JAKI KOCIOŁ CO?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: JAKI KOCIOŁ CO?

autor: bachus » 17 mar 2016, 19:20

TwojOszczednyDom pisze:Niech PAN nie manipuluje...
Powinienem zapisać się do PISu, był bym chyba dobry w te klocki.
A jak tam Panie Grzegorzu ta Pańska wiara? Przeszła, czy jeszcze nie?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

TwojOszczednyDom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 30 wrz 2015, 17:11
Lokalizacja: Małopolskie
Re: JAKI KOCIOŁ CO?

autor: TwojOszczednyDom » 17 mar 2016, 20:43

bachus pisze:
TwojOszczednyDom pisze:Niech PAN nie manipuluje...
Powinienem zapisać się do PISu, był bym chyba dobry w te klocki.
A jak tam Panie Grzegorzu ta Pańska wiara? Przeszła, czy jeszcze nie?


niech się Pan zapisuje gdzie chce. Ja zajmuje się tym by ludzie płacili mniej a skoro tak się dzieje to dla mnie to wystarczająca argumentacja. Podaję że ktoś dziennie płacił za ogrzewanie 30parę kwh a teraz ponad 2 razy mniej. I takie mam przypadki. To co widzę, doświadczam to moja weryfikacja. Teraz jeden z inwestorów będzie wysztko podpinał pod licznik maty, folie, kanałówkę i będzie fajny podgląd na wszystko od przyszłego sezonu.
Każdy dom/budynek może być oszczędny i kosztować nawet 3 razy i więcej MNIEJ w utrzymaniu niż dotychczas... wystarczy znać technologie, pozdrawiam, Grzegorz

PleszewskieKotly
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 11 mar 2016, 11:44
Re: JAKI KOCIOŁ CO?

autor: PleszewskieKotly » 21 mar 2016, 13:54

Akurat pod względem wyboru wydajnego i solidnego kotła Co,to możemy pomóc tylko warto określić budżet oraz pozostałe szczegóły jak rodzaj izolacji czy powierzchnia grzewcza. Wtedy będzie można sensownie dobrać najlepszy kocioł.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: JAKI KOCIOŁ CO?

autor: bachus » 23 mar 2016, 12:31

TwojOszczednyDom pisze: Teraz jeden z inwestorów będzie wysztko podpinał pod licznik maty, folie, kanałówkę i będzie fajny podgląd na wszystko od przyszłego sezonu.

No i psu na budę będą takie pomiary skoro nie ma pomiarów przed wymianą/modernizacją ogrzewania. Po prostu nie będzie się do czego odnieść.
Znów Bachus zły i niedobry bo znów coś tak świetnego neguje.
Tylko Bachus jak coś mierzy i porównuje to ma do czego to co mierzy porównać.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

TwojOszczednyDom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 30 wrz 2015, 17:11
Lokalizacja: Małopolskie
Re: JAKI KOCIOŁ CO?

autor: TwojOszczednyDom » 23 mar 2016, 12:37

bachus pisze:
TwojOszczednyDom pisze: Teraz jeden z inwestorów będzie wysztko podpinał pod licznik maty, folie, kanałówkę i będzie fajny podgląd na wszystko od przyszłego sezonu.

No i psu na budę będą takie pomiary skoro nie ma pomiarów przed wymianą/modernizacją ogrzewania. Po prostu nie będzie się do czego odnieść.
Znów Bachus zły i niedobry bo znów coś tak świetnego neguje.
Tylko Bachus jak coś mierzy i porównuje to ma do czego to co mierzy porównać.


To nowy dom. Napędzany będzie Toshibą 3,4kw - górna półka urządzeń.
Każdy dom/budynek może być oszczędny i kosztować nawet 3 razy i więcej MNIEJ w utrzymaniu niż dotychczas... wystarczy znać technologie, pozdrawiam, Grzegorz

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: JAKI KOCIOŁ CO?

autor: bachus » 23 mar 2016, 12:44

TwojOszczednyDom pisze:
bachus pisze:
TwojOszczednyDom pisze: Teraz jeden z inwestorów będzie wysztko podpinał pod licznik maty, folie, kanałówkę i będzie fajny podgląd na wszystko od przyszłego sezonu.

No i psu na budę będą takie pomiary skoro nie ma pomiarów przed wymianą/modernizacją ogrzewania. Po prostu nie będzie się do czego odnieść.
Znów Bachus zły i niedobry bo znów coś tak świetnego neguje.
Tylko Bachus jak coś mierzy i porównuje to ma do czego to co mierzy porównać.


To nowy dom. Napędzany będzie Toshibą 3,4kw - górna półka urządzeń.

To może coś o tym domu?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

PleszewskieKotly
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 11 mar 2016, 11:44
Re: JAKI KOCIOŁ CO?

autor: PleszewskieKotly » 30 mar 2016, 11:34

I jak kwestia kotła? Pytam bo nie dałeś odpowiedzi czy w końcu zdecydowałeś się na jeden model,czy też w dalszym ciągu poszukujesz,jak pisałem powyżej- naprawdę możemy w tym pomóc.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: JAKI KOCIOŁ CO?

autor: MichalBudowniczy » 22 maja 2018, 21:01

Ja wybrałem kocioł na miał z oferty firmy orstal.cze.pl i jestem z niego zadowolony. Jest bezawaryjny i ekonomiczny dlatego mogę polecić.

vato
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 04 lip 2018, 10:57
Re: JAKI KOCIOŁ CO?

autor: vato » 05 mar 2019, 13:09

Ekogroszek jest chyba obecnie najczęściej wykorzystywanym paliwem przy ogrzewaniu domów. Dlatego polecam wam zakup kotła dostosowanego do spalania ekogroszku.

ralion
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: JAKI KOCIOŁ CO?

autor: ralion » 03 wrz 2019, 14:06

Ja kocioł do swojego domu zakupiłem od firmy Orstal, która jest ich producentem. Ja zdecydowałem się na kocioł uniwersalny z automatycznym podajnikiem i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie muszę każdego ranka rozpalać w piecu i w całym domu jest ciepło.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot] i 144 gości

Gotowe projekty domów