Spawarka i gniazdo siłowe

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

SWBT
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2010, 15:26
Spawarka i gniazdo siłowe

autor: SWBT » 29 maja 2013, 14:58

Witam

Dostałem ostatnio spawarkę, działa dobrze.
Ma ona zasilanie 230 V albo 400 V co regulowane jest przełącznikiem, ale kabel na 400 V nie ma wtyczki, ktoś wcześniej odkręcił wtyczkę a wystające żyły zaizolował.
Udało mi się odnaleźć zaginioną wtyczkę jest to wtyczka 16A 380V 3P+Z+N
Ale mam problem z jej zamontowaniem, nie wiem jaki kabel gdzie podłączyć, są trzy dwa od wyłącznika i jeden od obudowy.

elpapiotr
Re: Spawarka i gniazdo siłowe

autor: elpapiotr » 29 maja 2013, 15:09

Bo jest to spawarka na napięcie 230/400 V, zasilana również 2-fazowo, jak sądzę.

Awatar użytkownika
kylon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2010, 9:13
Lokalizacja: Opoczno
Kontaktowanie:
Re: Spawarka i gniazdo siłowe

autor: kylon » 18 lip 2013, 1:04

Dokładnie jest to spawarka dwu zakresowa lecz polecam połączyć na siłę ze względu że to transformator i potrzebuje stabilnego prądu a przy większym amperażu nie spalimy instalacji i zapobiegniemy ciągłym wyrzucaniem bezpiecznika dziś technologia poszła do przodu i w sumie za nie wielką cenę można mieć lekką poręczną spawarkę inwertor w technologi IGBT
np spawarki Ideal
np spawarki magnum

naarie
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2018, 13:56
Re: Spawarka i gniazdo siłowe

autor: naarie » 01 wrz 2019, 17:52

Czy ktoś mógłby mi pomóc w wyborze gniazdka zastanawiam się aby zamontować jednocześnie siłowe, ale nie wiem jak sprawa wygląda w odniesieniu do bloków? Czy niezbędne jest tu jakieś pozwolenie?


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości

Gotowe projekty domów