Kosz remontu i aukcja pożyczki na ten remont

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

futures
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2006, 13:59
Kosz remontu i aukcja pożyczki na ten remont

autor: futures » 06 lip 2006, 14:21

Mam dwa pytania

pierwsze o szacunkowy koszt remontu drugie o sfinansowanie go.

Otóż muszę zrobić remont kapitalny mieszkania po rodzicach (kamienica w Bydgoszczy)

-instalcja pod ogrzewanie gazowe
- podłoga z płyt (teraz sa deski)
- wyburzenie dwóch scianek działowych


Druga sprawa to finansowanie.

Swego czasu czytałem w Dzienniku o stronie na której można licytować kredyty i pożyczki tak jak na allegro licytuje sie książki, czy rowery.

Chcę tam wystawić aukcję na pożyczkę, ale zanim się zdecyduje chciałem spytać czy ktoś już próbował i ma jakieś doświadczenia z wystawianiem tam swoich aukcji?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie :)

anna_77
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2017, 15:07
Re: Kosz remontu i aukcja pożyczki na ten remont

autor: anna_77 » 24 lip 2017, 15:27

Poczytaj o pożyczkach społecznościowych ma to zalety ale i też wady. Na pewno szybciej jakaś pożyczka na raty.

kordoba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Kosz remontu i aukcja pożyczki na ten remont

autor: kordoba » 28 lip 2017, 16:29

Tego typu wnętrza są coraz bardziej modne ale trzeba znaleźć też firmę ktora to dla nas wykona. Z doświadczenia jakie mam udało mi się znaleźć taka firmę, która zajmuje się remontami i wykończeniami więc spokojnie to dla Ciebie zrobią

kordoba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Kosz remontu i aukcja pożyczki na ten remont

autor: kordoba » 18 paź 2017, 15:27

Pożyczka na remont to dość popularne rozwiązanie. Ofert na ten cel też pewnie znajdziesz bardzo wiele. Moim zdaniem dobrze jest popatrzeć na Procredit by zobaczyć jak wyglada ranking i gdzie opłaca się brać pożyczkę.

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Kosz remontu i aukcja pożyczki na ten remont

autor: arek_ch » 09 sty 2018, 21:35

Jeśli banki nie chcą udzielić nam kredytu, ciekawym rozwiązaniem są pożyczki prywatne, bo również nie mają wysokiego oprocentowania, a ich spłatę można rozłożyć nawet na kilka lat. Jednym z portali, który pośredniczy pomiędzy inwestorami prywatnymi, a pożyczkobiorcami.

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Kosz remontu i aukcja pożyczki na ten remont

autor: rozalia » 09 mar 2018, 7:16

Pożyczka na remont? Niezbyt dobry pomysł jak dla mnie

Adamila021
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 20 lut 2017, 16:07
Re: Kosz remontu i aukcja pożyczki na ten remont

autor: Adamila021 » 10 mar 2018, 21:22

A czemu nie ? Przykładowa pożyczka 1000 zł może pomóc w małym remoncie i jest łatwa w spłacie, więc nie wiem skąd takie negatywne nastawienie. Przecież to nie kredyt na kilkanaście albo i więcej lat, więc spokojnie :)

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Kosz remontu i aukcja pożyczki na ten remont

autor: budowa876 » 18 mar 2018, 17:47

Nie zastanawiaj się dłużej, tylko wejdź na stronę finai.pl Pożyczki i tak potrzebujesz, a tam masz ją 720 złotych taniej, bo taką promocję możesz odebrać, jeśli się pospieszysz. Według mnie świetna opcja i warto takich okazji szukać.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 484
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Kosz remontu i aukcja pożyczki na ten remont

autor: martan » 07 sie 2019, 7:38

Jeśli nie dostałeś pożyczki w jednej firmie to nie znaczy,że nie dostaniesz w innej.Rózne firmy mają różne algorytmy udzielania pożyczek. Niektóre udzielają ich chętniej, niektóre mniej chętnie.
Sugeruję po prostu dopytać się o taką opcję w kilku różnych firmach. Dobrą opcję pożyczki ma w chwili obecnej Future Capital.

Jest to portal, na ktorym jest możliwość dostania pożyczki społecznościowej. https://www.futurecapital.pl Jak tutaj
Ostatnio zmieniony 22 sie 2019, 6:52 przez martan, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.forumbudowlane.pl/

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Kosz remontu i aukcja pożyczki na ten remont

autor: rozalia » 09 sie 2019, 8:09

Koszt remontu to dość dyskusyjna sprawa, bowiem wiele będzie zależało od tego, co chce się zrobić, jak duże jest mieszkanie czy dom. Można o tym wiele przeczytać, na hotmoney.pl. Ogólnie nie jest to mały wydatek, ale żeby od razu brać pożyczkę? Nie, nie zdecydowałabym się na taki krok, który jest przecież mocno ryzykowny.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2019, 11:10 przez rozalia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tiko64
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2019, 9:24
Re: Kosz remontu i aukcja pożyczki na ten remont

autor: tiko64 » 13 sie 2019, 9:32

Na remont, to wolę pożyczki z banku.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów