Remont klatki schodowej

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

sebsson
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2015, 10:19
Remont klatki schodowej

autor: sebsson » 07 sie 2019, 10:11

Witam. Jestem właśnie w trakcie remontu domu i na etapie remontu klatki schodowej. Jest to typowa klatka rodem z PRL wykończona lamperią, której nie można w żaden normalny sposób usunąć. Próbowałem namaczać, usuwać mechanicznie (ale mocno kruszy się tynk), zdzierać skrobakiem do ścian. Na ściany chcę położyć gładź. Wiem, że ściany nie będą równe, ale chociaż niech będą gładkie. Pytanie – czy trzeba koniecznie usuwać lamperię? Jak zrobić aby gładź nie spływała po ścianie?

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Remont klatki schodowej

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 07 sie 2019, 10:57

Szanowny Panie,
Jeżeli lamperia trzyma się dobrze, to nie ma konieczności jej usuwania. Do gruntowania gładkich powierzchni rekomenduję zastosowanie preparatu Śnieżka Acryl-Putz® GK 42. Jest to grunt zawierający w swoim składzie żywicę oraz kruszywo kwarcowe nadające powierzchni chropowatą strukturę. Grunt jest wydajny, doskonale przyczepny do podłoża i łatwy w aplikacji. Przed aplikacją gruntu powierzchnię najlepiej przeszlifować (np. z użyciem szlifierki) oraz dokładnie odpylić. Na zagruntowane podłoże można nałożyć gładź Śnieżka Acryl-Putz® ST10 Start. Gładź należy aplikować w co najmniej dwóch warstwach, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Pozostawia ona gładką, śnieżnobiałą powierzchnię, która po gruntowaniu gruntem polimerowym będzie gotowa do malowania.

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Remont klatki schodowej

autor: DarkElf » 11 sie 2019, 11:38

Bardzo fajnie się składa, że poruszyliście ten temat. Właśnie potrzebowałem takich informacji.

Awatar użytkownika
tiko64
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2019, 9:24
Re: Remont klatki schodowej

autor: tiko64 » 13 sie 2019, 9:32

Remont klatki schodowej nie jest zbytnio drogi.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów