Jaki strop?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Mario1000
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2014, 21:24
Lokalizacja: Wawa
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: Mario1000 » 21 lut 2019, 8:24

Moim zdaniem stropy prefabrykowane to także dobre rozwiązanie w budownictwie jednorodzinnym. Podczas budowy wykorzystałem strop prefabrykowany VECTOR. Do tego wyboru przekonały mnie jego wysokie parametry wytrzymałościowe, monolityczność i przede wszystkim bardzo dobra izolacja akustyczna. Sam montaż przebieg bardzo sprawnie, bez konieczności układania belek.

SlawoMir65
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:26
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: SlawoMir65 » 21 maja 2019, 9:11

Agacia jeśli nie wiesz jaki strop wybrać polecam Ci stronę stropy.pl Przydatna, merytoryczna strona na której można bezpłatnie porównać wszystkie stropy i wybrać odpowiedni dla siebie. A w razie wątpliwości skorzystać z porady eksperta.

szikata
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 gru 2017, 12:06
Re: Jaki strop?

autor: szikata » 28 maja 2019, 23:26

Prefabrykaty są dość drogie w budownictwie jednorodzinnym. Rozumiem, że coś większego - bliźniak albo dom w granicach 180 m2 powierzchni użytkowej... Wtedy opłaca się ściągać ciężki sprzęt na budowę. Przy mniejszych inwestycjach to się kompletnie nie spina, a parametry takiego stropu nie robią żadnej różnicy, a dużo taniej i wygodniej jest zrobić np. strop gęstożebrowy z pustakami Porotherm jako wypełnienie. Świetna izolacyjność akustyczna i zero problemów z pękaniem wzdłuż elementów.

Artur82
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2018, 10:52
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: Artur82 » 18 cze 2019, 10:48

Zgadzam się z MOBILARCH, wszystko zależy od przeznaczenia budynku, projektu itd. Jednak uważam, że jeśli wybieramy strop do budowy domu, zdecydowanie najważniejsza będzie izolacja akustyczna budynku, która zapewni ciszę i komfortowe użytkowanie. Porównując wszystkie dostępne rozwiązania stropowe, na chwilę obecną najlepszą izolacją akustyczną cieszy się strop Vector, którego dźwiękoizolacyjność może wynosić nawet do 54,9 dB.

szikata
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 gru 2017, 12:06
Re: Jaki strop?

autor: szikata » 26 cze 2019, 11:10

Strop Vector ma 2x droższą robociznę niż klasyczny strop gęstożebrowy. Dodatkowo - to tak naprawdę prefabrykat, więc problemem bywają pęknięcia wzdłuż elementów, które bardzo trudno się maskuje. Więc potem jeszcze często robi się sufity podwieszane, co jeszcze dodatkowo podraża całą imprezę... Dla niewielkich domów jednorodzinnych moim zdaniem spokojnie wystarczający jest strop gęstożebrowy z wypełnieniem z bardzo dobrych akustycznie pustaków ceramicznych (np. system Porotherm). Proponowałbym zapoznać się z tą technologią, bo parametry izolacyjności akustycznej są bardzo zbliżone, natomiast koszty robocizny i brak konieczności używania ciężkiego sprzętu są znaczącymi plusami tej technologii.

karokier
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 28 maja 2013, 8:44
Lokalizacja: Kraków-Balice
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: karokier » 29 lip 2019, 13:09

Jestem właścicielem domu ze stropem gęstożebrowym w systemie Porotherm i nie widzę jakichś specjalnych wad tego rozwiązania. Nie ma ugięcia, nic nie pęka (po trzech latach użytkowania), nie ma też problemu z izolacją akustyczną. Biorąc pod uwagę cenę (i to, że można sobie znegocjować rabat kupując to razem z pustakami ściennymi :P) to fajne rozwiązanie!

henio87
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 07 maja 2015, 13:07
Re: Jaki strop?

autor: henio87 » 27 wrz 2019, 12:17

Według mnie stropy prefabrykowane to bardzo dobre rozwiązanie w budownictwie jednorodzinnym. Podczas budowy wykorzystałem strop gęstożebrowy Teriva zamówiony u producenta Uciechowski.

Awatar użytkownika
bradly.heathcote
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 paź 2019, 13:22
Re: Jaki strop?

autor: bradly.heathcote » 01 paź 2019, 13:26

Dzięki za rozwinięcie tematu, dzięki Wam wiem więcej.

tomradzio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 12 cze 2015, 9:20
Lokalizacja: Warszawa
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: tomradzio » 28 lis 2019, 0:17

Ja również mam strop wykonany w technologii gęstożebrowej z wypełnieniem z pustaków Porotherm i uważam, że to jest absolutnie wystarczające rozwiązanie pod względem jakości i parametrów. Biorąc pod uwagę, że jest to opcja tańsza o jakieś 30-40% w porównaniu do monolitu - czego chcieć więcej.

Artur82
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2018, 10:52
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: Artur82 » 19 gru 2019, 12:56

Dokładnie jak mówi Aliceinchains. Jeśli chodzi o stropy strunobetonnowe warto wybrać Smarta. Dobra izolacja akustyczna, a sam montaż można przeprowadzić za pomocą auta wyposażonego w lekki dźwig typu HDS.

SlawoMir65
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:26
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: SlawoMir65 » 20 sty 2020, 11:31

Jedno jest pewne. Zwolennicy Terivy zawsze będą ją wychwalać i mówić, że nie ma wad.

Awatar użytkownika
spiderwoman
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 15 lut 2011, 9:14
Re: Jaki strop?

autor: spiderwoman » 26 sty 2020, 22:08

Oczywiście, że stropy gęstożebrowe mają wady - np. konieczność zaplanowania ustawienia ścian działowych i brak możliwości modyfikacji w przyszłości. Dla innych - minusem jest też konieczność stosowania podciągów. Ale z własnego doświadczenia powiem, że strop gęstożebrowy - przynajmniej taki jak mam ja, czyli systemowy Porothermu - da się zaplanować w taki sposób, żeby na dole były duże rozpiętości bez uciążliwych podciągów, a na górze - wydzielone mniejsze pomieszczenia. Wszystko jest kwestią zaplanowania :) Użytkowo - moim zdaniem stropy z wypełnieniem z pustaków ceramicznych są absolutnie wystarczające w domu jednorodzinnym.
dom cały w remoncie to nie problem!

SlawoMir65
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:26
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: SlawoMir65 » 20 lut 2020, 9:28

Zgadzam się z Marcisio. Mam u siebie strop strunobetonowy smart. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Idealny do budownictwa jednorodzinnego. Bardzo dobra izolacja akustyczna i szybki montaż.

aliceinchains
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 08 sie 2013, 15:19
Lokalizacja: Piła
Re: Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: aliceinchains » 26 lut 2020, 22:07

SlawoMir65 pisze:Zgadzam się z Marcisio. Mam u siebie strop strunobetonowy smart. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Idealny do budownictwa jednorodzinnego. Bardzo dobra izolacja akustyczna i szybki montaż.


Tego typu stropy mają tylko ten minus, że nie da się ich ułożyć samodzielnie, bez użycia choćby HDS-a. A to bardzo powiększa koszty wykonawcze. Przy przytoczonym tu stropie Porothermu jest o tyle łatwiej, że można to zrobić praktycznie bez jakiegokolwiek poważniejszego sprzętu. To jest dość ważne przy murowaniu domu metodą gospodarczą. Przy stropie gęstożebrowym najcięższa robota to transport na pierwszą kondygnację betonu do wykonania warstwy usztywniającej... :) Smart do domu jednorodzinnego to moim zdaniem zbyt pancerne rozwiązanie.

Artur82
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2018, 10:52
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: Artur82 » 20 kwie 2020, 10:36

A czy ktoś słyszał albo ma u siebie strop Smart? Słyszałem, że dobrze się sprawdza w budownictwie jednorodzinnym. Szukam opinii.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 23 gości

Gotowe projekty domów