Wymiana parapetów wewnętrznych - proszę o pomoc !!!

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

darasle
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 sty 2010, 16:21
Wymiana parapetów wewnętrznych - proszę o pomoc !!!

autor: darasle » 16 sie 2019, 18:19

Witam,

Proszę o pomoc z wymianą parapetów wewnętrznych.
W załączeniu zdjęcia, na pewno muszę wyrównać podłoże - jaką masą?
Proszę jeszcze o upewnienie mnie w przekonaniu, że pod oknem wystający rancik na głębokość około 2cm (zaznaczyłem strzałką) to tam powinien podejść parapet? Jeżeli tak to rozumiem, że nadmiar pianki i zaprawy przysłaniającą ten rancik muszę usunąć ?
Pod oknem widać również jakąś masę na tej piance, ale zakładam że jest to klej którym był klejony parapet i tam się rozprowadził?
Patrząc na piankę to jest ok, ewentualnie wymaga uzupełnienia w pojedynczych miejscach ale chyba nie ma potrzeby jej usuwania i nanoszenia na nowo?

No i kluczowe pytanie, na co montować - pianka niskoprężna, klej poliuretanowy?
Między oknem, a murem pod parapetem dać taśmę paroszczelną?

Będę wdzięczny za pomoc.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2019, 18:31 przez darasle, łącznie zmieniany 1 raz.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Wymiana parapetów wewnętrznych - proszę o pomoc !!!

autor: Interno » 17 sie 2019, 10:31

darasle pisze:Witam,

1. Proszę o pomoc z wymianą parapetów wewnętrznych.
2. W załączeniu zdjęcia, na pewno muszę wyrównać podłoże - jaką masą?
3. Proszę jeszcze o upewnienie mnie w przekonaniu, że pod oknem wystający rancik na głębokość około 2cm (zaznaczyłem strzałką) to tam powinien podejść parapet? Jeżeli tak to rozumiem, że nadmiar pianki i zaprawy przysłaniającą ten rancik muszę usunąć ?
4. Patrząc na piankę to jest ok, ewentualnie wymaga uzupełnienia w pojedynczych miejscach ale chyba nie ma potrzeby jej usuwania i nanoszenia na nowo?
5. No i kluczowe pytanie, na co montować - pianka niskoprężna, klej poliuretanowy?
6. Między oknem, a murem pod parapetem dać taśmę paroszczelną?

1. Z jakiego materiału parapety?.
2. Pod piankę raczej nie ma takiej potrzeby, wystarczy zagruntować istniejące podłoże chyba, że są większe dziury, pod kleje i zaprawy o grubości do 10 mm raczej tak.
Jaką masą równać to zależy od jej grubości i musi związać z podkładem aby pianka kleje jej nie oderwały.
3. Tak parapet pod wycięcie i oczywiście czyścimy rant wpustowy.
4. Możesz tylko uzupełnić.
5. Ważny materiał parapetu i wytrzymałość podłoża. Przy piankach zadbać aby nie pobrudzić tego co nie trzeba, kleje poliuretanowe polecam Siki, pod marmury raczej kleje i to białe.
6. Pod drewno i marmur można dać ale powiem, że rzadko widuję stosowanie taśmy, oczywiście jestem za.

darasle
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 sty 2010, 16:21
Re: Wymiana parapetów wewnętrznych - proszę o pomoc !!!

autor: darasle » 17 sie 2019, 10:41

Interno pisze:
darasle pisze:Witam,

1. Proszę o pomoc z wymianą parapetów wewnętrznych.
2. W załączeniu zdjęcia, na pewno muszę wyrównać podłoże - jaką masą?
3. Proszę jeszcze o upewnienie mnie w przekonaniu, że pod oknem wystający rancik na głębokość około 2cm (zaznaczyłem strzałką) to tam powinien podejść parapet? Jeżeli tak to rozumiem, że nadmiar pianki i zaprawy przysłaniającą ten rancik muszę usunąć ?
4. Patrząc na piankę to jest ok, ewentualnie wymaga uzupełnienia w pojedynczych miejscach ale chyba nie ma potrzeby jej usuwania i nanoszenia na nowo?
5. No i kluczowe pytanie, na co montować - pianka niskoprężna, klej poliuretanowy?
6. Między oknem, a murem pod parapetem dać taśmę paroszczelną?

1. Z jakiego materiału parapety?.
2. Pod piankę raczej nie ma takiej potrzeby, wystarczy zagruntować istniejące podłoże chyba, że są większe dziury, pod kleje i zaprawy o grubości do 10 mm raczej tak.
Jaką masą równać to zależy od jej grubości i musi związać z podkładem aby pianka kleje jej nie oderwały.
3. Tak parapet pod wycięcie i oczywiście czyścimy rant wpustowy.
4. Możesz tylko uzupełnić.
5. Ważny materiał parapetu i wytrzymałość podłoża. Przy piankach zadbać aby nie pobrudzić tego co nie trzeba, kleje poliuretanowe polecam Siki, pod marmury raczej kleje i to białe.
6. Pod drewno i marmur można dać ale powiem, że rzadko widuję stosowanie taśmy, oczywiście jestem za.


Przede wszystkim dziekuję za odp.
Parapety będą z MDF - to na co by Pan montował, klej, pianka niskoprężna?
Jeżeli chodzi o wyrównanie powierzchni pod parapetem to jest tam różnica powyżej 1cm to raczej musiałbym to wypoziomować, jakąś zaprawą murarską?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Wymiana parapetów wewnętrznych - proszę o pomoc !!!

autor: Interno » 17 sie 2019, 13:45

Pod MDF nie ma potrzeby równania jeśli będzie na piankę.
Ale trzeba się liczyć, że parapet będzie "akustyczny" jednym użytkownikom to nie przeszkadza innych drażni.
Pod klej radzę wyrównać ale nie zwykłą zaprawą murarską ma za dużo piachu.
Jak mi się śpieszyło to używałem Ceresit CX5.
Klej do glazury 2X nakładany i po kłopocie lub jakąś zaprawę wyrównawczą, tynkarską raczej coś z tych mocniejszych, zwartych.
Tak prawdę powiedziawszy można wyrównać prawie wszystkim o ile mamy o tym pojęcie.

darasle
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 sty 2010, 16:21
Re: Wymiana parapetów wewnętrznych - proszę o pomoc !!!

autor: darasle » 17 sie 2019, 16:28

Interno pisze:Pod MDF nie ma potrzeby równania jeśli będzie na piankę.
Ale trzeba się liczyć, że parapet będzie "akustyczny" jednym użytkownikom to nie przeszkadza innych drażni.
Pod klej radzę wyrównać ale nie zwykłą zaprawą murarską ma za dużo piachu.
Jak mi się śpieszyło to używałem Ceresit CX5.
Klej do glazury 2X nakładany i po kłopocie lub jakąś zaprawę wyrównawczą, tynkarską raczej coś z tych mocniejszych, zwartych.
Tak prawdę powiedziawszy można wyrównać prawie wszystkim o ile mamy o tym pojęcie.


Bardzo dziękuję, już chyba wiem wszystko co powinienem.
Korzystając z okazji, jeżeli chodzi o końcowe obróbki tynkarskie wokół parapetu to używamy czegoś jeszcze oprócz masy tynkarskiej?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Wymiana parapetów wewnętrznych - proszę o pomoc !!!

autor: Interno » 17 sie 2019, 19:37

Uzupełnienie wokół parapetu wykonujemy materiałem aby struktura była zbliżona do faktury tynku.

darasle
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 sty 2010, 16:21
Re: Wymiana parapetów wewnętrznych - proszę o pomoc !!!

autor: darasle » 19 sie 2019, 7:29

Interno pisze:Uzupełnienie wokół parapetu wykonujemy materiałem aby struktura była zbliżona do faktury tynku.


Ok, dziękuję.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości

Gotowe projekty domów