Zabezpieczenie rusztowania

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Brtk
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2019, 7:08
Zabezpieczenie rusztowania

autor: Brtk » 06 sie 2019, 7:28

Witam zacne towarzystwo.

Jestem tu pierwszy raz i piszę bo nie znalazłem odpowiedzi w internecie i może ktoś z Was odpowie na moje wątpliwości?

Mianowicie mój blok będzie remontowany. Postawiono rusztowanie.
I jak to na każdym rusztowaniu są drabinki które prowadzą na poszczególny poziom. Drabinka oczywiście jest również na parterze.
I tu jest moje pytanie.
Czy nie powinna być ona zdejmowana gdy ekipa nie pracuje np. na noc?
Tak naprawdę każdy idąc chodnikiem przy bloku spokojnie może wejść na rusztowanie.
Nie jestem naiwny i wiem że złodziejowi w niczym nie przeszkodzi wejście wyżej bez rusztowania ale może jest jakiś przepis który zabrania pozostawiana drabinki?
I jeszcze drugie pytanie. Na parterze budynku jest sklep (jeszcze nie otwarty). Czy cały dół rusztowania nie powinien być zabezpieczony np. jakimś pełnym ogrodzeniem bo wychodząc ze sklepu można wejść wprost w rusztowanie?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

marles
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 07 cze 2019, 13:10
Re: Zabezpieczenie rusztowania

autor: marles » 13 sie 2019, 10:39

Myślę, że można zgłosić to do kierownika robót. To ważna sprawa dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców, tak więc możliwe, że uda się coś zdziałać.



Pozdrawiam,
M.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów