Pomysły na wnętrze

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
zlotykot
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:03
Pomysły na wnętrze

autor: zlotykot » 03 lip 2019, 17:57

Poszukuje fajnych pomysłów na urządzenie wnętrza niewielkiego mieszkania. Czytałam o kilku istotnych pomysłach. Moze wy też mi coś podrzucicie?

sklejkaszalunkowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2015, 12:44
Lokalizacja: Kochanów 113, 32-064 Rudawa
Kontaktowanie:
Re: Pomysły na wnętrze

autor: sklejkaszalunkowa » 04 lip 2019, 12:01

Ktoś szuka pomysłu na wnętrze w stylu barokowym to zapraszam do obejrzenia naszego hotelu Sokół.

Tamara89
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 04 lip 2019, 16:50
Re: Pomysły na wnętrze

autor: Tamara89 » 04 lip 2019, 17:11

Fakt, w takich miejscach bedzie wszystko dobrze dopracowane.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Pomysły na wnętrze

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 24 lip 2019, 12:28

Małe wnętrze lepiej wygląda zaprojektowane w jasnej kolorystyce, która zatrzymuje więcej światła i wydaje się ono większe optycznie. Warto też zastosować kilka trików dekoratorskich by pomieszczenie wydało się przestronne m.in.: jasna kolorystyka ścian i wyposażenia; lekkie meble uniesione na cienkich nóżkach, oświetlone i przeszklone; zaprojektowanie wielopunktowego oświetlenia, zastosowanie luster; odkrycie okien

grzesk989
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2018, 14:41
Re: Pomysły na wnętrze

autor: grzesk989 » 24 lip 2019, 13:32

małe wnętrza musza byc nie tylko estetyczne, ale i ergonomiczne. Tutaj pokazali to na przykładzie kuchni: Obrazek, ale trzeba o tym pamiętać w każdym pomieszczeniu.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Pomysły na wnętrze

autor: mlekoslaw » 25 lip 2019, 20:38

e-Rzecznik Śnieżka pisze:Małe wnętrze lepiej wygląda zaprojektowane w jasnej kolorystyce, która zatrzymuje więcej światła i wydaje się ono większe optycznie. Warto też zastosować kilka trików dekoratorskich by pomieszczenie wydało się przestronne m.in.: jasna kolorystyka ścian i wyposażenia; lekkie meble uniesione na cienkich nóżkach, oświetlone i przeszklone; zaprojektowanie wielopunktowego oświetlenia, zastosowanie luster; odkrycie okien


Masz może jakiś patent na pomieszczenie o dosyć nieregularnych kształtach lecz z dużym nasłonecznieniem?

merkury
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:42
Re: Pomysły na wnętrze

autor: merkury » 27 lip 2019, 13:42

Dobra gładź (może być np. gotowa z wiaderka) i do tego pomalowania głęboko matową farbą, żeby nie było widać odbić światła

hehen
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:41
Re: Pomysły na wnętrze

autor: hehen » 29 lip 2019, 7:35

Pamiętajmy o oświetlenu! W małych mieszkaniach nie mamy za bardzo miejsca na dekoracje, dlatego oświetlenie może grać tutaj ważną rolę. Ja tak zrobiłam w mojej kawalerce. A jeżeli chodzi o sklep, w którym zamawiałam swoje lampy to mlamp. Jeśli również będziesz poszukiwać czegoś ciekawego to polecam. A co wy sądzicie na temat oświetlenia w małych wnętrzach, macie jakieś pomysły?

Patrycja267
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:59
Re: Pomysły na wnętrze

autor: Patrycja267 » 30 lip 2019, 15:26

A ktoś mi podpowie w jaki sposób urządzić komfortowo mały dom drewniany? Mam po babci takie fajne 80 m2 i chciałabym tam spędzać wakacje. Dom składa się z korytarza wzdłuż dłuższego boku, z którego wchodzi się do trzech różnych pomieszczeń. Muszę to jakoś zaadoptować aby było bardziej funkcjonalnie, bo na razie jest średnio fajnie.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Pomysły na wnętrze

autor: smichalek » 31 lip 2019, 7:51

A coś takiego, jak pokazane niżej? Zdjęcie z Empik Foto. Wydaje mi się, że ogólnie takie fotoobrazy mogą być całkiem ciekawym pomysłem i po prostu będą pasować do aranżacji. Ewentualnie jakie inne rozwiązania widzicie na tym miejscu? Biorąc pod uwagę rozsądny koszt i fajny efekt?

Obrazek

adam.graczyk97
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2019, 8:26
Re: Pomysły na wnętrze

autor: adam.graczyk97 » 31 lip 2019, 8:31

Najbardziej naturalna i pierwotna ozdoba mieszkania – rośliny. Kiedyś królowały palmy i paprotki w plecionkach podwieszonych do sufitu, a parapety zastawiane były kaktusami w glinianych doniczkach. Potem, nie wiedzieć czemu, zniknęły z naszych domów na rzecz plastikowych, sztucznych kwiatów. Na szczęście znów wracają, szlachetne i piękne, wnosząc do naszych mieszkań życie. Rośliny ozdabiają wnętrze, nadają mu charakteru, oczyszczają powietrze i tworzą wyjątkowy klimat. Odpowiednio dobrane i zaaranżowane mogą wyznaczać strefy i tworzyć wydzielone miejsca. Jak stworzyć w domu oazę zielni, podpatrujemy u instagramowych blogerek.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Pomysły na wnętrze

autor: lideropinii » 31 lip 2019, 15:36

Trzeba szukać inspiracji, to jest pierwsza droga do sukcesu.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

katarzyna.mlynska4
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 26 cze 2018, 10:39
Re: Pomysły na wnętrze

autor: katarzyna.mlynska4 » 13 sie 2019, 12:17

Ja też stawiam na rośliny, one zawsze ocieplają wnętrza. Ale jest pewien mebel na który postawiłam, a wydaje się być zapomniany - mianowicie taboret!! Powiem Wam coś genialnego. Generalnie kupiłam je z przeznaczeniem do kuchni jako dodatkowe miejsce do siedzenia, ale wylądowały w sypialni jako stolik nocny, a jeden służy jako kwietnik. Doprawdy multifunkcyjny mebel i idealny do mniejszych przestrzeni. Przy moim wyborze decyzja padła na firmę MoonWood i nie zawiodłam się. Klasa sama w sobie, idealne wykonanie i styl. Szczerze polecam :)

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Pomysły na wnętrze

autor: lideropinii » 13 sie 2019, 14:51

Fajnie jest mieć w mieszkaniu coś wyjątkowego, oryginalnego, czego nie ma nikt inny.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Paweł Paciorek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 13 mar 2015, 16:26
Re: Pomysły na wnętrze

autor: Paweł Paciorek » 23 sie 2019, 12:11

Rzeczywiście płytki ręcznieformowane są ok. Jak powierzchnia większa można zastosować też cegłę. Polecam Vandersanden, swietna sprawa


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów