ogrodzenie

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

WojtekMil
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 19 lut 2018, 20:42
Re: ogrodzenie

autor: WojtekMil » 15 cze 2018, 12:08

Wiesz co możesz jeszcze pomyśleć nad elementami Gardeo do wykonania muru samonośnego. Nie wymagają dodatkowego dolewania, czy dozbrajania a sam efekt robi ogromne wrażenie pomimo mijających lat model Amsterdam daje w pełni radę.

Krzysztof Krysiński
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: ogrodzenie

autor: Krzysztof Krysiński » 19 cze 2018, 14:10

A zastanawialiście się nad murkami gabionowymi? Są wykonane z wytrzymałych paneli i mozna je wypełnić dowolnym materiałem (od kory drzewa, po białe otoczaki i szkło), można je także mieszać i tworzyć niespotykane wzory. Murki gabionowe z odpowiednim wypełnieniem także wyciszą posesję, więc mamy dodatkową zaletę. Polecam murki gabionowe wszystkim tym, którzy szukają rozwiązań zapewniających maksimum prywatności.

Murki gabionowe Stonewall
Obrazek

Murki gabionowe Zenturo
Obrazek
Krzysztof Krysiński

olgax7
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 21 maja 2018, 8:17
Re: ogrodzenie

autor: olgax7 » 20 cze 2018, 9:57

Największy wybór jest ogrodzeń metalowych. Robią je naprawdę piękne. Sami zobaczcie jaki duży wybór roboblog.pl/jak-dobrac-wytrzymale-ogrodzenie/ Takie ogrodzenia są naprawdę wytrzymałe i starczą na długie lata.

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: ogrodzenie

autor: Borysek11 » 29 cze 2018, 18:20

Ale musicie przyznać, że nie jest to zbyt ładne rozwiązanie :/ Dużo lepszą opcją moim zdaniem będą elementy Gardeo Pozbruk do wykonania murów samonośnych Amsterdam, Rotterdam bądź Oslo.

KolosRes22
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:01
Kontaktowanie:
Re: ogrodzenie

autor: KolosRes22 » 01 lip 2018, 14:35

Zgadzam się, jeżeli miałoby to ogrodzenie do firmy to jeszcze ok, ale do domu zupełnie się nie nadaje. Z resztą wystarczy porównać rozwiązania proponowane przez forumowicza wyżej aby się przekonać jak to powinno wyglądać.

ratanland.pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 05 lip 2018, 12:48
Re: ogrodzenie

autor: ratanland.pl » 05 lip 2018, 14:27

Metalowe ogrodzenie powinno się najlepiej sprawdzić w tym przypadku lub siatka.

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: ogrodzenie

autor: seba676 » 06 lip 2018, 15:43

A czy rozważaliście również wybór ogrodzenia betonowego? Jeżeli nie to zajrzycie do oferty producenta Pozbruk i z własnego doświadczenia mogę jak najbardziej polecić elementy Gardeo które podczas montażu nie wymagają dozbrajania i zalewania.

Renata Sz
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2018, 21:25
Re: ogrodzenie

autor: Renata Sz » 08 lip 2018, 8:21

Nam się bardzo spodobało ogrodzenie modułowe firmy joniec.Moja znajoma z kolei wybrała też od nich ogrodzenie łupane.Sa bardzo estetyczne,imitują naturalny kamień,a są o wiele szybsze w stawianiu ,niż ogrodzenia z kamienia naturalnego,no i oczywiście cena też atrakcyjniejsza.A tez sa bardzo wytrzymałe i rewelacyjnie wyglądają.Można do takiego ogrodzenia zamontowac przęsła róznego rodzaju,kute,drewniane,gabionowe przęsłą też się świetnie komponują.

Marcepan33
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 28 lis 2018, 12:18
Re: ogrodzenie

autor: Marcepan33 » 06 gru 2018, 10:03

Kupiłem sobie trochę siatki z tego katalogu [link wygasł], żeby zamontować minimalistyczne oświetlenie, trochę dekoracji przy ogródku i dobrze to wygląda. Kolor siatki dostałem również fajny, więc można sobie dopasować praktycznie wszystkie parametry, w tym oczka przy zamówieniu.

Damina90000
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 31 maja 2019, 8:47
Re: ogrodzenie

autor: Damina90000 » 22 sie 2019, 9:00

Ja mam ogrodzenie z cegieł łupanych z Tral Słupex, długo się zastanawiałem nad wyborem dobrego ogrodzenia, jednak oferta firmy przypadła nam najbardziej do gustu.

Yeti153
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 sie 2019, 21:30
Re: ogrodzenie

autor: Yeti153 » 24 sie 2019, 8:15

Prace na ogrodzeniem zleciłem sprawdzonej frmie i nie żałuję. Świetnie wykonane, wysoka jakość nie tylko montażu czy samego płotu, ale całej obsługi na każdym etapie. Panelowe ogrodzenie jest w mojej opinii zdecydowanie lepsze niż drewniane, które trzeba praktycznie co roku impregnować.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów