przebudowa kotłowni

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

marEKKA33
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:07
przebudowa kotłowni

autor: marEKKA33 » 31 lip 2019, 15:38

Mysle o przebudowie kotłowni. Nowa instalacja i piec. Tylko zastanawiam się czy inwestycja w węgiel ma jeszcze sens – tak krzyczą wszędzie że to zło? Ile prawdy jest w tym że ekogroszek to eko rozwiązanie? Jak koszty? Troche informacji by mi się przydalo od Ekspertow. Z góry dziękuję

karolinamak
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 15 cze 2017, 22:57
Re: przebudowa kotłowni

autor: karolinamak » 31 lip 2019, 18:24

Moim zdaniem ma, opalanie węglem jest oplacalne i są kotły odpowiednie do nich. My też zamawiamy od Sobianek bo mają prosto z kopalni węgiel z certyfikatami

Big09
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: przebudowa kotłowni

autor: Big09 » 31 lip 2019, 19:10

Sprzedają w Polskę?

kkrzysztoffek
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 25 paź 2013, 12:41
Re: przebudowa kotłowni

autor: kkrzysztoffek » 02 sie 2019, 13:56

marEKKA33 pisze:Mysle o przebudowie kotłowni. Nowa instalacja i piec. Tylko zastanawiam się czy inwestycja w węgiel ma jeszcze sens – tak krzyczą wszędzie że to zło? Ile prawdy jest w tym że ekogroszek to eko rozwiązanie? Jak koszty? Troche informacji by mi się przydalo od Ekspertow. Z góry dziękuję


Węgiel to najbardziej stabilne źródo ciepła i najtańsze nawet jeśli zdecydujesz się na kocioł mercedesa. 2 lata temu tez przebudowałem wszystko. I efekt. Kupuje tez lepszy ekogroszek sztygar. Oplacilo się bo węgla spalam o 1/3 mniej. Koszty się obnizyly. Automatyka kolta wola mnie raz na 10 dni. Komfort i luz. Ekogroszek sztygar ma obniżone parametry pyłów. Duzo kalorii, zero spieków i kamieni. Zamawiam nawet przez internet. Z komina delikatna smuzka. Brat pod Warszawą kopci więcej z gazowego komina. Sztygar posadzi milion drzew w najbliższym czasie ciesze się ze i ja się do tego dorzucę. Tyle w temacie :D

Pan Adam
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2018, 12:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: przebudowa kotłowni

autor: Pan Adam » 07 sie 2019, 8:10

Ja wole ekogroszek - tanio i tak bardzo nie jest syf po spalaniu tego. A dobrej jakości ekogroszek workowany kupuje zawsze we Wrocławiu

KaśkaSo
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 09 lis 2018, 14:43
Re: przebudowa kotłowni

autor: KaśkaSo » 24 wrz 2019, 17:12

Nie wiem czy słyszałeś o zbiornikach firmy http://www.noel.pl/ Są to zbiorniki z wężownicami, potrafią przekazywać ciepło non stop, a gdy nie jest potrzebne, magazynować je na później. Zbiornik można połączyć z kotłem na paliwo stałe lub pompą ciepła, zapewnia on też ciepłą wodę. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, w skali roku pozwala na całkiem spore oszczędności.

tegretol
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 24 wrz 2019, 18:55
Re: przebudowa kotłowni

autor: tegretol » 24 wrz 2019, 19:04

Polecam odwiedzić stronę jakogrzewac.pl tam jest sporo ciekawych artykułów na temat ogrzewania.

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: przebudowa kotłowni

autor: Rafał Cichocki » 11 paź 2019, 12:53

Witam,

Warto zastanowić się nad zastosowaniem bardziej ekologicznego rodzaju ogrzewania, niż kocioł na paliwo stałe. Emisja zanieczyszczeń ze spalania paliwa węglowego bezpośrednio odziaływuje na jakość powietrza w otoczeniu budynku. Znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania jest pompa ciepła lub gazowy kocioł kondensacyjny. Obydwa rozwiązania są całkowicie bezobsługowe, dzięki czemu nie będzie trzeba wykonywać żadnych czynności z obsługą kotła. Przed wymianą ogrzewania warto wykonać wcześniej termoizolację budynku, co pozwoli to na znaczne obniżenie zapotrzebowania na energię budynku. Wpływa to bezpośrednio na niższe koszty ogrzewania. Roczne koszty ogrzewania pompa ciepła są na niższym poziomie w porównaniu do kotłów zasilanych paliwem węglowym.
W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typu urządzenia grzewczego polecam skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie [więcej informacji poprzez PW]. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania. Więcej informacji o naszych kotłach gazowych oraz pompach ciepła znajduje się na stronie [więcej informacji poprzez PW].
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 63 gości

Gotowe projekty domów