Czynna i bierna ochrona ppoż w domach i budynkach

Praktyczne porady dotyczącego różnego rodzaju rozwiązań i konstrukcji. Pomysły na to, jak zbudować wiatę, wykonać wylewkę, jak zastosować drewno w łazience i wiele innych.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

wazer
Aktywny
Aktywny
Posty: 188
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:09
Czynna i bierna ochrona ppoż w domach i budynkach

autor: wazer » 01 sie 2019, 8:56

Szukam czynnych oraz biernych elementów ochrony ppoż, które można stosować w domach w celu podniesienia bezpieczeństwa.

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Czynna i bierna ochrona ppoż w domach i budynkach

autor: budek11 » 01 sie 2019, 12:26

Moim zdaniem, absolutne minimum, to jakaś dobrej klasy gaśnica - najlepiej kilkukilogramowa, którą bedzie można ugasić różnego rodzaju pożar, o różnym źródle i o różnym natężeniu.
Poza tym jakieś czujniki które bedą ostrzegały przed dymem - jak wiadomo, nie ma dymu bez ognia.
Duży wybór z tego zakresu mają jeszcze tutaj w egsystem.

kierep
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2020, 18:17
Re: Czynna i bierna ochrona ppoż w domach i budynkach

autor: kierep » 17 lis 2020, 21:42

Ogólnie rzecz biorąc najlepiej skontaktować się z firmą , która się tym zajmuje. Ja zaopatrywałem się w gaśnice, czujki, czy nawet opaski ppoż w firmie FireTech. Oczywiście wszystko oni mi doradzali co i jak najlepiej kupić.

Zosia38
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2020, 15:54
Re: Czynna i bierna ochrona ppoż w domach i budynkach

autor: Zosia38 » 11 mar 2021, 18:23

Zgadzam się z wypowiedzią wyżej. Nie ma co robić na własną rękę, Zatrudnienie firmy specjalistycznej to mus. U nas instalacja przeciwpożarowa została wykonana przez firmę Intelectro. Teraz wiemy, że jest bezpiecznie na 100%


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów