Wybór nawozu do warzyw

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Wybór nawozu do warzyw

autor: budek11 » 16 cze 2019, 11:04

Dzień dobry
Posiadam średniej wielkości ogródek a w nim warzywka dla siebie. Jest niestety mały problem, mam fatalnej klasy ziemię i ciekawy jestem czy jest taki nawóz który sprawi ze warzywa urosna mi jak na drożdżach i będą miały wszystkiego pod dostatkiem ?

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 627
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: tetate » 17 cze 2019, 10:52

Nawozów na rynku jest stosunkowo dużo, jednym z lepszych jest azofoska, która jest nawozem uniwersalnym. Może być stosowana dla większości roślin. Wzmacnia zarówno okres wegetatywny jak i kwitnienie.
Azofoska to typowy nawóz mineralny, który dostarcza roślinom niezbędnych składników odżywczych do efektywnego wzrostu.
Na stronie firmy azofoska masz informację, na temat dawkowania.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2019, 7:24 przez tetate, łącznie zmieniany 3 razy.

mstawskam
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:43
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: mstawskam » 27 cze 2019, 22:47

W sklepie ogrodniczym na pewno doradzą, możesz się przejść albo napisać zapytanie. Wszystko zależy od gleby, rodzaju upraw itd. Mogę Ci polecić na PW jedną stronę z odżywkami i nawozami. Poczytaj, może coś znajdziesz :)

Patrycja267
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:59
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: Patrycja267 » 28 cze 2019, 9:14

Też używam nawozy tej firmy i mogę powiedzieć, że całkiem fajnie rosną mi warzywka i krzewy. Posadzoną w tamtym roku hortensję z Podkarpackich Sadów podsypałam nawozem z tej firmy i pięknie kwitnie.

Mandwy74
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2019, 17:19
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: Mandwy74 » 08 sie 2019, 19:00

Początkujący rolnik powinien jak najbardziej rozwijać swoją wiedzę. Najlepiej pytać się kogoś doświadczonego, Najlepszą firmą która może w tym pomóc to Chemirol. Zawsze oni potrafią doradzić jaki produkt powinnam użyć. Mam małe gospodarstwo ale dzięki radom firmu chemirol cieszę się niezłymi plonami.

paluch686
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 18 sty 2016, 13:26
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: paluch686 » 13 sie 2019, 8:48

Do warzyw używam tylko naturalnych lub ekologicznych nawozów. Jakbym chciał pojeść chemię to pójdę do marketu i kupię warzywa, z resztą i tak za dużo jemy tych pryskanych. Wiele pomysłów na nawozy, jak je wzbogacać i jak dawkować znajduję na stronie poradnik ogrodniczy.

Meluria
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 sie 2019, 10:43
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: Meluria » 16 sie 2019, 11:10

Świetnie, że dzielicie się również takimi wskazówkami.

belmond
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 sie 2019, 17:36
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: belmond » 22 sie 2019, 18:14

Ja bym się chciał podłączyć do pytania, tylko, że ja rozglądam się konkretnie za nawozem do drzewek owocowych, a konkretniej jabłoni. Trafiłem na na przykład taką ofertę http://agrecol.pl/produkt/nawoz-do-drzew-i-krzewow-owocowych/ i pomyślałam, że osoby bardziej zorientowane może byłyby skłonne coś doradzić? Czy powinienem zrobić jakieś badanie gleby w ogrodzie?

Patrycja267
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:59
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: Patrycja267 » 23 sie 2019, 12:45

Ja do drzewek używam kompostu, całkiem fajnie rosną. Nawet brzoskwinię kupioną na Podkarpackich Sadach w Tamtym roku zasiliłam kompostem na wiosnę i już naprawdę dużo urosła,

paluch686
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 18 sty 2016, 13:26
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: paluch686 » 10 wrz 2019, 11:33

Próbowałeś stosować mączkę bazaltową? Podobno działa cuda :D

Elka084
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 09 cze 2017, 20:43
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: Elka084 » 26 lis 2019, 22:57

Nawóz trzeba zawsze dobrać pod kątem potrzeb konkretnej grupy roślin. Różne zboż,a warzywa czy drzewka owocowe posiadają indywidualne wymagania odnośnie gleby oraz składników odżywczych. Ostatnio coraz bardziej interesuję się rolnictwem i podsłyszałam, że bardzo dobrze na polach sprawdzają się nawozy dolistne. Pomagają one w szybko sposób urzyźnić glebę i wpłynąć pozytywnie na zwiększenie plonów.

Awatar użytkownika
agaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 05 kwie 2016, 20:03
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: agaa » 29 lis 2019, 9:32

Nawóz jak i pH gleby należy dostosować do upodobań roślin, jedne wolą kwaśne podłoże inne zasadowe. Dlatego zanim zaczniesz uprawę warto zbadać kwasowość gleby za pomocą pH-metru. Skoro posiadasz działkę i myślisz o założeniu ogrodu warzywnego to może warto zainwestować w system nawadniający? Wtedy możesz zaoszczędzić sporo czasu, zminimalizować straty wody oraz połączyć nawadnianie z fertygacją. Wówczas należy stosować całkowicie rozpuszczalne nawozy. Szeroki wybór nawozów znajdziesz na ifarmer.pl. Kupując w sklepie internetowym FARMER można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, gdyż ceny (nawet jeśli nie ma darmowej dostawy) często są znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych. 

macek9221
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2018, 12:04
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: macek9221 » 06 gru 2019, 13:31

Oprócz nawozu trzeba sobie też wybrać od razu jego odpowiednią cenę. Może to np. umożliwić takie miejsce, jak cenynawozow.pl. Wydaje mi się, że warto do nich zerknąć, aby porównać sobie, jak sytuacja przedstawia się na rynku. Nie ma co przepłacać, nawet za dobre nawozy.

duffy22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 10 kwie 2019, 12:52
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: duffy22 » 11 gru 2019, 21:42

Poszukaj w internecie opinii o różnych produktach. Wiem, że fajne nawozy ma firma polfert. Są dobrej jakości i masz na ich stronie wiele rodzajów nawozów.

Marko33
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 lut 2020, 10:09
Re: Wybór nawozu do warzyw

autor: Marko33 » 31 maja 2020, 13:10

Sam się zastanawiam nad tym tematem i nie jestem przekonany, na co najbardziej warto się zdecydować. Czuję, że dobrym pomysłem mogłoby być wykorzystanie nawozów dolistnych jednak zastanawiam się nad tym, co Wy na ten temat sądzicie. Macie jakieś doświadczenia z nawozami dolistnymi?


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

Gotowe projekty domów