Jaki piec uniwersalny wybrać

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

michalwp
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2014, 12:04
Jaki piec uniwersalny wybrać

autor: michalwp » 18 lut 2016, 21:43

witam serdecznie

poszukuje pieca uniwersalnego z podajnikiem (paliwo to głównie drewno, w przyszłości ekogroszek) do domu jednorodzinnego 150 m 2, z kominkiem, bez piwnicy

1. w projekcie sugerowana moc to 30kW, chciałbym się dowiedzieć czy aby nie jest to zbyt duża moc jak na taki metraż, czy nie wystarczyłby piec o mocy 20kW?

2. prosiłbym o podanie nazw producentów pieców które Państwa zdaniem są warte polecenia, dużo dobrego słyszałem o kotłach firmy RED

bardzo proszę o rade

pozdrawiam

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec uniwersalny wybrać

autor: SUSPENSER » 18 lut 2016, 23:10

Co do mocy proponuję podstawić dane budynku do formularza pod linkiem i wkleić tu link do strony z wynikiem to sprawdzę czy są dobrze wprowadzone - cieplowlasciwie.pl/start

Drewno najlepiej spalać w kominku, choć jeśli trzeba można to dość wygodnie robić także w kotle [musi być koniecznie suche, sezonowane].

Z kotłów polecam Skam-P oraz Eko Retort.
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

Awatar użytkownika
karoka65
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:13
Lokalizacja: Stary Grodków, tel: 509802200
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec uniwersalny wybrać

autor: karoka65 » 19 lut 2016, 18:20

Napisz kolego coś więcej o domu, powierzchni, ociepleniu, na ten kalkulator który podaje kolega Suspenser weź trochę poprawki bo ostatnio jedna pani opierając się na nim wdepnęła w wielkie "G"

PleszewskieKotly
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 11 mar 2016, 11:44
Re: Jaki piec uniwersalny wybrać

autor: PleszewskieKotly » 14 mar 2016, 14:20

Akurat w kwestii wyboru nowego kotła,to warto na początek sprecyzować budżet jaki posiadasz i wtedy chętnie pomożemy,doradzimy. Poszukiwania zacznij od naszej strony,gdzie znajdziesz wydajne i bardzo wysokiej jakości kotły w niższej cenie.

ponelli
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 maja 2019, 10:46
Re: Jaki piec uniwersalny wybrać

autor: ponelli » 25 cze 2019, 20:30

Z tych uniwersalnych podobają mi sie te nowe zielone kotły Smart fire. Fajna jakośc w niskiej cenie. Zastosowana tu jest prosta automatyka- sterownik negros, niskie spalanie opału.Nawet zona sama jest w stanie kocioł czyścić, maja one wyczystke od przodu

m@rek
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2017, 17:50
Re: Jaki piec uniwersalny wybrać

autor: m@rek » 30 cze 2019, 10:48

[quote="ponelli"]Z tych uniwersalnych podobają mi sie te nowe zielone kotły ...[/quote]

Teraz śmieciuchy się złomuje a nie proponuje. Wykazałeś się sporym "nietaktem"

Kantorek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 09 lut 2017, 18:55
Re: Jaki piec uniwersalny wybrać

autor: Kantorek » 30 cze 2019, 11:26

My zdecydowalismy z żoną że bedziemy grzac na eko groszek i wybralismy taki piec z podajnikiem narazie jedna zima za nami ale spisal sie swietnie

ralion
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: Jaki piec uniwersalny wybrać

autor: ralion » 03 wrz 2019, 14:09

Bardzo dobrą firmą, która zajmuje się produkcją i sprzedażą kotłów uniwersalnych jest firma Orstal z województwa śląskiego. Sam mam tego typu kocioł, który zakupiłem od nich i jestem z niego zadowolony.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 99 gości

Gotowe projekty domów