Rozbiorka pieca kaflowego - dziura w ścianie

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

justyss200
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2019, 9:22
Rozbiorka pieca kaflowego - dziura w ścianie

autor: justyss200 » 03 sie 2019, 9:33

Witam,
Bardzo proszę o pomoc. Mam problem z którym borykam się już od tygodni. Po rozbiorce pieca kaflowego została mi dziura w ścianie kominowej. Najpierw uszczelniałam ją pianką montażową, na to dałam gips - niestety cały czas było wilgotne po kilku dniach ściągnełam wszystko w środku pianka była mokra, tylko na obrzezach wyschła. Potem zastosowałam zaprawę murarską, po wyschnięciu strasznie się kruszyła. Dodam, że stosowałam grunt. Czy ktoś jest mi w stanie doradzić, czym zatkać tą dziurę, żeby móc wymalować ściany, aby nie przebijała mi wilgoć?

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Rozbiorka pieca kaflowego - dziura w ścianie

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 07 sie 2019, 10:34

Szanowna Pani,
Przede wszystkim należy zlokalizować i zlikwidować źródło powstawania wilgoci. Czy komin jest wykończony nasadą kominową? Jeżeli nie, to warto pomyśleć o jej montażu. Nasada zabezpiecza wnętrze przed opadami deszczu. Otwór wentylacyjny po piecu trzeba dokładnie oczyścić z sadzy, osuszyć i zagruntować, a następnie zamurować wykorzystując pełną cegłę i zaprawę murarską. Zaprawa murarska skutecznie wiąże i posiada lepsze parametry wytrzymałościowe niż piana. Do gruntowania rekomenduję zastosować Śnieżka Acryl-Putz® GP41 Grunt Głęboko Penetrujący


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów