Opóźnienie odbioru domu od dewelopera

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

gruby33
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2015, 7:40
Lokalizacja: Konstancin
Opóźnienie odbioru domu od dewelopera

autor: gruby33 » 26 kwie 2019, 15:12

Witam,

Może ktoś tu bardziej się orientuje i coś podpowie co zrobić i jak wpłynąć na szybsze działania dewelopera bo mi już nerwy siadają.

Kupiłem dom (pół bliźniaka) od dewelopera łącznie z terenem wokół domu. Według umowy deweloperskiej sporządzonej u notariusza odbiór techniczny miał nastąpić nie później niż do 30.04.2019 z zachowaniem co najmniej 7 dni na powiadomienie o terminie odbioru. Wszystko miało być gotowe według wcześniejszych rozmów. Niestety dziś mamy już 26.04.2019, a ja żadnej informacji nie dostałem i deweloper twierdzi, że dom jest ok i czekają tylko, aż ja zamontuję kocioł gazowy.
Tyle, że będąc dziś na budowie to dom nie ma położonej dachówki wokół lukarn, nie ma zamontowanych barierek do balkonów, nie są obudowane rury zabudową GK w garażu, które miały być zrobione i o terenie już nie wspomnę bo nie ma na tyle ogrodzenia, teren nie wyrównany i brak kostki brukowej przed domem, która też miała być.

Deweloper teraz próbuje mnie obwinić tym, że dom nie jest do odbioru gotowy bo twierdzą, że czekają na montaż kotła gazowego, którego jeszcze nie ma i bez tego kotła nie mogą zgłosi odbioru do nadzoru budowlanego.
Tylko, że nie mam takiej informacji w umowie ani nie dostałem takiej informacji wcześniej, że muszę kocioł zamontować przed odbiorem technicznym. Nawet jeśli ten kocioł zamontowany by był to dom jak wyżej pisałem i tak nie jest skończony.
Zdjęcia mam zrobione z etapów co się dzieje na budowie.

Teraz muszę przesunąć cały remont, wydłużyć wynajęcie mieszkania, w którym mieszkam o kolejny miesiąc i prawdopodobnie przesunąć wykonanie kominka i kuchni na inny termin.

damiankuchta
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2019, 22:12
Re: Opóźnienie odbioru domu od dewelopera

autor: damiankuchta » 29 kwie 2019, 22:24

Proponuję udać się od razu do dobrego adwokata. Nie kombinuj z radcą prawnym, tylko od razu skontaktuj się z adwokatem.

Deweloper jeśli już wie, że w sporze pomaga Ci adwokat, który zna metody i przepisy na wyegzekwowanie tego co masz obiecane, to od razu zmieni podejście do Ciebie.

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Re: Opóźnienie odbioru domu od dewelopera

autor: deggial » 02 maja 2019, 21:09

damiankuchta pisze:Proponuję udać się od razu do dobrego adwokata. Nie kombinuj z radcą prawnym, tylko od razu skontaktuj się z adwokatem.

Deweloper jeśli już wie, że w sporze pomaga Ci adwokat, który zna metody i przepisy na wyegzekwowanie tego co masz obiecane, to od razu zmieni podejście do Ciebie.

Ale bzdura.

Co do posta, powiedz deweloperowi że od 30.04 liczysz karyza opóźnienia w przekazaniu budynku i będziesz żądał obniżenia ceny. Ponadto weź do odbioru budynku osobę z uprawnieniami i jeszcze pognęb dewelopera. Jeżeli nie masz zapisów w umowie to mogą ci naskoczyć.

wika1
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 13 sie 2019, 9:28
Re: Opóźnienie odbioru domu od dewelopera

autor: wika1 » 20 sie 2019, 11:29

Może skontaktuj się z jakimś dobrym adwokatem?


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów