Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

edek-ledek
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 02 cze 2015, 9:17
Lokalizacja: Warszawa
Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

autor: edek-ledek » 24 lip 2019, 13:50

Rozważam zakup mieszkania, ale zastanawiam się, czy kupić od dewelopera, czy z rynku wtórnego? W Gdańsku jednym z bardziej polecanych deweloperów jest raipb, ma nawet kilka aktywnych inwestycji. Ale która opcja jest lepsza?

malina32
Aktywny
Aktywny
Posty: 161
Rejestracja: 03 mar 2016, 10:33
Re: Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

autor: malina32 » 28 lip 2019, 12:41

Myślę że lepsze są nowe mieszkania od dewelopera. Nawet jak kupisz z wykończeniem pod klucz wyjdzie taniej niż przerabianie starego. A w Trójmieście zajrzyj na osiedla które Atal buduje, są różne ceny i lokalizacje

Market1
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2019, 19:04
Re: Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

autor: Market1 » 29 lip 2019, 19:12

Od dewelopera drożej wyjdzie

walery p
Aktywny
Aktywny
Posty: 166
Rejestracja: 20 maja 2016, 11:21
Re: Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

autor: walery p » 05 sie 2019, 11:26

Nigdy nie zaszkodzi rozeznać się w ofertach z obu rynków. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, budżetu etc. Mnie co prawda interesował tylko rynek pierwotny, kolega podrzucił mi takie raporty do poczytania, jak wygląda dynamika rozwoju rynku mieszkaniowego w różnych miastach w Polsce. Teraz już widzę, jak jest popyt, gdzie mieszkań sprzedaje się najwięcej etc. Odsyłam Was również do zapoznania się.

Kazek21
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 05 sie 2019, 19:05
Re: Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

autor: Kazek21 » 05 sie 2019, 19:25

Zależy, jakie mieszkanie wtórne i w jakiej miejscowości. Bo w niektórych miastach ceny mieszkań z rynku wtórnego dorównują tym deweloperskim, a są w znacznie gorszym stanie w jakichś zapyziałych dzielnicach i nieciekawych lokalizacjach :) Więc wszystko kwestia dobrego rozeznania się i poszukiwań :)


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów