Tynki wewnętrzne

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Tiger81
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2019, 10:32
Tynki wewnętrzne

autor: Tiger81 » 27 lip 2019, 11:08

Witam,
proszę o ogólną diagnozę tynku gipsowego (klasa 3) na podstawie zdjęć - o ile to możliwe. Otóż dom stoi już od roku (06.2018) w stanie deweloperskim i wtedy też robiłem zdjęcia (chyba krótko po zrobieniu tynków bo ściany wyglądały na mokre). Deweloper miał problemem z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, więc dom stał w takim stanie rok. Byłem tam ostatnio (07.2019) i ponownie zrobiłem zdjęcia. Trochę się zdziwiłem, że ściany wyglądają podobnie jak przed rokiem, ale nie znam się, a deweloper zapewnia że są w porządku i po zagruntowaniu kolor będzie jednolity.
Poniżej zdjęcia:

2018
https://prnt.sc/okpzf5
https://prnt.sc/okq00l

2019
https://prnt.sc/okq05j
https://prnt.sc/okq0cg

Oczywiście mamy w planie zatrudnienie specjalisty od odbiorów, ale chciałbym wiedzieć wcześniej na czym stoję.

Pozdrawiam

asiax84
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 431
Rejestracja: 14 kwie 2015, 16:43
Re: Tynki wewnętrzne

autor: asiax84 » 08 sie 2019, 16:47

U mnie w mieszkaniu jak miałem remont tynki kładła firma P.P.H.U TYNKI KAROL WUKOWICZ zajmują się tym już od ponad 18 lat i znają się na remontach jak mało kto, warto zatrudnić rzetelną firmę, jeśli chodzi o remont domu bądź mieszkania

adam.graczyk97
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2019, 8:26
Re: Tynki wewnętrzne

autor: adam.graczyk97 » 12 sie 2019, 10:39

Tynki cementowo-wapienne
Kiedyś wyparte przez gipsowe, teraz wracają do łask dzięki modyfikacjom i możliwości obróbki maszynowej. Występują w postaci tynku cementowo-wapiennego lub (rzadko) wapienno-cementowego, co wskazuje na przewagę spoiwa (cementu lub wapna) odpowiadającego za wiązanie. Zachowanie tynku, obróbka i czas wiązania są charakterystyczne dla danego spoiwa. Cementowo-wapienne są mocniejsze, wiążą szybciej, mogą być cieniej nakładane. Wapienno-cementowe są słabsze, bardziej porowate, wiążą dłużej, powinny być nakładane w grubszej warstwie. Przyjmuje się, że czas obróbki tynków cementowo-wapiennych wynosi kilka godzin. Pod tynki cementowo-wapienne wymagane są obrzutki cementowe zwiększające przyczepność. Pod wapienno-cementowe konieczność stosowania obrzutki określa producent. Tynki cementowo-wapienne i wapienno-cementowe można nakładać w każdym rodzaju pomieszczeń, zarówno suchych, jak i wilgotnych.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów