Dachówka ceramiczna - pomoc przy wyborze

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

andrzejparko
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 09 kwie 2014, 10:03
Re: Dachówka ceramiczna - pomoc przy wyborze

autor: andrzejparko » 01 lip 2019, 8:57

Dla mnie Roben jest sprawdzonym producentem. Od wielu lat mam ich dachówkę na jednym domu, teraz buduję drugi i zdecyduje się właśnie na taką samą

Paweł Paciorek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 13 mar 2015, 16:26
Re: Dachówka ceramiczna - pomoc przy wyborze

autor: Paweł Paciorek » 02 lip 2019, 8:03

Fakt. Ceramika to według mnie najlepszy materiał. Akurat patrzę sobie na stronę Klinkierbud i widzę, że oferują też dachówki innych producentów. To dobrze, bo klient ma wybór

karokier
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 28 maja 2013, 8:44
Lokalizacja: Kraków-Balice
Re: Dachówka ceramiczna - pomoc przy wyborze

autor: karokier » 30 lip 2019, 6:12

W Polsce od lat najwyższej jakości dachówki wyjeżdżają z fabryki na Dolnym Śląsku. Fabryka jest własnością firmy Wienerberger i są tam produkowane dachówki Koramic, a nawet dla jakichś innych producentów. Jest tam po prostu najwyższej jakości linia produkcyjna, gdzie robi się dachówki też na europę zachodnią. Dlatego zawsze warto sobie sprawdzić skąd wyjeżdża konkretna dachówka i pozyskać opinie o samej cegielni...

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: Dachówka ceramiczna - pomoc przy wyborze

autor: Borysek11 » 30 lip 2019, 9:00

Ja w przypadku pokrycia dachowego, także postawiłem na ceramikę ze względu na jej wyróżniającą się trwałość, piękny wygląd, dobre warunki gwarancyjne (w Braas) oraz pokrycie angobą która powstrzymuje jej porastanie i zabrudzenia jednocześnie wyróżniając się niską nasiąkliwością.

Podwal111
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 24 maja 2018, 15:37
Re: Dachówka ceramiczna - pomoc przy wyborze

autor: Podwal111 » 30 lip 2019, 12:41

ja byłem przekonany, że jadę po plachodachówkę, w hurtowni po całkiem długiej rozmowie zdecydowałem się własnie na ceramiczną i nie żałuję. Zamawiałem w msm we wrocławiu. Zamówienie dojechało w terminie więc zdecydowanie na plus!

TomekŚmialek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 05 lut 2019, 19:54
Re: Dachówka ceramiczna - pomoc przy wyborze

autor: TomekŚmialek » 25 sie 2019, 17:15

"zochakow" pisze:Czy wiecie, gdzie możliwy jest zakup Erlus? Mój kuzyn szuka dachówki pod dach i szczególnie jest zainteresowany tym rodzajem.


Elrus kupisz w mazowieckim na 100 % w Konstancinie Teziornej. Tam jest sklep Klinkierbud i mają mega wybór, w tym dachówkę Elrus.

ArekWoj
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:19
Re: Dachówka ceramiczna - pomoc przy wyborze

autor: ArekWoj » 26 sie 2019, 15:06

W przypadku trwałego i porządnego dachu, polecam zwrócić uwagę na propozycje od Braas dlatego jeżeli znajdziesz wolną chwilę to polecam odwiedzić ich stronę internetową na której wszystkie zostały dokładnie przedstawione wraz z cennikami, technologią produkcji oraz warunkami gwarancyjnymi.

szikata
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 gru 2017, 12:06
Re: Dachówka ceramiczna - pomoc przy wyborze

autor: szikata » 26 sie 2019, 22:02

Erlus to ceramika, moim zdaniem raczej średniej jakości. W podobnej cenie można znaleźć np. renesansową Koramic Alegra 9, która jest po prostu lepiej wykonana...

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: Dachówka ceramiczna - pomoc przy wyborze

autor: uuwjad » 07 wrz 2019, 15:35

Hurtownia pokryć dachowych Ambit ma bardzo duży wybór - zerknij sobie. Ostatnio robiłem u nich spore zakupy i byłem pod wrażeniem. Myślę, że znajdziesz coś dla siebie.

OlekPin
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:47
Re: Dachówka ceramiczna - pomoc przy wyborze

autor: OlekPin » 02 gru 2019, 0:22

Ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić Ci, abyś zwrócił uwagę na ofertę producenta Braas który moim zdaniem jest numerem jeden jeżeli chodzi o jakość, cenę oraz przygotowanie pod względem trwałości.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów