Paliwo do sprzętu ogrodowego

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Paliwo do sprzętu ogrodowego

autor: smichalek » 23 sie 2019, 8:03

Jak w temacie. Jakiego paliwa używacie w sprzęcie ogrodowym? Ma sens np. używanie paliwa ekologicznego? A jeśli tak, to jakie realnie może to dać różnice? Lepsza moc, lepsze działanie urządzenia? Co konkretnie?

Ogrodka
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 01 wrz 2011, 15:44
Re: Paliwo do sprzętu ogrodowego

autor: Ogrodka » 26 sie 2019, 16:01

Dobre paliwo daje bardzo dużą zmianę - wręcz nawet diametralną. Nawet spróbuj jednego dnia albo w ciągu kilku dni użyć standardowego paliwa i czegoś z górnej półki. Różnica kolosalna. Jakby totalnie inny sprzęt. Wypróbuj paliwa alkilatowe Warter Fuels. Inna moc, spokojniejsza praca, no a wiadomo, że do tego dochodzi kwestia wpływu na środowisko.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Paliwo do sprzętu ogrodowego

autor: smichalek » 27 sie 2019, 7:45

Ok, mogę spróbować. U mnie do kosiarki potrzebne koło 1,5 l paliwa. Gdzie kupię Warter Fuels? Do tego są jakieś normalne stacje benzynowe, że się podjeżdża i tankuje? Czy jak inaczej to wygląda?

Ogrodka
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 01 wrz 2011, 15:44
Re: Paliwo do sprzętu ogrodowego

autor: Ogrodka » 05 wrz 2019, 16:43

Online np. na Allegro albo w sklepach internetowych. Nie wiem, czy można stacjonarnie.
Jak na razie zamawialiśmy online, ale pewnie z czasem to pojawi się też w sklepach.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Paliwo do sprzętu ogrodowego

autor: smichalek » 06 wrz 2019, 8:16

Ok., znalezione i zamówione. Sam jestem ciekaw, jaka będzie różnica. Czy faktycznie będą zauważalne zmiany pod względem działania sprzętu – oby tak. Ciekawe też kiedy w Polsce wprowadzą obowiązek używania paliw Eko – tego również na pewno nie unikniemy.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów