Jak poprawić PIT?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

goper
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2017, 5:51
Jak poprawić PIT?

autor: goper » 04 sie 2017, 5:52

Mam do was prośbę. Czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób czy czy w ogóle można wykonać coś takiego jak korekta zeznania podatkowego. Jak poprawić PIT? Gdzie powinienem taka korektę złożyć?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Jak poprawić PIT?

autor: Interno » 04 sie 2017, 7:24

Korekta PIT-u jak najbardziej możliwa, kierunek Urząd Skarbowy.
Jak za dużo Ci zwrócili to radzę załatwić sprawę, jak US się dopatrzy to kary finansowe ogromne.

Laubinger_
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2018, 16:54
Re: Jak poprawić PIT?

autor: Laubinger_ » 07 lut 2018, 14:25

A to jakiś duży problem jak pojawi się błąd w picie? Nigdy na szczęście mi się nie zdarzyło wypełnić błędnie, ale to też duży stres związany z wypełnianiem, dlatego w tym roku planuję zrobić rozliczenie pitu online. Co o tym myślicie?

Antress
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 16 lis 2016, 20:37
Re: Jak poprawić PIT?

autor: Antress » 11 lut 2018, 22:19

Najlepiej korzystać ze sprawdzonych programów, wtedy takie problemy nie powinny występować. Przykład takiego pitu jest akurat udostępniony przez Fundację Pociecha, która pomaga dzieciom w najbiedniejszych rodzin. Warto zwrócić na nią uwagę i przekazać swój 1%, gdyż niosą oni niesamowitą pomoc dla tych, którzy tego naprawdę potrzebują. Organizują wolny czas dla dzieci, pomagają w nauce, sprawiają, że mają oni zajęcie i poprawiają ich los. Naprawdę wspólnie możemy pomóc, by przeciwdziałać patologiom w społeczeństwie i odmienić ich los.

elizjusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 99
Rejestracja: 21 gru 2015, 18:25
Re: Jak poprawić PIT?

autor: elizjusz » 22 mar 2018, 22:04

Czas na korekte ogólnie masz jakoś 5 lat . Co do programów to ja polecam Pitax. Bardzo dobry i prosty program który mnie nie zawiódł już 4 rok ;)

robertrys
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 17 cze 2017, 18:14
Re: Jak poprawić PIT?

autor: robertrys » 30 mar 2018, 9:26

Poczytaj sobie na temat poprawy Pitu na stronie Urzędu Skarbowego na pewno taka informację znajdziesz. Jest to strona typowo z US także można jej ufać. W takich poważnych sprawach jak Pit nie radziłabym korzystać z innych źródeł jak tylko z tego typowo Urzędowego.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2018, 13:04 przez robertrys, łącznie zmieniany 1 raz.

jacekmogliwia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 370
Rejestracja: 16 lis 2017, 10:30
Re: Jak poprawić PIT?

autor: jacekmogliwia » 30 mar 2018, 9:56

Skontaktuj się z urzędem, oni pomogą to naprawić.

ladyinblueeee
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 paź 2018, 20:03
Re: Jak poprawić PIT?

autor: ladyinblueeee » 07 paź 2018, 22:13

Warto też pamiętać o tym, by w porę zapłacić niedopłatę!

fire
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 19 wrz 2013, 9:45
Re: Jak poprawić PIT?

autor: fire » 25 lut 2019, 23:15

Korektę składasz oczywiście w urzędzie skarbowym. A pomyłka czym spowodowana? Bo jeśli samym obliczeniem to polecam nie robić tego samodzielnie tylko przez ten program z pitax gdzie jest wirtualna asystentka, która pomaga wszystko prawidłowo wypełnić. Oczywiście kwestie matematyczne są automatycznie przeliczane, nie ma mowy o pomyłkach :)

riksto
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 09 maja 2013, 11:39
Re: Jak poprawić PIT?

autor: riksto » 05 sie 2019, 8:21

Jeśli chodzi o poprawę PITu to zgadzam się z poprzednikami, ale chciałem przy okazji zapytać czy prowadząc firmę korzystacie z podpisu elektronicznego do takich celów, jak np. składanie deklaracji PIT? Chciałbym zainwestować w takie rozwiązanie i szukam sprawdzonych opinii. Z tego co się orientowałem podpis taki umożliwia zarówno podpisywanie umów czy e-faktur, jak również składanie deklaracji do urzędu skarbowego, ZUSu, czy eKRS. Z resztą na stronie elektronicznypodpis.pl jest to wszystko dobrze wyjaśnione.

dżoana123
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 30 maja 2016, 22:00
Re: Jak poprawić PIT?

autor: dżoana123 » 26 wrz 2019, 13:07

Bardzo dobrze się składa, że udzielacie porad w tym temacie. Okres rozliczeniowy dla każdego z nas nie jest niczym fajnym i wówczas łatwo o jakieś pomyłki.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów