Projekt wykonawczy w budowlany - roznice odpowiedzialność

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

xyzo
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2019, 22:37
Projekt wykonawczy w budowlany - roznice odpowiedzialność

autor: xyzo » 24 sie 2019, 19:11

Cześć,

mam krótkie pytanie związane z różnicami miedzy projektem budowlanym a wykonawczym. Z tego co wyczytałem to mogą być różnice między tymi dwoma projektami natomiast mój problem dotyczy zmiany elementu którego nie było na projekcie budowlanym a na wykonawczym był. Chodzi o część ściany która na projekcie budowlanym była jako działowa natomiast na wykonawczym ten fragment był jako nośny. Na rysunku oznaczyłem fragment ściany kolorem czerwonym. Z racji tego że wszelkie zmiany ścian działowych przekazałem przed ich stawianiem, nagle okazało się że przesuniecie tej ściany o 40cm wiąże się z jej skuciem (wedle otrzymanego projektu jej tam miało nie być) i zostałem obarczony kosztem skucia. Czy developer może przenieść na mnie koszt skucia ściany czy też powinien on ponieść te koszty w wyniku niespójności planów.

dziękuję za odpowiedź.
Załączniki
sciana dzialowa - nosna.jpg
sciana dzialowa - nosna.jpg (17.04 KiB) Przejrzano 793 razy

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 29 gości

Gotowe projekty domów