Przyłącze gazowe

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Duke254
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 29 wrz 2008, 14:54
Przyłącze gazowe

autor: Duke254 » 21 sty 2014, 9:35

Witam,

byłem w gazowni, ale trudno tam o jakiekolwiek informacje...

Narożna działka prostokątna z jednej strony sąsiaduje z droga gminną uzbrojoną, a drugi bok sąsiaduje z drogą wewnętrzną, która jest prostopadła do tej gminnej. Pytania mam następujące:

1. Jeżeli wjazd będzie od strony drogi wewnętrznej to czy gazownia zgodzi się zrobić przyłącze od drogi gminnej po mojej działce do skrzynki z pominięciem drogi wewnętrznej???? Zależy mi na tym, aby uniknąć długiego czekania na budowę sieci w drodze w gminnej.

2. Jeżeli wjazd będzie od strony drogi gminnej asfaltowej to czy gazownia uzna za konieczne budowę sieci w drodze wewnętrznej, aby uniknąć podwójnego wiercenia pod asfaltem dla działki i dla drogi wewnętrznej?

3. Jaki jest orientacyjny czas oczekiwania na budowę takiego krótkiego odcinka sieci + przyłącze?

4. Czy w przypadku innych mediów obowiązują te same zasady?

Proszę o rzetelne porady i z góry dziękuję.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Przyłącze gazowe

autor: Bolas » 22 sty 2014, 4:08

Gazownia jest najlepszym miejscem na tego typu odpowiedzi tyle że trafiłeś na niekompetentną osobę. Po pierwsze to ona wydaje warunki przyłączenia w których jest wszystko opisane i najlepiej projekt jest zlecić projektantowi z gazowni - najszybciej załatwi większość spraw i niekiedy potrafi nie jedno przyspieszyć i to on najszybciej ci powie a czasami nawet pójdzie ci na rękę niż jakbyś projekt zlecił osobie nie powiązanej z gazownią. Przeważnie na przyłączenie czeka się do 6m-cy od złożenia projektu i opłaty przyłączeniowej.

Duke254
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 29 wrz 2008, 14:54
Re: Przyłącze gazowe

autor: Duke254 » 22 sty 2014, 10:12

Dzięki Bolas za odpowiedź, ale ja to wszystko wiem. Nie uzyskałem odpowiedzi na 4 pytania.
Dodam, że jestem na etapie decyzji o zakupie działki, a do projektanta nikt mnie nie dopuści.
W gazowni pracownice od razu wysłały mnie do kierownika, który już na starcie najchętniej by się mnie pozbył. "Nie wiem, nie wiem, nie wiem" takie odpowiedzi padały. Drwił ze mnie, że nie mam jeszcze działki, a takie pytania zadaje. Nie mają typowego biura obsługi, chyba trwa reorganizacja (Gdańsk).

Wydaje mi się, że opisywana przeze mnie sytuacja nie jest szczególnie skomplikowana i powtarza się często.

Może ktoś potrafi to przedstawić na podstawie innych przyłączy?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Przyłącze gazowe

autor: Bolas » 22 sty 2014, 12:19

5 razy czytałem i próbowałem wyobrazić sobie jak może wyglądać układ drogi i działek ale nijak mi to nie wychodzi. Zrób rzut gdzie jest gazociąg główny układ działki i dróg i gdzie chciałbyś mieć licznik.

Greengaz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 682
Rejestracja: 07 cze 2013, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Przyłącze gazowe

autor: Greengaz » 22 sty 2014, 16:43

lub takie rozwiązanie:
Zleć projekt wykonania instalacji gazowej od skrzynki w płocie do domu projektantowi spoza gazowni, ale z okolicy.
Taki projekt wymaga pozwolenia na budowę. Gdy je otrzymasz gazownia będzie musiała dostosować podłączenie do już istniejącej instalacji.
Projektant projekt będzie konsultował z gazownia i może to załatwić szybciej niż Ty /ma swoje dojścia/.
Obalam mity na temat ogrzewania propanem.

Tomek2233
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 cze 2017, 7:52
Re: Przyłącze gazowe

autor: Tomek2233 » 27 cze 2017, 8:18

Tutaj o tym problemie masz cały OBSZERNY ARTYKUŁ . Warto się z nim zapoznać . I pamiętaj o dobrym fachowcu.

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: Przyłącze gazowe

autor: Agat83 » 15 wrz 2017, 10:22

my dopiero w trakcie załatwiania przyłącza.

KrystianM
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 03 maja 2019, 9:15
Re: Przyłącze gazowe

autor: KrystianM » 25 lip 2019, 21:45

W sprawie przyłączy gazowych warto skorzystać z usług firmy Weba. Zajmują się tym fachowo. Poza tym służą doradztwem. Posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i uprawnienia.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów