Rolety, Folia

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Darvinoss
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2015, 13:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Rolety, Folia

autor: Darvinoss » 23 cze 2015, 13:28

Witam,
Mam pytanie do Was.
Buduję dom i jest już na wykończeniu znaczy mam już okna itp.
Ostatnio słyszałem coś o inteligentnej folii okiennej którą oferuje Firma Sonte.
Macie jakieś opinie na jej temat albo ktoś wie co to dokładnie jest ?

tu macie link do ich strony
http://www.sonte-poland.pl/

Prosze o szybką odpowiedź :D
Z góry dziękuję :D

Awatar użytkownika
Michal Eurostyl
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 22 cze 2015, 12:17
Lokalizacja: Chełmek
Kontaktowanie:
Re: Rolety, Folia

autor: Michal Eurostyl » 23 cze 2015, 13:30

Ciekawe, nie widziałem tego wcześniej :)

Zastanawiam się ile to kosztuje, ale spodziewałbym się wysokich kosztów
Pozdrawiam,
Michał

Gość10463
Re: Rolety, Folia

autor: Gość10463 » 23 cze 2015, 15:33

czy ta folia jest inteligenta tego nie wiem, ale wiem że innego producenta folie ( nie chińskie) są skuteczne w swoim przeznaczeniu. Na rynku jest może 3 importerów folii okiennych a firm pseudo fachowców od groma i ciut ciut tak więc można wydać 80 zł za m2 folii i można wydać 160 zł

Darvinoss
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2015, 13:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Rolety, Folia

autor: Darvinoss » 24 cze 2015, 14:21

A to Sonte to chińskie bo sam nie wiem już ?
znalazłem dzisiaj ich kanał na YT i ogólnie przeglądałme zagraniczne fora i pozytywneopinie mają

https://www.youtube.com/channel/UCBlP4U ... FCwrbOHhNQ

mlodaprojektantka
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 13 lip 2015, 19:41
Lokalizacja: Poznań
Re: Rolety, Folia

autor: mlodaprojektantka » 13 lip 2015, 19:46

Może zacznij od ywpowiedzi w jakim celu się stosuje tą folię. Ja osobiście radzę założyż np. takie karnisze i świetnie dobrane firanki

robertnowaczynski
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 25 mar 2015, 17:01
Re: Rolety, Folia

autor: robertnowaczynski » 16 lip 2015, 8:02

Najlepsze są porządne karnisze i dobre zasłony, ewentualnie rolety.

ginkus
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2015, 10:34
Re: Rolety, Folia

autor: ginkus » 21 lip 2015, 10:38

Jeśli chodzi o rolety to zdecydowanie polecam tu sobie spojrzeć bo mają spory zasób zarówno takich antywłamaniowych jak i inne. Sporo tego także podrzucam rolety gliwice

ewa_slonecznik
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2015, 21:49
Lokalizacja: Warszawa
Re: Rolety, Folia

autor: ewa_slonecznik » 26 paź 2015, 21:56

A do czego służy taka folia? To już nie lepiej użyć rolet?
np takich: http://roletyenola.pl/rolety-eko-standard. Zabezpieczają z zewnątrz, dobre na światło. Po co inteligenta folia?

roksana33
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 07 lut 2015, 16:32
Re: Rolety, Folia

autor: roksana33 » 05 lis 2015, 23:13

Mi się zawsze podobały rolety takie jak na filmach na pilota. W biurowcach zazwyczaj takie mieli. Znalazłam gdzie można takie kupić http://www.nice.pl/Sklep Po wymianie okien bardzo bym właśnie chciała tego typu. W starych oknach miałam te zwykłe żaluzje i dzieciaki mi ciągle za sznurki szarpali.

Krzysiekczarny
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2015, 12:01
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Rolety, Folia

autor: Krzysiekczarny » 25 lis 2015, 14:07

Też się natknąłem na folie Sonte, no i szukam opinii na ich temat. Czym one różnią się od zwykłych? Tym, że po włączeniu stają się przezroczyste, a po wyłączeniu mleczne. Czyli możemy sobie zamontować np w oszklonym biurze i kiedy chcemy włączyć je lub wyłączyć, a najlepsze jest to, że możemy je sterować aplikacją w telefonie. Z tego co udało mi się dowiedzieć to do tanich nie należą, ale jeśli ktoś lubi bajery i go na to stać to czemu nie ;)
Krzysiekczarny

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Rolety, Folia

autor: kosmo3 » 12 sty 2018, 22:40

Myślę, że znacznie lepiej sprawdzą się tradycyjne folie dekoracyjne. Tutaj http://www.morphofilms.pl/folie-dekoracyjne jest spory wybór tego typu rozwiązań. Fajnie sprawdzają się szczególnie w biurach. Nie tylko dają poczucie intymności, ale również świetnie się prezentują.

miki789
Aktywny
Aktywny
Posty: 256
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:21
Re: Rolety, Folia

autor: miki789 » 10 kwie 2019, 15:07

Będę podpowiadał firmę BHF ( foliebhf.pl). Zamawialiśmy u nich specjalne folie poliwęglanowe do hali produkcyjnej i świetnie zatrzymują światło słoneczne. Wszystko instalowali oni, mają bardzo kumatych pracowników, którzy nie ociągali się na robocie. Wszelkie próby samodzielnego montażu jakiejkolwiek folii bym odradzał, bo po prostu zrobi się najpewniej źle.

aleksa87
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2019, 11:01
Re: Rolety, Folia

autor: aleksa87 » 14 maja 2019, 12:02

Poszukuję dobrej i sprawdzonej firmy zajmującej się roletami zewnętrznymi z okolic Koźla, macie jakieś namiary ?

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Rolety, Folia

autor: pawelszabla » 24 cze 2019, 8:27

Możesz zdecydować się na sprawdzoną firmę Folie BHF. My tam zamawialiśmy dla siebie folię i ogólnie jesteśmy zadowoleni z tej oferty, naprawdę dobry produkt jeśli chodzi o pokrywanie świetlików to ich folie bardzo dobrze się sprawdziły. Pewnie i w Twoim przypadku będzie to dobry wybór więc może zerknij co tam mają do zaoferowania.

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Rolety, Folia

autor: Tomko43 » 22 lip 2019, 13:28

Akurat jeśli chodzi o rolety wewnętrzne to powinniście zapoznać się z ofertą firmy Karnix, ponieważ przygotowali mnóstwo propozycji zarówno w zakresie wersji klasycznych, plis, rolet dzień/noc oraz wersji rzymskich. Dlatego porównaj sobie ceny i mam nadzieję, że coś odpowiedniego w końcu uda Ci się wybrać.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 21 gości

Gotowe projekty domów