkcyjny Buderusa 14kW i rachunek letni za gaz (tylko podgrzewanie wody) to 250zł/za 2 m-ce. A przy solarach masz koszt eksploatacyjny 0 zł. W sezonie jesienno-zimowym-wiosennym od czasu do czasu słoneczko podgrzeje, ale głównie będziesz podgrzewał wodę na gaz. Inwestycja zwraca się po 4-5 latach, a potem już za darmo ciepłą woda. Taki układ mam sprawdzony w drugim moim domu. Dzisiaj słońce mi podgrzało wodę do 85C (500 litrów)!

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Piec vs piec

autor: Konsultant Viessmann » 28 sie 2019, 10:59

Robert Pavlov pisze:Na spisie jest podgrzewacz wody 500 litrowy. Ja bym doradzał w jego miejsce wstawić 2- wężownicowy zbiornik na CWU, założyć na dachu 4 panele solarne (płaskie) i od marca do początków listopada będziesz miał gorącą wodę za darmo. Dodatkowy koszt takiej instalacji solarnej (4 panele, 500 litrowy zbiornik, sterownik, grupa pompowa, przewód solarny +naczynia przeponowe+glikol + robocizna) to możesz się zmieścić w przedziale 12-17 000zł.

Dbry pomysł, chociaż bezpiecznym rozwiązaniem i tańszym inwestycyjnie jest pompa ciepła do c.w.u. W zimie, gdy pracuje kocioł staje sie zasobnikiem na cwu. W okresach letnich i przejściowych, miesięczny koszt podgrzania wody to nieco ponad 30 PLN. Sprawdźcie - Vitocal 060-A, lub 262-A

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Piec vs piec

autor: Rafał Cichocki » 06 wrz 2019, 11:54

Witam,

Zachęcam Pana do również do sprawdzenia oferty gazowych kotłów kondensacyjnych z rodziny Logamax Plus marki Buderus. Nasze kotły posiadają szeroki zakres modulacji mocy palnika w zakresie 12-100% oraz łatwy w obsłudze zintegrowany panel sterowania z ekranem LCD. Przy wyborze producenta kotła kondensacyjnego należy również mieć na uwadze jego renomę oraz sprawdzić, czy posiada fachowy i rozbudowany serwis. Autoryzowani Instalatorzy marki Buderus gwarantują dobór i montaż kotła, przeprowadzenie pierwszego uruchomienia oraz w przyszłości pomagają przy wykonaniu okresowych przeglądów technicznych i ewentualnych napraw po okresie gwarancyjnym. W doborze kotła kondensacyjnego o odpowiedniej mocy pomoże Panu jeden z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Wyszukiwarkę instalatorów w zależności od ich lokalizacji można znaleźć na stronie [więcej informacji poprzez PW]. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801 lub też formularz kontaktowy: [więcej informacji poprzez PW]
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych kotłach gazowych zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: [więcej informacji poprzez PW]
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Piec vs piec

autor: Rafał Cichocki » 06 wrz 2019, 12:33

Anzelm pisze:Witam.
Wiem że zapewne podobny problem był już wiele razy wałkowany na forum ale i ja pozwolę sobie poprosić o pomoc.
Mianowicie jestem w trakcie budowy budynku mieszkalnego. Aktualnie hydraulicy rozprowadzają mi wod-kan i co po budynku. W dokumentacji konstruktor oparł rozwiązanie o kocił gazowy jednofunkcyjny De Dietrich MCA 45 o mocy 43 kW z regulatorem pogodowym oraz stojącym podgrzewaczem De Dietrich BP500 o poj. 500 dm3 (jeszcze nie mam wyceny).
Z kolei Panowie hydraulicy zaproponowali abym się zastanowił nad rozwiązaniem Vaillanta bo niby dobry serwis i niezawodny piec. Podali mi konfiguracje jak poniżej. Powiem szczerze ,że jak dałem do wyceny to usiadłem widząc koszt. Nie znam się za bardzo na piecach..tyle co przeczytam na forach ..ale czy to mi wszystko jest potrzebne? Koszt to maaaasakra.
Wiem ,że każdy producent chwali swoje ale dobrze by było aby ktoś niezależny kto montuje piece Vaillanta i DeDietrich wypowiedział się który według niego jest lepszym rozwiązaniem.
1. ECOTEC PLUS VU 486/5-5 GZ50
2. CZUJNIK TEM CWU
3. CZUJNIK TEM VR 10
4. REGULATOR RADIOWY MULTIMITIC 700/4
5. MODUŁ VR 70
6. ZDALNE STEROWANIE VR 91
7. PODGRZEWACZ CS 500
8. PODGRZEWACZ VIH R500/3
9. NACZYNIE REFLEX NG35
10. NACZYNIE DE 18
11. TAŚMA DO NACZYNIA
12. SZYBKOZŁĄCZE
13. SPRZĘGŁO FLRXABALANCE
14. POMPA MAGNA3-25-60
15. POMPA ALPHA 225-60
16. POMPA CWU ALPHA 20-40
17. ZAWÓR VRG1 Z SIŁOWNIKIEM
18. ZAW. BEZ. ¾ 2.5 BAR
19. ZAW BEZ 1-6 BAR
20. REDUKTOR CISNIENIA F76 S 5/4

Pozdrawiam i dziękuję


Witam,

Polecam Panu sprawdzić również ofertę gazowych kotłów jednofunkcyjnych o wyższej mocy jak Suprapur marki Junkers - Bosch. Kocioł posiada moc grzewczą 42kW i cechuje się kompaktowymi wymiarami oraz małą masą. Dzięki modulacji mocy palnika 1:4 kocioł będzie pracował z wysoką wydajnością.
W cel doboru kotła zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers-Bosch. Na stronie internetowej [więcej informacji poprzez PW] znajduje się wyszukiwarka Instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotła Suprapur: [więcej informacji poprzez PW]
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers - Bosch

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Piec vs piec

autor: Konsultant Viessmann » 10 wrz 2019, 10:51

Witam ponownie!
To ja może zachęcę do zapoznania się z nową linią kotłów gazowych od Viessmann? Premiera miała miejsce dosłownie kilka dni temu!
Instalatorzy i użytkownicy instalacji grzewczych wskazali, co ulepszyliby w produktach firmy Viessmann. Efekt? Efekt: jeszcze nigdy instalowanie, obsługa i serwisowanie gazowych kotłów kondensacyjnych nie były tak proste, jak są teraz. I są też piękne – nowa generacja systemów grzewczych Viessmann!
Gazowe kotły kondensacyjne Vitodens są liderami sprzedaży wśród urządzeń grzewczych już od wielu lat. Najnowsza generacja tych urządzeń wyróżnia się nie tylko wysoką efektywnością i niską emisją – co jest istotne z uwagi na jakość powietrza, którym oddychamy. Dodatkowo wyposażono je w nowoczesne, cyfrowe rozwiązania, które dla użytkowników oznaczają jeszcze łatwiejszą obsługę systemu grzewczego.

Duży, 7-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy stwarza maksymalny komfort obsługi. Usytuowanie wyświetlacza można dopasować indywidualnie do warunków montażu kotła tak aby można było komfortowo uruchomić i obsługiwać instalację. Może on znajdować się w górnej części urządzenia, co zapewnia jego wygodną obsługę bez konieczności pochylania się. Kocioł kondensacyjny Vitodens wyposażony jest również m.in. w zintegrowany interfejs WLAN, który umożliwia bezpośrednią komunikację urządzenia grzewczego z internetem. Dzięki temu jego praca może być kontrolowana poprzez smartfona i wygodną aplikację mobilną ViCare, niezależnie od czasu i miejsca, w którym jej użytkownik aktualnie przebywa.

Szczegóły: https://czystamoc.pl/
Zachęcam do zadawania pytań!

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Piec vs piec

autor: szari » 10 wrz 2019, 11:04

Konsultant Viessmann pisze:Szczegóły: https://czystamoc.pl/
Zachęcam do zadawania pytań!


Celowe postarzanie produktu wcześniejsze nie miały klasy A, nie były łatwe w obsłudze tylko celowo przycisk zatwierdzania był na tylnej ścianie urządzenia?
Te urządzenie ma czystą moc a kolejne modele będą posiadały super moc, czy moc do potęgi kwadrat?
Chętnie przeczytał bym odpowiedz jak to się dzieje że wcześniejsze modele nie są przemyślane tylko robione "na pałę" a ten jest taki innowacyjny.
Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedz.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Piec vs piec

autor: Konsultant Viessmann » 10 wrz 2019, 11:11

szari pisze:
Konsultant Viessmann pisze:Szczegóły: https://czystamoc.pl/
Zachęcam do zadawania pytań!


Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedz.

Witam,
A ja chętnie odpowiem na merytoryczne pytania.
Pozdrawiam serdecznie!

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Piec vs piec

autor: szari » 10 wrz 2019, 11:33

Konsultant Viessmann pisze:A ja chętnie odpowiem na merytoryczne pytania.


Sam Vieśśman napisał opinię o sobie - jak widzicie odpowiada wybiórczo na pytania. Jeśli jesteś potencjalnym klientem tej firmy który może mieć słabe pojęcie o gazie (przesiadka z węgla). Służę dobrą radą:

Konkurencja Junkers - Bosch na pewno chętnie przygarnie Cię! Nie do końca przekonanych i nie merytorycznych klientów, wytłumaczy jak dobry ojciec i poprowadzi za rączkę aby udowodnić że jest wzorem do naśladowania.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Piec vs piec

autor: Konsultant Viessmann » 10 wrz 2019, 12:08

szari pisze:
Konsultant Viessmann pisze:A ja chętnie odpowiem na merytoryczne pytania.


Sam Vieśśman napisał opinię o sobie - jak widzicie odpowiada wybiórczo na pytania. Jeśli jesteś potencjalnym klientem tej firmy który może mieć słabe pojęcie o gazie (przesiadka z węgla). Służę dobrą radą:

Konkurencja Junkers - Bosch na pewno chętnie przygarnie Cię! Nie do końca przekonanych i nie merytorycznych klientów, wytłumaczy jak dobry ojciec i poprowadzi za rączkę aby udowodnić że jest wzorem do naśladowania.


Wszystko jasne :) dobrze, niech konkurencja obserwuje.
Wracając do tematu i nowej linii kotłów - zapraszam wszystkich do zadawania pytań.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości

Gotowe projekty domów