Co na poszycie dachu - deski czy płyty drewnopochodne?

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Co na poszycie dachu - deski czy płyty drewnopochodne?

autor: Redakcja » 23 lis 2015, 21:02

Sztywne poszycie dachu było kiedyś podstawowym podkładem stosowanym pod pokrycie dachowe. Co na poszycie dachu - deski czy płyty drewnopochodne? >>
Redakcja

Awatar użytkownika
hubapiet
rekomendowany doradca
Posty: 43
Rejestracja: 22 maja 2009, 22:08
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Co na poszycie dachu - deski czy płyty drewnopochodne?

autor: hubapiet » 23 lis 2015, 21:02

A gdyby stworzyć poszycie wodoszczelne i wiatroszczelne, nie wymagające membrany, jednocześnie o pełnej paroprzepuszczalności (opór dyfuzyjny 2-3 razy większy niż opór powietrza), o parametrach cieplnych takich jak dobra termoizolacja, do tego mających dużą pojemność cieplną, czyli zdolność akumulacji energii, a gęstość takiego poszycia byłaby rzędu 150-200 kg/m3.

Można by ułożyć poszycie grubości 5, 10 czy 20 cm, nie obciążając dachu i nie zamykając go dyfuzyjne, wyeliminować punkt rosy, kondensację i wentylację oraz mostki termiczne, jednocześnie samym poszyciem zapewnić dobry opór cieplny i pojemność cieplną, czyli termoizolację i ochronę przed upałami. Wtedy do izolowania wystarczyłoby co najwyżej uzupełnić wysokość konstrukcji i wyeliminować konieczność montażu izolacji pod krokwiami (we wnętrzu).

W dodatku poszycie to produkowane byłoby z naturalnych materiałów.

Istnieje taki produkt!

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Co na poszycie dachu - deski czy płyty drewnopochodne?

autor: cookiemonster » 05 wrz 2019, 10:44

Pod dachówki coraz częściej daje się membrany dachowe. To już nie jest produkt, który w czymkolwiek przypomina klasyczne folie dachowe. U mnie w domu rodzinnym przy renowacji dachu całe sztywne pokrycie wyleciało w kosmos, a w zamian poszły dodatkowe łaty i membrana Koratech. Moim zdaniem pod względem wentylacji poddasza jest teraz nawet lepiej, a akustycznie i termicznie nie pogorszyło się kompletnie nic.

Kowal maly
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2020, 21:07
Co na poszycie dachu - deski czy płyty drewnopochodne?

autor: Kowal maly » 18 sty 2020, 21:15

Witam
Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać proszę o porady. W nowo wybudowanym domu nad kuchnia ma płaski dach 8-10stopni. Firma, która budowała dom dach przykryła płytami OSB klasy 2 oraz ba wierzch nałożyła EPDM. Teraz w wyniku wilgoci płyty nawilgły i można zaobserwować pleśń. Podłączyliśmy ogrzewanie aby ogrzać dom i usunąć wilgoć. Natomiast moje pytanie jest inne w jaki sposób zabezpieczyć płyty przed wilgocią i jak poprawnie powinna zostać zrobiona izolacja

kroswil11
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2019, 18:42
Re: Co na poszycie dachu - deski czy płyty drewnopochodne?

autor: kroswil11 » 09 lut 2020, 10:12

Jestem właścicielem sporej hali przemysłowej. Jakiś czas temu skorzystałem z pomocy firmy, którzy wykonali dla mnie dach płaski na nowej hali.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów