Wymiana drzwi czy pomalowanie?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Majestatyczny
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2017, 0:07
Wymiana drzwi czy pomalowanie?

autor: Majestatyczny » 09 lis 2017, 0:20

Witam

Nie znam się kompletnie na drzwiach i ogólnie budownictwie ale mam do Państwa pytanie
Posiadam takie drzwi (zdjęcie w linku) Drzwi te zaczęły opadać moim zdaniem wina zawiasów (zdjęcie w linku) Chciałbym zrobić remont w domu ponieważ mam zamiar zakupić białe meble zmienić panele na biało-szare i drzwi też muszę mieć takie aby pasowały do aranżacji. Ciężko mi sprecyzować pytanie ale mam nadzieje że ktoś się domyśli o co mi chodzi :) Czy pomalowanie drzwi i nie wiem montaż porządniejszych zawiasów ma sens? Futryny są bardzo cienkie i nie wiem czy nie lepiej będzie przekuć ścian aby zamontować szersze futryny? Boje się zaprosić "fachowca" bo jak wiadomo fachowiec zrobi jak mu na rękę... Bardzo proszę Państwa o pomoc bo nie mam mebli w tym momencie bo chce się uporać najpierw z drzwiami bo jestem po prostu w kropce.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Wymiana drzwi czy pomalowanie?

autor: patent.x » 10 lis 2017, 0:10

Daj zdjęcie.Drzwi zewnętrzne, wewnętrzne?

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Wymiana drzwi czy pomalowanie?

autor: mazwoj » 11 lis 2017, 12:38

Nie ma żadnego linku więc nie wiadomo jakie to są drzwi. Co do dopadania na zawiasach, to też nie wiemy z czego są drzwi, jakie zawiasy i ościeżnice. Ościeżnica tak na prawdę nie musi być gruba, bo nie pełni ona dzisiaj funkcji nadproża. Ważne aby było w czym osadzić konkretnie zawiasy.
Co do samego malowania. Drzwi drewniane - nie ma problemu. Drzwi MDF lakierowane - trochę gorzej, ale coś można pokombinować. Np. Porta takie robi. Oczywiście przemalowanie ich równa się utracie prawa do gwarancji drzwi. Malowanie jednych i drugich odbywa się na zasadzie przeszlifowania warstwy wierzchniej, odpylenia, odtłuszczenia i pomalowania na nowy kolor. Chyba, że drzwi były robione bejcą i będą np tylko malowane lekko transparentną farbą. Tu trzeba byłoby dobrać się do gołego drewna.

Są jeszcze drzwi laminowane takie jak mają w Erkado, DRE, Invado, Calssenie, Porcie, Voserze itd. Tych drzwi się nie przemaluje. Są niby jakieś patenty co ludzie stosują. Są też niby farby pod malowanie laminatów ale osobiście nie widzę szans powodzenia.
Nawet najwięksi producenci jak Erkado czy Porta zaznaczają, że montaż drzwi odbyć powinien się po pracach "mokrych" czyli już po tynkowaniu ścian i ich malowaniu. Drzwi mają być montowane już jako ostatni element wykańczający otwór drzwiowy.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1157
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Wymiana drzwi czy pomalowanie?

autor: theme » 12 lis 2017, 11:28

Drewno, sklejki czy lakiery da się przemalować. Laminatów nie da się.
Są jeszcze forniry zaliczane do pierwszej grupy ale tam trzeba uważać, bo często fornir jest baaaardzo cieniutki.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

Majestatyczny
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2017, 0:07
Re: Wymiana drzwi czy pomalowanie?

autor: Majestatyczny » 16 lis 2017, 22:37

Jejku bardzo Was przepraszam myślałem że wrzuciłem już dodaje

https://zapodaj.net/38492c396e452.jpg.html

https://zapodaj.net/7b85f9f826ea3.jpg.html

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Wymiana drzwi czy pomalowanie?

autor: patent.x » 16 lis 2017, 22:57

Drzwi są okleinowane, ciężko je pomalować. Nie wiem jakiej firmy i jaka jest to okleina, jest duze ryzyko, że okleina odparzy się, farba nie będzie przylegała. Jak coś to natryskiem po cienkich warstwach. Farba elastyczna. Pierw delikatnie szlifujesz drobnym papierem ok 150 wzdłuż 'słojów'. Delikatnie, żeby nie pozadzierać. Dobrze jest dać farbę podkładową. Na to farbę docelową. Możesz kupić jakieś próbki i spróbować na małym fragmencie ościeżnicy. Uda się super. Nie, to wymiana na nowe.

Zawias wydaje się wyrwany. Skrzydło chyba pęknięte. Zdejmij drzwi, spróbuj odkręcić, sprawdzić, na nowo zakręcić.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Wymiana drzwi czy pomalowanie?

autor: mazwoj » 19 lis 2017, 18:33

Szkoda zachodu. Zawias do wymiany. Trzeba przełożyć w inne miejsce. Całość jak zeszlifujesz i pomalujesz to możesz sowicie namoczyć skrzydło, co będzie skutkować jego wypaczeniem i odklejeniem się laminatu do końca. Dodatkowo masz pękniętą szybę i to dla mnie dyskwalifikacja dla tych drzwi.
Zobacz sobie tańsze płytówki z tej firmy:
http://erkado.pl/wp-content/uploads/201 ... 017-_1.pdf
albo coś tańszego od nich:
https://www.invado.pl/sites/default/fil ... atalog.pdf

Zmierz dobrze wszystkie wymiary drzwi i idź z tym do sklepu - na pewno coś dobiorą i to pod kolor.

Radekrak
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 29 sty 2018, 15:49
Re: Wymiana drzwi czy pomalowanie?

autor: Radekrak » 29 lip 2019, 14:58

Oczywiście, że jest na to sposób. Użyj wiertarki z wiertłem koronowym i po problemie. Twoje drzwi będą jak nowe. No, ale przełożyć zawias musisz. Mi też nie dawno przydarzyła się taka sytuacja, ale na szczęście mój tata to taka złota rączka i wszystko bardzo szybko naprawił. Czasami warto mieć w domu kogoś kto zna się na rzeczy.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Wymiana drzwi czy pomalowanie?

autor: mazwoj » 07 sie 2019, 14:34

Wiertło koronkowe za 300-800zł, a nowe skrzydło masz za niecałe 300zł brutto:
https://erkado.pl/wp-content/uploads/20 ... pl2019.pdf
strona 71 - bardzo popularne w sprzedaży u mnie skrzydło Uno Premium w białym kolorze. No nie ma co - rentowność zakupu takiego wiertła na najwyższym poziomie :).


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości

Gotowe projekty domów