montaż parapetu drewno kamień

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
wszechglob
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2019, 11:25
montaż parapetu drewno kamień

autor: wszechglob » 16 cze 2019, 19:23

Witam
Właśnie skułem stary betonowy parapet (wew.)
Obrazek
Na jego miejsce przyjdzie albo drewniany albo z kamienia fach terminologii nie znam
Ściana żelbet miejsce pod parapet pod skosem trzeba będzie jakoś poziom zrobić
wysokość
6,5 cm od ściany do wcięcia pod oknem
8 cm przód ściany
Moje pytania do Was:
- czym wyrównać do poziomu 3cm przy oknie 5 cm z przodu ?
- jaki parapet drewno czy kamień ? czym to przykleić do wyrównanego ?
- jeżeli parapet ma 3cm grubości 30cm głebokości i połowa będzie wystawać poza ścianę czy można na takowy stanąć w miejscu gdzie podparcia nie ma ?
A najlepiej gdyby ktoś podpowiedziałw kilku punktach krok po kroku co należy zrobić :)
np 1 zagruntowac 2 wylać masę samo ... a może odwrotnie ? 1 wylać 2 zagruntować 3 jakiś klej i na to parapet ?
Wielkiej wilgoci w bloku nie ma grzybów też nie
Proszę krótko i na temat :)

celia.celia84
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:18
Re: montaż parapetu drewno kamień

autor: celia.celia84 » 15 sie 2019, 19:40

Mi bardzo podobają się parapety z konglomeratu kamiennego - http://fsystem.pl/parapety/. Widziałam je między innymi w firmie fsystem i myślę, że to może być strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o parapet do domu. Taki parapet jest niezwykle wytrzymały nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na wysokie temperatury i mróz, niemal jak prawdziwy kamień. Do tego łatwo się czyści i wygląda elegancko i stylowo. A chcąc pójść o krok dalej w aranżacji wnętrza pod parapet z takiego konglomeratu można dopasować także blat kuchenny z tego samego materiału, co stworzy spójną aranżację kuchni.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów