Inwestowanie w działkę przyszłej żony

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Mikser
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2019, 19:41
Inwestowanie w działkę przyszłej żony

autor: Mikser » 20 sie 2019, 19:56

Witam, bez zbędnego pisania
Sprawa wygląda tak że moja przyszla zona ostrzymala w darowinie dzialkę od swoich rodzicow, przepisali na nia dzialke przez co jest teraz jej.
W przyszlosci mamy zamiar sie tam budowac lecz Ja przed jakimkolwiek inwestowaniem chcialbym aby ta dzialka była NASZA a nie tylko JEJ.
Juz przy uzbrajaniu dzialki bym tego oczekiwal ale watpie ze to nastanie, wiec licze ze po slubie cos sie zmieni.
Jednak tu jest problem, narzeczona nie ma zamiaru przepisywac dzialki jako wspolność bo to niby duzo kosztuje i szkoda kasy.
Wedlug mnie inwestowanie w cos co nie jest w na papierku Nasze nie ma sensu, chce zeby w przyszlosci chodz troche tej dzialki bylo moje, najlepiej całość wspólna, wiadomo, rozne przypadki chodza po ludziach, jezeli ze moje pieniadze uzbroje dzialke, zbuduje dom po czym cos zlego sie stanie to wszystko jest od mojej przyszlej zony a Ja zostaje z niczym i to mnie martwi.
Poradzcie co robic? Jaki dokument wypisac? Darowina? Intercyza? Co wyjdzie lepiej i taniej?

Oczywiście za media i wszystkie formalności płacę Ja, a za budowę wspólnie z pomocą rodziców z obu stron.

Dzialka 5-7 lat temu byla warta 170,000 zł, tyle za nia dali przyszli tescie.

Ja po prostu chce aby po slubie dzialka byla Nasza tak jak to powinno byc a nie tylko i wylacznie mojej zony.

Co radzicie? Czekam na odpowiedzi :)

tgretol
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2019, 20:00
Re: Inwestowanie w działkę przyszłej żony

autor: tgretol » 22 sie 2019, 20:13

Zrób rozdzielność majątkową. Wizyta u notariusza to koszt około 500 pln. W zapisie niech będzie zastrzeżone że działka jest małżonki ale wszystko co będzie na niej wybudowane po ślubie jest np, twoją własnością albo współwłasnością. W razie zgrzytu żona będzie musiała cię spłacić.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów