Listwy zaciskowe

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
Listwy zaciskowe

autor: Paweł_Małek » 23 sty 2007, 12:37

Przestrzegam przed uzywaniem chinskiej tandety sprzedawanej w marketach!
Przyklad listwy zaciskowe 12-o torowe w korpusie z tworzywa sztucznego (miekkie, polprzezroczyste tworzywo)
Wada: duzy rozrzut wywiercenia otworu na przewod, na przeciwko wkretow dociskajacych scianka jest cienka ponizej 1 mm , jak sie popatrzy na taka listwe to widac ze otwor jest przesuniety. Po dokreceniu wkretow polowa zaciskow peka od dolu - w np puszce tego nie widac, a ujawni sie to upaleniem przewodu po 2....5 latach. Podobnej jakosci sa inne wyroby elektrotechniczne made in china!
Kto na taki badziew dal znak "B" jak taka wada powoduje ze wyrob moze nawet spowodowac pozar!
Zdarzalo mi sie u klienta wymieniac takie listwy po 2 latach - gwarancja firmy montujacej wygasla i zaczelo sie miganie swiatla i tp potem nawet bylo czuc spalenizne. Dobrze ze byly dlugie przewody w puszce ze obylo sie bez sztukowania. Lepiej kupic polskie listwy i nie miec problemu!

Waldemar1232
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lut 2016, 14:21
Re: Listwy zaciskowe

autor: Waldemar1232 » 29 lut 2016, 14:24

Hej podłączam sie pod temat listw zaciskowych bo własnie szukam jakiejś sprawdzonej marki, możecie coś polecić ?? Słyszałem ze dobre listwy zaciskowe produkuje firma phoenixcontact możecie cos powiedzieć o produktach tej marki ? Chyba ze warto zainwestować w inny produkt ?

catty
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 21 sie 2016, 11:42
Re: Listwy zaciskowe

autor: catty » 11 sie 2019, 9:40

Dzień dobry. Trafiłam na ten temat szukając polecanych listw i widzę, że coś jest na rzeczy i warto się chwilę rozejrzeć żeby nie kupić jakiejś tandety. Jest ktoś może zorientowany w temacie i może doradzić czy taka listwa zaciskowa termoplastyczna Simetu będzie porządna?

Jans
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
Re: Listwy zaciskowe

autor: Jans » 27 lut 2020, 16:39

Ja listwy zaciskowe zawsze kupuję w micros i mogę szczerze polecić ten sklep. Jakość bardzo dobra, jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby produkt był wadliwy.


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów