Mech na dachu - jak się go pozbyć

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: Redakcja » 22 paź 2017, 22:24

Na dachach naszych domów może pojawić się nieproszony gość, czyli mech. Podpowiadamy, jak pozbyć się z dachu mchów i porostów. Mech na dachu - jak się go pozbyć >>
Redakcja

krystof
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:36
Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: krystof » 22 paź 2017, 22:24

IMHO wszystko zależy od jakości pokrycia dachowego i od "śliskości" powłoki. Dachówki ceramiczne z warstwą angoby albo glazury praktycznie nie mają problemu z zarastaniem mchami. Dach po prostu sam się oczyszcza przy okazji deszczów. U mnie pokrycie dachowe to właśnie angobowana dachówka ceramiczna Alegra i po każdym deszczu jest praktycznie spłukana do zera. Byłem na dachu wielokrotnie (montaż radiówki, naprawa okna połaciowego itp), więc miałem okazję stwierdzić to z bliska

kont77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 12 mar 2018, 8:53
Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: kont77 » 27 mar 2019, 14:56

Angoba jest gładka i jak jest dobrze zrobiona to ładnie z niej wszystko spływa. Ale glazura wypada jeszcze lepiej. Do tego moim zdaniem płaska dachówka wypada jeszcze lepiej. Mam Simple od Creatona (oczywiście glazura) i podczas deszczu zauważam, że powierzchnia jest bardziej równo spłukiwana niż w klasycznych formach. Na przeciwko mnie widzę właśnie tradycyjna formę dachówki (esówka?) gdzie "doły" są mocniej spłukane niż "góry".

JoachimKon
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:06
Re: Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: JoachimKon » 11 kwie 2019, 13:27

Można dach wyczyścić, jednak zanim podejmiesz ostateczną decyzję zakupową to sprawdź propozycje od Braas, czyli dachówki ceramiczne oraz cementowe które dodatkowo pokryte są powłoką glazurowaną bądź angobą.

TomekŚmialek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 05 lut 2019, 19:54
Re: Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: TomekŚmialek » 26 kwie 2019, 17:09

Ja mam dachówkę ceramiczną Roben, jeszcze nie miałem potrzeby jej czyścić. Zanim jednak położyłem dach, zorientowałem się w temacie - podobno myjka ciśnieniowa da radę.

mihau
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:30
Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: mihau » 30 kwie 2019, 19:50

Na głównym zdjęciu dachówka betonowa - świetnie tam widać bolączki tego materiału - płowienie powłoki i naturalną porowatość betonu. To jest właśnie powód, dla którego zamiast trochę tańszego betonu zdecydowaliśmy się na marsylkę ceramiczną (Koramic). Po sześciu latach powłoka ciągle jest śliska i dachu nie trzeba nawet traktować myjką ciśnieniową - myje się sam razem z deszczówką.

SebastianKrol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:13
Re: Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: SebastianKrol » 11 cze 2019, 23:53

Akurat w zakresie wyboru porządnego pokrycia dachowego to jestem zdecydowanie za Braas. Ze względu na ilość propozycji, zakres cen i do tego odpowiednie zabezpieczenie przed zabrudzeniami i porastaniem.

ezechiel
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2019, 5:06
Re: Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: ezechiel » 12 cze 2019, 5:22

Ja u ojca rozrobiłem randap, spryskiwacz ogrodowy i gotowe, mech wysechł deszcz popadał i wszystko ładnie zmył.

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: Borysek11 » 30 lip 2019, 8:59

Myjka pod ciśnieniem sobie poradzi, natomiast rzeczywiście warto stawiać na porządne propozycje pokryć dachowych i tutaj myślę, że w przypadku lekkich pokryć to blachodachówka jest jak najbardziej ciekawą propozycją, jeżeli szukasz porządnego pokrycia to ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić Ci abyś również zajrzał do Braas gdzie znajdziesz m.in piękną płaską blachodachówkę Quadro.

ArekWoj
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 29 kwie 2019, 8:19
Re: Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: ArekWoj » 26 sie 2019, 15:07

Jak piękny dach na lata to warto, abyś w wolnej chwili odwiedziła ofertę Braas który przygotował szeroki wybór modeli jeżeli chodzi o dachówki a do tego również blachodachówki wraz z możliwością doboru potrzebnych akcesoriów dachowych.

Azamag
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 lis 2015, 19:54
Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: Azamag » 01 wrz 2019, 13:47

Prawda jest taka, że im gładsza powierzchnia tym mniejsze szanse na porastanie. Ale też im prostsza powierzchnia i większy spadek tym większe szanse na to, by deszcz spłukał pyłki zanim puszczą korzenie. Mając to na uwadze położyliśmy glazurowaną Simplę. Woda ładnie spływa z niej.

OlekPin
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:47
Re: Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: OlekPin » 02 gru 2019, 0:26

Wiesz co Braas przygotował dość szeroki wybór pięknych dachówek ceramicznych które moim zdaniem są jedna z najlepszych opcji jeżeli chodzi o porządny dach na lata, a do tego dostępne są w szerokim wyborze najmodniejszych i cenionych kolorów.

MartynAAAA
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2020, 12:35
Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: MartynAAAA » 20 sie 2020, 13:05

Dzięki za porady

Antoni_N
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2020, 11:19
Mech na dachu - jak się go pozbyć

autor: Antoni_N » 05 lis 2020, 11:28

Witam wszystkich! Znajomi w Szwecji używają do czyszczenia i impregnacji preparatu Benac. Podobno jest to znany produkt w Skandynawii. Czy ktoś już testował???


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów