Kuna na poddaszu

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Marekk1970
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2019, 16:39
Re: Kuna na poddaszu

autor: Marekk1970 » 21 lip 2019, 16:40

Z kuna ja i moja rodzina męczyliśmy się już od trzech lat. Jej ogromne zniszczenia poczynione w naszym domu zostały oszacowane na kilkanaście tysięcy złotych. Próbowałem wielu metody jej zwalczania, ale nic to nie dawało. Dopiero system domowy, który założyła mi firma stopkunom.pl rozwiązał nasz problem w ciągu jednego dnia. Polecam tę firmę dla osób zmagających się z tym problemem kunowym.

malina32
Aktywny
Aktywny
Posty: 161
Rejestracja: 03 mar 2016, 10:33
Re: Kuna na poddaszu

autor: malina32 » 01 sie 2019, 7:21

Ja mam takie Obrazek coś i mimo że kuny u nas na osiedlu nie widziałam to jednak mechanik radził żebym kupiła taki odstraszacz bo miał kilka przypadków pogryzienia przewodów w samochodzie przez jakieś zwierzęta.

JakubSledz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:24
Re: Kuna na poddaszu

autor: JakubSledz » 06 sie 2019, 21:53

Znam tańszy sposób - woreczki kunagone. Poukładałem kilka na poddaszu, odstraszają zapachem, bo zawierają specjalną mieszankę psiej sierści, a kuny go nie znoszą, więc po prostu przestały przychodzić. Pod maskę samochodu też można je wkładać.

rafal̷78
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2016, 13:10
Re: Kuna na poddaszu

autor: rafal̷78 » 02 wrz 2019, 10:16

Skuteczny sposób na kuny to pastuch.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 492
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Kuna na poddaszu

autor: martan » 30 cze 2021, 11:35

Czy za szkody wyrządzone przed kunę mozna uzyskać odszkodowanie?
http://www.forumbudowlane.pl/

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 627
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Kuna na poddaszu

autor: tetate » 06 lip 2021, 8:25

Też przeżyliśmy atak kuny i z tego co się orientowałam, to nie ma czegoś takiego jak ubezpieczenie od szkód wyrządzonych przez kunę. Chyba że w ciągu 2 m-cy coś się zmieniło? Tak samo jak ubezpieczenie domu obejmuje szkody wyrządzone przez zalanie ale wyłączone jest zalanie przez wody gruntowe... Co nie znaczy, ze nie ma sensu kupować ubezpieczenia od budowy domu - takie ubezpieczenie chroni przed wieloma nieprzyjemnościami, jak na przyklad przed kradziezą.

marrcinn
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2021, 21:15
Re: Kuna na poddaszu

autor: marrcinn » 06 lip 2021, 21:53

Ja w takiej sytuacji wzywałbym ekipę od deratyzacji, albo po prostu usuwania dzikich zwierząt

Kazikdobry
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 17 sty 2019, 14:07
Re:

autor: Kazikdobry » 13 sty 2022, 9:06

Marek1974 pisze:Witam
Ja pozbyłem się kuny czy czegoś podobnego takim sposobem sąsiad dał mi trochę sierści z dużego psa którą powtykałem gdzie się dało po trochu na poddaszu zwierze uciekło cisza :)



Naturalny, bezpieczny sposób i jak widać skuteczny. Warto wypróbować!

DarekKos
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2022, 17:20
Re: Kuna na poddaszu

autor: DarekKos » 15 lut 2022, 17:35

Witam. Też przechodziłem piekło z tym stworzeniem. Co wieczór zaczynała się gehenna jak kuna kilka razy wchodziła i schodziła z budynku. Dostawała się pod dachówki i tam wydrążyła mi takie tunele w wełnie mineralnej że rachunki za gaz (którym ogrzewam) poszły o 50% w górę. Dopiero natrafiłem na ekipę z Mrągowa (ja mieszkam w Poznaniu) którą polecił mi znajomy i zabezpieczyli mi budynek pastuchem. Tutaj macie ich filmik Naprawę izolacji też zrobili i udało się pokryć to z ubezpieczenia. Zależy jakie macie wykupione, ja mam w generali i tam kuny są pod pozycją wandalizm :) w każdym razie można naprawić z ubezpieczenia. Zadzwońcie do chłopaków wyjaśnią wam co i jak.

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Kuna na poddaszu

autor: Kusza » 19 lut 2022, 10:01

Kuna jak raz wejdzie to później nie tak łatwo się jej pozbyć. Pastuch elektryczny to całkiem dobre rozwiązanie. Te stworzenia na dach dostają się najczęściej przy rynnach po elewacji budynku. Później na dachu idą sobie w rynnie w koło budynku szukając miejsca przez które dostaną się pod dachówkę lub blachę.

piolt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 11 lut 2019, 21:30
Re: Kuna na poddaszu

autor: piolt » 03 kwie 2022, 18:32

Najlepsze są elektroniczne odstraszacze kun i innych małych gryzoni. U mnie notorycznie na strychu pojawiały się takie zwierzęta, gryzły co się dało. Dużo czytałem co robić i polecono odstraszacz, mam już 5 miesięcy i nadal żadnej kuny nie widziałem ani myszy. Praktycznie nic nie słychać jak działa.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

Gotowe projekty domów