Malowanie ścian po grzybie

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

leech10
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2014, 15:09
Malowanie ścian po grzybie

autor: leech10 » 02 lip 2018, 11:52

Hej

Żona ma dom w małym mieście. Dostała go w spadku. Zbudowany z pustaków niedocieplany( jeździmytam w zasadzie na weekendy latem, zima chodzi ogrzewanie gazowe ustawione na 5 stopni choć byliśmy w okresie sylwestra). Niestety kilka katów i ściana za szafa oraz za komodą pokryły się pleśnia. Pleśń usunąlem preparatem w sprayu i teraz chce pomalowć te ściany. I pytanie czym

1. Znalazłem Farby typu Galvi lub Perma White. Ale sa one strasznie drogie. Pomalowanie wszystkich ścian będzie zbyt dużym wydatkiem. Moge pomalować te zagrzybiałe plus kąty,

2. Grunt ze srebrem plus dodatek do zwykłej farby( Fungoset). Jest to tanie i mogę tym cały dom ogarnąć bo ściany i tak będa malowane


I teraz na ile te rozwiązania są skuteczne. Jedyne co zrobie to wywale szafe i komode bo ich nie potrzeba ale dom będzie niedogrzany bo nas tam poprostu nie ma a ocieplac nie będe bo mam inne wydatki a zima tam nie jeździmy.

Pozdrawiam
Piotrek

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Malowanie ścian po grzybie

autor: pokoe » 16 lip 2018, 19:11

Jest farba Śnieżka Kuchnia Łazienka z domieszką srebra. Nadaje się nie tylko do tych części w domu, które są w nazwie, ale też do w zasadzie całego domu. Nie powinna być tak droga jak te, które wymieniłeś od siebie.

dar345
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 13 cze 2018, 8:48
Re: Malowanie ścian po grzybie

autor: dar345 » 17 lip 2018, 8:49

Miałem ten sam problem i wiedziałem,że samemu ciężko będzie to ogarnąć.. podjechałem do Bosman od A do Z i Panowie dobrali specjalne produkty pod mój problem. Dosłownie :D :D :D :D Produkty sprawdziły się świetnie i do dziś nie ma śladu po grzybie na ścianach

Aquakit
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:27
Re: Malowanie ścian po grzybie

autor: Aquakit » 18 lip 2018, 13:50

Jest to trudne, gdyż grzyb jest bardzo uciążliwym problemem, zadbaj o dobrą wentylację oraz dokładnie osusz ścianę przed malowaniem, daj podkład gruntu, tak bezie bezpieczniej.

prom
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 27 lis 2010, 21:19
Re: Malowanie ścian po grzybie

autor: prom » 19 lip 2018, 8:26

Dokładnie tak jak pisze poprzednik bo inaczej cokolwiek nie zrobisz to i tak grzyb powróci. Pomyśl o jakiejś wentylacji i koniecznie pozbądź się w całości pleśni która jest , żeby nic nie zostało. Daj podkład i na to najlepiej farbę hydrofobową na przykład dulux easycare kuchnia i łazienka z właściwością odpychania wody od ściany. ma także dodatek grzybobójczy więc będzie dobrze ściany chronić przed pleśnią i wilgocią, ale wentylacja i tak jest konieczna

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Malowanie ścian po grzybie

autor: pokoe » 20 sie 2018, 20:40

W każdym razie farba z domieszką czystego srebra powinna załatwić sprawę na przyszłość. Tak czy siak - przed malowaniem należy usunąć grzyba, bo jednak sama farba nie pomoże go usunąć, tylko zabezpieczy przed występowaniem w przyszłości.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Malowanie ścian po grzybie

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 29 sie 2018, 15:22

Szanowni Państwo,
Podstawą jest skuteczne usunięcie zagrzybienia ze ścian, zapewnienie prawidłowej wentylacji budynku i osuszenie ścian przed prowadzeniem prac malarskich. Polecam więc usunąć widoczne ogniska zagrzybienia, zabezpieczyć następnie podłoże preparatem grzybobójczym, a w dalszej kolejności pomalować je (stosowaną jako podkład) farbą Śnieżka Zacieki-plamy. Tak przygotowaną powierzchnię można pokryć nawierzchniowo farbą Śnieżka Kuchnia-łazienka. Istnieje jednak ryzyko, że jeśli obiekt jest niedostatecznie ogrzewany, pozbawiony izolacji termicznej, a dodatkowo narażony na powstawanie zawilgocenia, to problem zagrzybienia może powrócić.

mirrek
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: Malowanie ścian po grzybie

autor: mirrek » 31 sie 2018, 18:33

Generalnie panie e-rzeczniku lepiej dmuchać na zimne. Także zdecydowanie życzę kupowania farby typu Kuchnia Łazienka jak tej na Zacieki i Plamy. Poza tym dobrze jest zrobić przegląd wentylacji w łazience, też pomaga uniknąć problemów w przyszłości.

Awatar użytkownika
dertyserwis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2012, 16:37
Lokalizacja: Warszawa 504928205
Kontaktowanie:
Re: Malowanie ścian po grzybie

autor: dertyserwis » 12 sie 2019, 20:13

Na początku musi być zlikwidowana przyczyna zagrzybienia bo inaczej nic nie pomoże. Potem fachowo odgrzybione np niemieckim środkiem ASG na koniec można myśleć o pomalowaniu farbą antygrzybiczną np Spranda
W tym zawodzie każdy ci powie wentylacja, wentylacja i jeszcze raz wentylacja.
Derty Serwis Odgrzybianie i Osuszanie w budownictwie

YuraHryk
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:38
Kontaktowanie:
Re: Malowanie ścian po grzybie

autor: YuraHryk » 25 paź 2019, 10:29

Lista najsłynniejszych leków przeciwgrzybiczych:

Alpha Fongifluid Fungicide. Działa nie tylko na grzyby i pleśń, ale także na porosty i mech. Nadaje się do wykańczania praktycznie każdej powierzchni, w tym betonu, cementu, płyt kartonowo-gipsowych, drewna, może być stosowany do kamienia, cegły, płytek, podstaw ceramicznych. Lek nie zawiera chloru, nie wydziela zapachów.
„Dali” jest środkiem antyseptycznym podobnym do powyższego, ale ma niższą cenę.
Olympus Stop to rozwiązanie pozwalające pozbyć się pleśni. Przeznaczony do stosowania w pomieszczeniach o dużej wilgotności (wanny, sauny, piwnice, łazienki). Jest również często stosowany do wykańczania elewacji zewnętrznych i dachów. Dostępny w 5-litrowych zbiornikach.
„Biotol”. Jest wykonany w postaci sprayu. Służy do zwalczania mchu, pleśni, glonów, porostów.


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów