Pomocy ściana pęka

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Agata torecka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2019, 10:14
Pomocy ściana pęka

autor: Agata torecka » 30 lip 2019, 10:19

Witajcie, leżę i patrzę ze przy rogu ściany mam pęknięcie które mocno się poszerzyło ma z 2 mm i jest od podłogi do sufitu, trochę się martwię bo to 4 i ostatnie piętro, pęknięcie jest na ścianie która kończy budynek (nie mam za nią sąsiada, na suficie jest rysa ale wydaje się cienka aczkolwiek długa i tez idzie przy rogu wzdłuż okiennic. Mam zdjęcia ale chyba tu dodać nie można, co ja mam zrobić ? To chyba stary blok, naczytałam się strasznych rzeczy i teraz się martwię zdjęcia mogę wysłać na mail komuś może to pomoze :( :shock: :?:

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Pomocy ściana pęka

autor: Om3k » 31 lip 2019, 11:52

Powinieneś pilnie zgłosić to Zarządcy budynku.
Zdjęcia można zamieszczać na forum za pośrednictwem strony NaForum.Zapodaj.Net
Musisz wczytać tam zdjęcie, skopiować link i wkleić go do posta na forum.
Musi to być link typu: BBCode (do wstawienia na forum).
Obrazek

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Pomocy ściana pęka

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 31 lip 2019, 21:36

Szanowna Pani, Trudno jednoznacznie określić przyczynę powstania pęknięcia. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie sprawy do administracji budynku, a wówczas specjalista, po wizycie w mieszkaniu, powinien określić skalę problemu i optymalny sposób naprawy. Do wypełnienia pęknięcia, po jego uprzednim oczyszczeniu, odpyleniu i zagruntowaniu, można wykorzystać masę naprawczą ACRYL-PUTZ® LT 22 LIGHT. Do gruntowania podłoża przed aplikacją rekomenduję zastosowanie gruntu ACRYL-PUTZ® GU 40.

adam.graczyk97
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2019, 8:26
Re: Pomocy ściana pęka

autor: adam.graczyk97 » 13 sie 2019, 14:23

Moja znajoma ma w nieszkaniu (blokk z końca lat 60-tych) rysę, małe pęknięcie na ścianie, na całej jej wysokości. Przypuszczam, że to miejsce styku płyt. Różni majstrowie jej to podobno szpachlowali, a po jakimś czasie rysa pojawiała się znowu. Ja zaproponowałem masę akrylową z kartusza. Można ją pomalować, a jest elastyczna. U siebie w ten sposób zakryłem szczelinę przy drewnianej obróbce futryny drzwi wejściowych, trzyma się już parę lat. Czy ktoś ma jakieś inne sposoby?


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów