Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

rewo13
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 02 kwie 2019, 7:56
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: rewo13 » 16 kwie 2019, 10:40

Ja chyba także będę musiał wziąć kredyt hipoteczny. Bardzo się boje ale trzeba wreszcie zacząć żyć na swoim. Zawsze rozważam wszystkie ewnetualności dlatego zastanawiam się czy jak nie spłacę kredytu to mieszkanie przejmie wspólnota mieszkaniowa czy może bank? Wybaczcie, ale jestem kompletnym laikiem w temacie.

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: DarkElf » 18 kwie 2019, 18:22

Wydaje mi się że tych dwóch produktów nie ma co nawet porównywać.. Kompletnie różne rzeczy. Sam korzystałem z szybkiej pożyczki jakiś czas temu i szczerze mogę powiedzieć, że nie żałuję podjętej decyzji. Mam nadzieje, że również będziecie zadowoleni z efektu końcowego, a teraz skorzystacie z porady ;)

kolaaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 16 kwie 2016, 12:50
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: kolaaa » 23 maja 2019, 11:02

Na "Moje Chwilówki" są artykuły o pożyczkach i kredytach hipotecznych, można sobie porównać co lepsze, jakie są różnice. Wiadomo że kredyt gotówkowy będzie niższy niż hipoteczny, ale wszystko zależy jaką się ma zdolność kredytową jeszcze.

feretmarcin0
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2019, 11:28
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: feretmarcin0 » 23 maja 2019, 11:39

Lepszą wg. mnie opcją jest kredyt hipoteczny..

adamkrok
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 sie 2018, 16:39
Kontaktowanie:
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: adamkrok » 11 cze 2019, 23:40

Kredyty są tylko w banku, pożyczki może udzielić firma pozabankowa - ot cała tajemnica.
Jednak jeśli interesujecie się tylko pożyczką z rynku pozabankowego to polecam Superomat gdzie zestawiono najciekawsze oferty z tego rynku.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2019, 16:13 przez adamkrok, łącznie zmieniany 1 raz.

piolt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 11 lut 2019, 21:30
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: piolt » 19 cze 2019, 18:46

Wszystko zależy od potrzeb, ja potrzebuję zazwyczaj niskich kwot - max do 5 tysięcy dlatego biorę sobie pożyczkę przez internet nawet w Kredyt OK. To pozabankowa firma, nie udzielają kredytów hipotecznych. Ale duże pieniądze też można u nich wziąć.

JanekNi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2019, 14:11
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: JanekNi » 25 cze 2019, 14:21

Chodzi o pożyczke hipoteczną? No to między pożyczką hipoteczną a kredytem hipotecznym jest jedna główna różnica. Pożyczka może być na wszystko a jej zabezpieczeniem jest nieruchomość (której jesteś właścicielem). Kredyt hipoteczny to pieniądze z banku na zakup/budowe nieruchomości (wpis na hipoteka ma wtedy bank). Inna różnica to koszty. Kredyt hipoteczny jest tańszy. Kredyt hipoteczny ma śr oprocentowanie ok. 4% a pożyczka z 8%. Zobacz jaka jest przebitka na racie wtedy!

Tomek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:44
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: Tomek320 » 24 lip 2019, 8:31

Wszystko zależy od tego, czego nam dokładnie potrzeba. Na mieszkanie nie weźmiemy pożyczki czy chwilówki. Ale na drobniejsze wydatki z pewnością to będzie wystarczające. Jeśli chodzi o te mniejsze potrzeby to jest strona, dzięki której możemy złożyć wniosek o pożyczkę, obliczyć wysokość raty oraz zostaniemy profesjonalnie obsłużeni przez parabank.

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: malaka » 02 sie 2019, 9:31

Sprawdźcie jeszcze artykuł pozyczka hipoteczna a kredyt hipoteczny co wybrac kiedy budujesz dom kupujesz mieszkanie. Jest w nim objaśnione, jakie są różnice między pożyczką a kredytem hipotecznym. Myślę, że może się to okazać pomocne, rozwiać wątpliwości.

jacekmogliwia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 370
Rejestracja: 16 lis 2017, 10:30
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: jacekmogliwia » 05 sie 2019, 12:28

Czy możecie powiedzieć coś więcej na temat pożyczek pozabankowych, korzystaliście z takich? Znajomy zastanawia się nad taką możliwością. Przeczytaliśmy artykuł o usługach finansowych poza bankiem, co jeszcze warto wiedzieć? Gdzie szukaliście informacji zanim się zdecydowaliście?

vauseman
Aktywny
Aktywny
Posty: 270
Rejestracja: 15 maja 2017, 10:57
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: vauseman » 06 wrz 2019, 10:15

Przy kredycie hipotecznym istotne jest to, na jakie raty się zdecydujemy, one mają wpływ na ocenę zdolności kredytowej. Są porady w tym temacie.

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: malaka » 23 wrz 2019, 6:32

Najprostsza różnica polega na tym, że pożyczkę hipoteczną można przeznaczyć na dowolny cel, a kredyt już nie. Są strony gdzie jest opisane, jak dostać kredyt na mieszkanie oraz jakie podstawowe wymagania należy spełnić.

robertrys
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 17 cze 2017, 18:14
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: robertrys » 25 wrz 2019, 16:06

Jeżeli szukacie odpowiedniego kredytu mieszkaniowego to polecam skontaktować się z doradcę który zorientuje się na temat warunków kredytu w każdym z banków i pomoże podczas składania i uzupełniania wniosków.

Marek0903
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 07 maja 2018, 17:58
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: Marek0903 » 27 wrz 2019, 20:11

A może szuka ktoś pożyczki internetowej? Do małych kwot najlepsza jest firma Provema. Bardzo szybko dostaje się potrzebne pieniądze, wniosek łatwo można wypełnić na ich stronie. Jak ktoś ma jakieś pytania to też bardzo szybko na nie odpowiadają.

okazjewbanku
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2019, 17:20
Re: Pożyczka i kredyt hipoteczny - różnice

autor: okazjewbanku » 10 paź 2019, 17:20

Przed wzięciem kredytu zawsze warto dokładnie porównać jego parametry. Przy większych kwotach różnica może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów