Smart home - co sądzicie?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

janekwalczak86
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2019, 14:12
Smart home - co sądzicie?

autor: janekwalczak86 » 29 maja 2019, 14:18

Cześć,

Ostatnio zajmowałem się tematem znalezienia dobrych czujników i kamer do mojego letniego domku na mazurach. Znalazłem fajny zestaw smart home, ale jestem ciekawy czy nie warto postawić na bogatszy pakiet zawierający dwie czujki więcej.

W sieci trafiłem na fajny zestaw smart home premium ; jestem jak na razie zadowolony z wszystkich funkcji urządzenia, ale chyba dwie kamery byłyby lepszym rozwiązaniem.

Jestem ciekawy jak wy sobie radzicie z tematem bezpieczeństwa waszych domków? Macie smart home?

marles
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 07 cze 2019, 13:10
Re: smart home - co sądzicie?

autor: marles » 07 cze 2019, 13:27

Trzeba uważać... My jakiś czas temu zakupiliśmy taką zabawkę w Saturnie. Konfiguracja urządzenia to tragedia. Do tego problemy z aktualizacją, wykrywaniem czujek, chińskie znaczki na ekranie itd.

Lepiej się zorientowac w temacie i zainwestować w dobry sprzęt.

Nie dajcie się zwieśc reklamom i ładnemu opakowaniu...

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: smart home - co sądzicie?

autor: uuwjad » 23 cze 2019, 23:58

marles pisze:Trzeba uważać... My jakiś czas temu zakupiliśmy taką zabawkę w Saturnie. Konfiguracja urządzenia to tragedia. Do tego problemy z aktualizacją, wykrywaniem czujek, chińskie znaczki na ekranie itd.

Lepiej się zorientowac w temacie i zainwestować w dobry sprzęt.

Nie dajcie się zwieśc reklamom i ładnemu opakowaniu...


Co konkretnie kupiliście? Wydaje mi się że zarówno konfiguracja jak i aktualizacje to kwestia produecenta

damyoo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2017, 9:42
Re: Smart home - co sądzicie?

autor: damyoo » 27 cze 2019, 6:27

Szczerze powiedziawszy to już od ponad roku wspólnie z żoną staramy się aby nasz dom zyskał w końcu miano pełnoprawnego "smart home". Każdego miesiąca wprowadzamy jakieś usprawnienia. Ostatnim zakupem były kamery overmax które bardzo dobrze sprawują się jako monitoring i mamy nad wszystkim kontrole. Zastanawiamy się co bedzie nastepne. Macie jakies sugestie?

s.grzecki235
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2019, 9:09
Re: Smart home - co sądzicie?

autor: s.grzecki235 » 27 cze 2019, 8:11

Co oprócz kamer zewnętrznych i wewnętrznych, Google Home z Asystentem, smart żarówek i zamków do drzwi przyda się w nowoczesnym domu?

Mariopo
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 08 lis 2016, 9:58
Re: Smart home - co sądzicie?

autor: Mariopo » 03 lip 2019, 9:04

Ja mam kilka takich urządzeń "smart". Teraz inwestuje w jakiś inteligentny monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. Na zewnątrz mam Camspot 3.5 Overmax, dobrze nagrywa i bardzo fajnie działa wykrywanie ruchu. Kamerą można sterować np. z aplikacji na smartfona. Polecam generalnie coś takiego kupić ;)

Skynet
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 mar 2019, 13:38
Re: Smart home - co sądzicie?

autor: Skynet » 03 lip 2019, 9:58

Rozwiązania w zakresie domu inteligentnego wcale nie musza być kosztowne. Dlatego podczas poszukiwań warto zwrócić uwagę na pojedyncze opcje np. do sterowania ogrzewaniem, temperatury w pokoju, czy kontroli zużycia energii. Zapraszamy również do sprawdzenia naszych propozycji [Skynet] ponieważ jak możecie się przekonać można wprowadzić wiele udogodnień i jednocześnie wcale nie inwestować dużych środków na wykonanie pełnej instalacji.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Smart home - co sądzicie?

autor: mlekoslaw » 25 lip 2019, 20:36

Moim zdaniem bardzo fajna sprawa taki smart home. Szczególnie jak skonfigurujemy wszystko jak należy. Wtedy naprawdę robi to robotę

f1Fan
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2019, 22:11
Re: Smart home - co sądzicie?

autor: f1Fan » 31 lip 2019, 22:19

Mnie przeraża taka ilość elektroniki w domu

Angelal22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:06
Re: Smart home - co sądzicie?

autor: Angelal22 » 02 sie 2019, 11:57

To na pewno ciekawe i niesamowicie wygodne rozwiązanie, jednak bardzo kosztowne (przynajmniej na razie).

nieZadlużony
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 30 maja 2016, 9:22
Re: Smart home - co sądzicie?

autor: nieZadlużony » 05 sie 2019, 11:39

Moim zdaniem to bardzo ciekawe. Świetnie, że wszystko tak idzie do przodu.

magkob
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 30 wrz 2019, 8:59
Re: Smart home - co sądzicie?

autor: magkob » 05 paź 2019, 9:17

też o tym myślimy w kolejnym mieszkaniu, jednak mamy wątpliwości jak to się będzie zachowywać wszystko po czasie

arkanoid
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 18 paź 2019, 8:23
Re: Smart home - co sądzicie?

autor: arkanoid » 18 paź 2019, 8:27

[quote="magkob"]też o tym myślimy w kolejnym mieszkaniu, jednak mamy wątpliwości jak to się będzie zachowywać wszystko po czasie[/quote]

Pewnie trzeba będzie robić aktualizacje, a z czasem softy i urządzenia nie będą już obsługiwane więc trzeba będzie kupować nowe. Tak samo jak jest to w przypadku smartfonów czy TV.

YuraHryk
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:38
Kontaktowanie:
Re: Smart home - co sądzicie?

autor: YuraHryk » 23 paź 2019, 10:44

chytrý domov, kdo ho používá, jaké jsou vaše pocity?

dabrowik888
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2019, 2:39
Re: Smart home - co sądzicie?

autor: dabrowik888 » 02 lis 2019, 1:52

Fajna sprawa, ostatnio trochę o tym czytałem. Zastanawia mnie tylko czy to faktycznie się opłaca. Domyślam się, że koszty są niemałe


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów