Jakie wybrać rolety?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: Złotowłosa » 30 kwie 2019, 10:21

My zdecydowaliśmy sie na rolety dzień noc. Proste jasne rolety, jak na zdjęciu poniżej:
Obrazek

Na początku zastanawialiśmy sie czy rolet nie zamówić sobie z neta, potem jednak poczytalismy sobie opinie i zdecydowaliśmy, że zamówimy w firmie na wymiar. I faktycznie było to o wiele lepsze rozwiązanie
rolety zamontowane bardzo dokładnie
wyglądaja dobrze oraz są z dobrej jakosci materiałów
jak również mozna dzięki nim dobrze dopasować ilość światła, jaka wpada do pomieszczenia.

Poza tym rolety wyglądają świetnie w nowoczesnym wnętrzu.

superter
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 14 gru 2017, 18:48
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: superter » 10 maja 2019, 19:36

Ja używam markiz Fakro, bo pomieszczenie tak się nie nagrzewa. Latem jest to bardzo przydatne, zwłaszcza w "południowych" pomieszczeniach, gdzie słońce świeci przez prawie cały dzień w okna. Z markizami upał nie daje się tak we znaki.

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: DarkElf » 11 maja 2019, 11:27

Według mnie lepszą opcją mogą okazać się żaluzje

szpaner
Aktywny
Aktywny
Posty: 141
Rejestracja: 28 sie 2017, 13:12
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: szpaner » 14 maja 2019, 13:48

Jakie tam żaluzje? Rolety to dobre, wygodne rozwiązanie, tylko trzeba wybrać odpowiednie. Są różne rodzaje rolet i wybierając je, warto brać pod uwagę konkretne pomieszczenie, gdzie będą się znajdować.

Mariopo
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 08 lis 2016, 9:58
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: Mariopo » 30 maja 2019, 13:31

To zależy do jakiego pomieszczenia, ja np. do salonu wziąłem dzien-noc a do małego pokoju takie zwykłe rolety w kasetkach. Jak zamawiałem je od Vertex to jeszcze mi doradzali co będzie dobre bo średnio się znam na tym.

rotke
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 01 sie 2018, 2:56
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: rotke » 30 maja 2019, 21:55

W swoim domu zamontowałem również rolety dzień noc, które kupiłem w sklepie Karpol. Początkowo miałem dylemat ze względu na duży wybór, ale dzięki świetnej obsłudze wszystko poszło szybko.

Postzunia
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2016, 23:07
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: Postzunia » 02 cze 2019, 20:32

Jeśli poszukujesz rolet okiennych to największy wybór masz w sklepie Kuprolety. Wszystko masz bezpośrednio od producenta więc pomijasz pośredników a więc oszczędzasz czas i pieniądze. Wybierasz i podajesz wymiar a realizacja jest od ręki z dostawą na drugi dzień. Produkty są proste w montażu dzięki filmom instruktażowym na stronie. Dzięki ich produktom masz zapewniony cień i ochronę od wścibskich sąsiadów.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: ArkadiuszKrol » 14 cze 2019, 11:36

Moim zdaniem najlepszym wyborem są rolety materiałowe. Są proste w użytkowaniu, łatwe w montażu oraz posiadają wiele wariantów kolorystycznych. Swoje rolety zamówiłem z rolety-doran.pl.

nawrot
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 13 cze 2013, 22:06
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: nawrot » 26 cze 2019, 18:21

Takie, żeby pasowały do wystroju wnętrza i spełniały nasze potrzeby. To jest podstawa. Sprawdźcie sobie markę Roletex . Mają spory wybór różnych ciekawych rozwiązań.

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: uuwjad » 26 cze 2019, 23:02

U siebie w domu mam nakładane PVC i jeżeli chodzi o samo rozwiązanie jestem mega zadowolony. Nie dość że w upalne dni mam spokój od promieni słonecznych, to w nocy czuje się bezpieczniejszy, ze względu na ich walory antywłamaniowe. Co do firmy to kupiłem od Drutexu.

damian_6
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 13 mar 2018, 11:10
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: damian_6 » 11 lip 2019, 13:33

Szukasz inspiracji do zmiany aranżacji osłon okiennych w swoim domu czy mieszkaniu? W ofercie sklepu roletyonline.eu na pewno znajdziesz coś dla siebie. Oferują rolety okienne, rolety dachowe, rolety ścienne, żaluzje drewniane oraz plisy. Szeroki wybór tkanin oraz systemów montażowych z pewnością ułatwi każdemu podjęcie decyzji.

MarcinR33
Aktywny
Aktywny
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:18
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: MarcinR33 » 22 lip 2019, 13:32

Myślę, że dobrą propozycją będą tutaj rolety dzień/noc który ma coraz większe grono zwolenników i co ważne również może być pięknym dopełnieniem aranżacji (jednocześnie dając możliwość zachowania dostępu do światła dziennego bez pokazywania wszystkiego co dzieje się w naszym domu dla przechodniów. Zajrzyj sobie w wolnej chwili do sklepu modele w kasecie od Karnix bo cena jest naprawdę dobra i do tego nie ma problemów z jakością wykonania.

Staniu98
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2017, 18:46
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: Staniu98 » 29 lip 2019, 12:31

My mamy rolety rzymskie z salonu Telimenastudio i są świetne. Po pierwsze bardzo prosto się je zakłada. Dodatkowo były już prane kilka razy i dalej ładnie wyglądają.

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: tetate » 05 wrz 2019, 9:52

Rolety rzymskie mamy obecnie w kuchni, proste białe bo chcieliśmy aby pasowały do stylu urządzenia angielskiego:
Obrazek
Roletę powinno dobierać się do wielkości okna.
Po drugie zwróć uwagę na obciążnik, czyli dolną listwę, która sprawia, że materiał ładnie się układa i zapobiegnie gnieceniu się. Kolejnym ważnym elementem jest materiał – musi być dobrej jakości. Po praniu nie powinien zmieniać swoich wymiarów i kształtów. Tkanina wykorzystana do produkcji rolet rzymskich nie powinna być lekka, jak przy firankach, ani zbyt ciężka, jak w przypadku zasłon.

jan.kowal827
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2019, 14:45
Re: Jakie wybrać rolety?

autor: jan.kowal827 » 23 wrz 2019, 14:48

Cześć,

niedługo kończę budowe domu i zastanawiam się jakie rolety dobrać.
Niedawno miałem przyjemność rozmawiać z firmą z szczecina którzy doradzili mi rolety aluminiowe, przed samym zakupem, chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat i ewentualnie prosze o podanie konkurencyjnych firm do porównania.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów